ابزار Google PageSpeed Insights یکی محبوب ترین ابزار گوگل برای وبمسترها میباشد که با استفاده از آن میتوانید سرعت لود سایت خود را بررسی کنید و یک آنالیز کلی از سایت خود داشته باشید . این ابزار کاربردی در کل دنیا و توسط میلیون ها کاربر استفاده میشود ، امروز تصمیم گرفتیم تا 8 جایگزین برتر ابزار Google PageSpeed Insights را به شما معرفی کنیم تا در صورت عدم تمایل برای استفاده از این سرویس از ابزارهای زیر استفاده کنید .

جایگزین شماره 1 : GTmetrix

8 جایگزین برتر ابزار Google PageSpeed Insights
8 جایگزین برتر ابزار Google PageSpeed Insights

تمامی شما عزیزان وبمستر ، صاحبان سایت و طراح سایت با ابزار GTmetrix آشنایی کامل دارید . Gtmetrix را میتوان بعنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین جایگزین های ابزار گوگل نام برد که بنده هم به شخصه از همین سرویس برای بررسی وبسایت های خود استفاده میکنم . این سرویس پس از بررسی سایت شما در مواردی که نیاز به بهبود عملکرد دارد راهنمایی ها و دستورالعملهای متفاوتی را ارائه میدهد . GTmetrix بر اساس دو قانون و استاندار Pagespeed گوگل  و Yslow یاهو اقدام به آنالیز سایت شما خواهد کرد و به آن نمره ای از 0 تا 100 خواهد داد که آن درصد مشخص کننده نمره وبسایت شما از دو آنالیز مختلف میباشد . همچنین میتوانید با عضویت رایگان درون این سایت در هر آنالیز از وبسایت خود فیلمی ضبط شده از لود شدن پارامترهای مختلف در وبسایت خود آگاه شوید و یا میزان زمان لازم برای لود هر قسمت را متوجه شوید تا فایل هایی که لود بالاتری نسبت به سایر فایل ها دارند را شناسایی و در افزایش سرعت لود آنها عملیات لازم را انجام دهید .

همچنین قابلیت جالبی که در این سرویس وجود دارد این است که اگر بخواهید میتوانید دو وب سایت را با هم مقایسه کنید یا اینکه سایت خود را اول آنالیز کرده و پس از انجام تغییرات با آنالیز جدید وبسایت خود مقایسه را انجام دهید تا مشخص شود کدام قسمت افت کرده یا بهبود داشته است .

جایگزین شماره 2 : Pingdom

ابزار Pingdom به شما کمک میکند تا یادبگیرید چگونه وب سایت خود را سریعتر کنید . با استفاده از pingdom اندازه صفحات خود را متوجه میشوید و به همین دلیل میتوانید تشخیص دهید که کدام یک زودتر و کدام دیرتر باز میشود . بیشترین دلیل استفاده زیاد و محبوبیت این ابزار کاربر پسند بودن آن میباشد . ابزار حرفه ای در عین حال آسان و کاربردی برای شما عزیزان .همچنین این ابزار دارای ویژگی های حرفه ای میباشد به عنوان مثال اگر میخواهید آزمونی بر روی عناصر وب سایت خود ( اعم از سی اس اس ها ، جاوا اسکریپت و سایر فایل ها ) انجام دهید پیشنهاد میشود از این سرویس استفاده کنید . ابزار Pingdom به شما اجازه میدهد که بررسی بر روی وبسایت خود را از چند مکان و سرور متفاوت بررسی کنید به همین دلیل میتوانید متوجه شوید که سایت شما در اروپا ، آمریکا و سایر کشورها چه میزان سریع است.

جایگزین شماره 3 : Webpage Test

ابزار آنلاینی که به شما اجازه میدهد تا سایت خود را از مناطق مختلف در سرتاسر جهان اجرا و بررسی کنید . همچنین باید گفت که این ابزار با مرورگر های واقعی ( اینترنت اکسپلورر و کروم ) سایت شما را مورد بررسی قرار خواهد داد . منظور ما این است که شما نتایج واقعی تری را دریافت خواهد کرد . همچنین Webpage Test پس از آنالیز به شما راهنمایی هایی در مورد اقداماتی که باید برای بهبود عملکرد و سرعت سایت خود انجام دهید را خواهد کرد .

