9 مشکل رایج فریلنسرها + راه حل
  • 8 آذر 1398
  • بدون دیدگاه
  • علی صادقیان

9 مشکل رایج فریلنسرها + راه حل

آموزش

فریلنسری نقطه مقابل کارمندی ، مدل در آمدی است که علاقه مندان زیادی را کسب کرده است. اما فریلنسری معایبی نیز دارد. در این مقاله مشکلات رایجی که فریلنسر ها دچار آن می شوند را بررسی می کنیم و راه حلی برای آن ها ارائه می دهیم.

عدم برنامه ریزی

اولین مشکلی که معمولا فریلنسر های تازه کار با آن مواجه می شوند ، مشکل عدم برنامه ریزی صحیح است. عدم شناخت خود و توانایی باعث می شود که در پذیرفتن پروژه ها زیاده روی شود. و در نهایت با استرس و اضطراب پروژه ها به پایان نمی رسد.

بهترین راه حل برای این مشکل گذر زمان است. اما در ابتدای شروع فریلنسری ، توانایی های خود را در نظر بگیرید و یک مدت زمان مشخص برای  انجام آن در نظر بگیرید. سعی کنید در ابتدای کار ، پروژه های کمتری بپذیرید تا به شناخت کافی برسید و تجربه های بیشتری کسب کنید. این باعث می شود تا بدون استرس و احساس خستگی پروژه ها را سر وقت به کارفرما تحویل دهید.

پیدا نکردن کار فرما

پیدا نکردن مشتری و بازاریابی یکی دیگر از مشکلاتی است که به وضوح در دنیای فریلنسر ایران دیده می شود. ممکن است در چند ماه اول شروع فریلنسری ، به دلیل نبود مشتری کافی منزوی شوید و دوباره به زندگی کارمندی بازگردید.

چندین راه برای حل این مشکل وجود دارد. اولین راه حل هم این است که تبلیغات کنید. مطمئن باشید که جواب می دهد. باید دیده شوید تا بتوانید پروژه بگیرید. در گروه ها و کانال های تلگرامی مرتبط با حوزه کاری تان تبلیغات کنید.

راه حل بعدی این است که مطمئن شوید یک رزومه و پروفایل حرفه ای دارید. در دنیای فریلنسری خودتان و نامتان برند است. پس باید یک رزومه عالی داشته باشید و پروفایل تان را به بهترین شکل کامل کنید. سیمای برند شما ، پروفایل تان و نمونه کار های تان است. از تصاویر پروفایل بی کیفیت استفاده نکنید و لبخند را فراموش نکنید. با یک لبخند ساده حس راحتی را در کارفرما ایجاد می کنید.

در هر جایی که فرصت کسب پروژه هست حضور داشته باشید. در تمامی سایت های فریلنسری ثبت نام کنید . در کانال های تلگرامی و گروه های تلگرامی دریافت پروژه عضو باشید.

رقابت با دیگر فریلنسر ها

9 مشکل رایج فریلنسر ها + راه حل
9 مشکل رایج فریلنسر ها + راه حل

به تعداد چندین برابر کارفرما ، فریلنسر وجود دارد. متمایز بودن در بین فریلنسر های دیگر تنها کاری است که باید انجام دهید. همانطور که در مرحله قبل اشاره کردیم : پروفایل و نمونه کارتان معرف شما هستند. از جزئیات به راحتی رد نشوید. هر کاری که باعث حرفه ای به نظر رسیدن شما می شود انجام دهید. از قرار دادن لوگو در نمونه کار ها گرفته تا شکل و شمایل گرافیکی که نگاه کارفرما را جذب کند.

عدم نقدینگی

همانند قلک هایی که در کودکی داشته اید ، بهتر است یک صندوق پس انداز دست و پا کنید. در فریلنسری ممکن است همه چیز به خوبی و خوشی پیش نرود و برای مدتی هیچ پروژه ای دریافت نکنید و در تنگنا بی پولی قرار بگیرید. و یا حالت روز مزد بودن تاثیر مفنی در شما داشته باشد و ولخرجی کنید. پیشنهاد می کنیم یک صندوق برای پس انداز در نظر بگیرید.