Webpage test بسیار کاربر پسند بوده و استفاده از آن آسان است . مراحلی که باید برای دیدن آنالیز سایتتان استفاده کنید به صورت زیر است :

  • آدرس سایتتان را وارد میکنید.
  • نوع مرورگر و مکانی که میخواهید تست از آنجا انجام شود را انتخاب میکنید
  • روی دکمه Start Test کلیک میکنید ! و پایان

جایگزین شماره 4 : StresStimulus

یک ابزار محبوب که میتواند برای سایت ها و موبایل ها استفاده شود . این ابزار تمامی درخواست های http را بررسی میکند ، بنابراین شما میتوانید بر روی نواحی که میخواهید بهینه سازی شود تمرکز کنید .

این ابزار به صورت نرم افزار موجود بوده و شما میتوانید آن را دانلود و نصب کنید . جهت دیدن آموزش نصب این ابزار میتوانید بر روی لینک آموزش نصب StresStimulus کلیک کنید .

جایگزین شماره 5 : DareBoost

DareBoost ابزاری کامل است که تمامی کارهای مانیتور کردن سایت ، تست سرعت و آنالیز وب سایت را در خود انجام میدهد . این ابزار به صورت تجاری ارائه میشود اما به شما امکان 5 بار استفاده در ماه را میدهد تا سایت خود را آنالیز کنید ، هرچند که با کاربر رایگان شما امکان دسترسی به بعضی ابزار ها و امکانات پیشرفته از DareBoost را نخواهید داشت . Dare Boost  مانند ابزار قبلی تمام درخواست های http شما را بررسی میکند اما تفاوتی که با مورد قبلی دارد این است که نیاز به نصب آن در سیستم شما نخواهد بود و تنها کافی است در سایت ثبت نام کرده و از امکانات آن استفاده کنید .

جایگزین شماره 6 : KeyCDN

8 جایگزین برتر ابزار Google PageSpeed Insights
8 جایگزین برتر ابزار Google PageSpeed Insights

KeyCDN یکی از سایت های معروف در زمینه ارائه CDN میباشد . این سایت یک ابزار جهت تست سرعت سایت راه اندازی کرده که میتواند وب سایت شما را از 14 مکان مختلف مورد بررسی قرار دهد که آن مناطق شامل New York, London, Paris, Tokyo, Sydney, Bangalore و … میباشد . در این سایت شما میتوانید تست های خود را به صورت خصوصی و یا عمومی انجام دهید. تست های عمومی در صفحه اول سایت ، در قسمت تاریخچه قابل مشاهده خواهد بود . امکان اشتراک گذاری بررسی ها با دوستان خود یکی دیگر از امکانات این ابزار کاربردی میباشد .

جایگزین شماره 7 : Yslow

یکی از بهترین و معروف ترین سرویس ها از سایت یاهو که به بررسی وبسایت شما میپردازد . این همان ابزاری است که در جایگزین شماره 1 خود یعنی جی تی متریکس از آن نام بردیم . برخلاف سایر ابزارهای نامبرده شما باید این ابزار را به صورت یک Addon به مرورگر خود اضافه کنید . این ابزار تمام مرورگر ها از جمله Chrome, Opera, PhantomJS, Mozilla, Source Code, Safari و … را پشتیبانی میکند . YSlow یکی از ابزارهای نمره دهی به سایت های مختلف میباشد که به یکی از قواعد و قوانین موجود در نمره دهی سایت ها تبدیل شده است .

جایگزین شماره 8  : Chrome’s DevTools

این ابزار نیز جزو یکی از بهترین ابزارهای بررسی سرعت سایت میباشد که با فشار دادن کلید های Ctrl+Shift+I در سیستم عامل ویندوز قابل دسترسی خواهد بود . این ابزار نیز بسیار کاربردی است و میتوانید سرعت بارگزاری عناصر ، کدهای مختلف سایت و بسیاری امکانات دیگر را در آن بررسی کنید .

نتیجه گیری 

اکثر موارد و ابزارهای گفته شده در مطلب 8 جایگزین برتر ابزار Google PageSpeed Insights رایگان بودند . در ابزارهای نام برده نمایی از سایت شما نیز قابل دسترسی میباشد .

اگر شما جایگزینی را استفاده میکنید یا میشناسید که ما در این مقاله از آنها نام نبردیم میتوانید آنها را در قسمت نظرات مطرح کرده تا در مقالات بعدی از آنها استفاده کنیم .

خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما مطرح کنید .