احساس تنهایی و کم شدن تعاملات اجتماعی

در مدل کارمندی تعاملات اجتماعی نسبت به مدل فریلنسری زمین تا آسمان تفاوت است. احوال پرسی در هنگام شروع روز کاری ، گفت و گو در میز صبحانه ، جوک های بی مزه ای که رئیس تان تعریف می کند همه و همه یک مزیت حساب می شوند. در دنیای فریلنسری خودتان هستید و خودتان و این باعث می شود تا خودگویی های ذهنی تان بیشتر شود و بیشتر احساس تنهایی کنید و گوشه گیر شوید. پیشنهاد ما این است که تمام وقت را صرف کار نکنید و حتما زمانی را برای گشت و گذار با دوستان ، خوانواده داشته باشید و حتما تعاملات اجتماعی تان را حفظ کنید.

نبود امنیت کافی

البته این مشکل تا حدودی با حضور وبسایت های فریلنسری حل شده است و امنیت مالی فریلنسر ها تضمین می شود. اما هنوز هم نقل و قول های ناراحت کننده فریلنسر ها که بعد از تحویل پروژه دسمتزدشان پرداخت نشده به گوش می رسد.

اگر خارج از سایت های فریلنسری کار می کنید ، سعی کنید همیشه در ابتدا یک بیعانه دریافت کنید و یک قرار داد بنویسید.

کاهش تعهد به برنامه ریزی

در دنیای فریلنسری خودتان رئیس خودتان هستید. این بسیار خوشایند است. اما قضیه منفی را هم در نظر بگیرید. در دنیای فریلنسری ممکن است به برنامه ریزی های روزانه تان تعهد نداشته باشید و آنقدر وقت تلف کنید تا روز کاری تان پایان یابد. این ممکن است تبدیل به یک معضل جدی در مدل در آمدی فریلنسری شود. برای حل این مشکل همیشه سخت ترین کار ها را در الویت قرار دهید. پاداش ها و تنبیه هایی برای خودتان در نظر بگیرید و همیشه مطالعاتی  مداوم راجب مدیریت زمان و برنامه ریزی داشته باشید.

موفق نبودن در راضی کردن کارفرما

اگر در طول روز به کار فرما های متعددی پیام می دهید و پاسخی دریافت نمی کنید شما هم به این مشکل دچار شده اید. مهارتی که باید به فکر تقویت آن باشید مهارت ارتباط و متقاعد سازی است. هرگز پیام های کوتاه و بدون موضوع ارسال نکنید.در هنگام ارسال پیام حتما نمونه کار های موفق خود را بیان کنید ، از امضا استفاده کنید ، تجارب خود را بگوئید و سعی کنید به صورت گرم و صمیمی با کارفرما ارتباط برقرار کنید. نه خیلی شوخ طبع باشید که کارفرما حس کند در کارتان جدی نیستید. یا آنقدر خشک باشید که کارفرما احساس راحتی نکند. متعادل رفتار کنید و توانایی ها و کار هایی که می توانید برای پروژه انجام دهید را در یک پیام لیست کنید و به کارفرما ارسال کنید. همچنین می توانید از فریلنسر های با تجربه نیز در این زمینه کمک بگیرید

مشکل آخر : احساس استرس و اضطراب

خودگویی و فکر هایی مانند ، اگر پروژه را به وقتش تمام نکنم چه؟ اگر به خوبی نتوانم آن را اجرا نکنم چه می شود؟ اگر این ماه نتوانم پروژه ای دریافت کنم چه اتفاقی می افتد و.. فکر های مشابه را دور بریزید. کمتر فکر کنید و روند پروژه ها را پیش ببرید. اشتباهاتتان را بپذیرید و سعی کنید آن ها را جبران کنید.

برای کاهش استرس ورزش کنید ، با دوستان قرار بگذارید و به تفریح بروید، بیش از حد پروژه نگیرید تا علاوه بر خستگی به استرس و اظطراب دچار شوید.

زودو | پلتفرم استخدام فریلنسر
زودو | پلتفرم استخدام فریلنسر
امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
3 رای, 4,33 از 5
Loading...
علی صادقیان

علی صادقیان هستم. دانشجوی کامپیوتر ، مسلط به وردپرس php،html،css،js علاقه مند به استارتاپ های نوپا ، طراحی وب

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی