5 اسرار وب سایت موفق

توسعه یک وب سایت چیزی است که باید جدی گرفته شود زیرا برنامه ریزی زیادی لازم است تا همه بخش های وب سایت به خوبی ترکیب شوند و برای بازدیدکنندگان جذاب باشند. در اینجا اصول وب سایت موفق را برای شما شرح می دهیم.

ناوبری

یکی از مهمترین اصول یک وب سایت موفق ناوبری آن می باشد. ناوبری ، همان ارتباط مناسب بخش های مختلف سایت است که نهایتا سبب نمایش نتایج بهتر در گوگل و درارتباط با یک سایت میشود. این که یک طراح سایت چه قدر روی ناوبری حین طراحی سایت حساسیت داشته باشد، مهارت وی را نشان می دهد و همین مورد سبب موفقیت یک سایت میشود.

ناوربری navigation

برخی از معایب داشتن ناوبری کم عبارتند از:

  • میزان جست وجو شما بالا خواهد رفت زیرا بازدیدکنندگان قبل از شروع به جستجو در وب سایت خود، به آنجا می روند.
  • به دلیل سرخوردگی یا سردرگمی، مشتریان وفادار را از دست می دهید.
  • فروش، تبدیل و رتبه بندی وب سایت شما بدتر خواهد شد زیرا شما به طور مداوم بازدید کنندگان خود را از دست خواهید داد.

 

هنگام ایجاد ناوبری وب سایت موفق، به سادگی برخی از قوانین را به یاد داشته باشید:

اسامی را به نقاط ناوبری ارسال کنید – نکات اصلی ناوبری باید به وضوح مشخص شوند، که درک آنها را آسان می کند. به عنوان مثال، صفحه تماس باید به وضوح به عنوان «تماس با ما» یا «تماس ما» و غیره مشخص شود. موقعیت – مکان هایی که نقطه های ناوبری کلیدی قرار میگیرد نیز برای وب سایت شما مهم است. بسیاری از مدیران وب تمایل دارند مکان ناوبری را در مناطقی پیدا کنند که یافتن یا استفاده دشوار است. یکی از بهترین و محبوب ترین موقعیت ها، بالای صفحه وب، مرکز آن یا یک طرف است. دلیل این که این موقعیت ها بسیار محبوب هستند، این است که آنها به راحتی می توانند پیدا شوند و وب سایت شما به نظر بازدید کنندگان حرفه ای و جذاب تر می شود.

عمق ناوبری – عمق سیستم ناوبری تاثیر گذار است. البته شما می توانید بازدید کنندگان خود را به طور مداوم از طریق کلیک کنید برای حرکت از یک سطح به دیگری سوق دهید اما آنها علاقه ای به این کار ندارند. به جای این، توصیه می کنیم که یک قانون طلایی عمق ناوبری را دنبال کنید: خود را به سه سطح عمق محدود کنید. یک دسته اصلی، یک زیر شاخه و یک صفحه محصول.

 

رنگ مناسب

رنگ ها

تعداد کمی از مردم می دانند که رنگ وب سایت نیز می تواند به افزایش نرخ شما کمک کند. در اینجا چند نکته برای انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت شما وجود دارد:

رنگهایی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند رنگهای تکمیلی بهتر کار میکنند و به راحتی قابل درک هستند. آنها در هنگام مرور وب سایت شما اجازه می دهند احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

رنگ های بیش از حد استفاده نکنید. سعی کنید خود را به سه رنگ متصل کنید که به خوبی ترکیب می شوند.
رنگها را تمیز، مرتب و متناسب با یکدیگر نگه دارید. تعادل رنگ راز کلیدی وب سایت حرفه ای است.
رنگ نیز باید برای نوع وب سایت شما مناسب باشد. به عنوان مثال، ایده خوبی نیست که از رنگ قرمز روشن در یک وب سایت اختصاص یافته به یوگا استفاده کنید. دلیل این امر این است که قرمز با اضطراب همراه است.
رنگ نیز دارای معانی خاص خود است. اگر نمی دانید چه رنگی را برای وب سایت خود انتخاب می کنید، اینجا یک جدول از رنگ های معنی است که می تواند به شما کمک کند.

 

معنی رنگ در وب سایت موفق

نارنجی مقرون به صرفه / ماجراجویانه

سبز  طبیعت / پول / ثروت

زرد  خنده دار / شاد

آبی  قابلیت اطمینان / صداقت / آرام / سلامت

بنفش  یکپارچه / صداقت / خلاق / نوآورانه

سفید  پاک / ساده / سرد

سیاه  قدرت / لوکس / کنترل

خاکستری  تصفیه شده / خنثی

رنگ وب سایت موفق ، به رغم ظاهرا کافی نیست، باید باعث افزایش علاقه و در عین حال هویت و حرفه ای بودن شرکت شما شود.

 

برای مشاهده مجموعه رنگ های آماده می توانید از سایت لول رنگ استفاده کنید

محتوا سایت های موفق

محتوا

محتوا یکی از عواملی است که تعیین می کند که آیا بازدید کنندگان شما همچنان وب سایت شما را مرور می کنند و یا ترجیح می دهند چیزی را از سایت رقیب خود خریداری کنند به طور کلی، هنگام تهیه محتوا برای وب سایت شما، نکات و مواردی را که باید به یاد داشته باشید وجود دارد:

انتخاب محتوای حقوقی بدین معنی که محتوای وب سایت شما باید مقدار حداقل املا و خطاهای دستور زبان را داشته باشد اشتباهات باعث می شود که کسب و کار شما غیر حرفه ای باشد. محتوا باید اصلی و منحصر به فرد باشد اما هرگز تکرار نشود محتوای تکراری ممکن است باعث مشکلات خاصی شود  اول،  بازدید کنندگان شما ممکن است خسته شوند زیرا آنها قبلا همان محتوا را در سایر وب سایت ها دیده اند. دوم، این محتوا می تواند رتبه بندی وب سایت شما را خراب کند.محتوا باید بصری جذاب و آسان برای خواندن داشته باشد.اطمینان حاصل کنید که محتوا دقیق و به روز است.  محتواهایی  نادرست یا منسوخ می تواند مشکلاتی ایجاد کند. همچنین منبع مورد استفاده شما نیز مهم است. مانند رنگ های وب سایت.

تصاویر سایت های موفق

تصاویر

عکس ها و سایر تصاویر می توانند جذابیت بصری سایت را افزایش دهند ، البته زمانی که با  رنگها و محتوا به راحتی ترکیب شوند با این حال، تصاویری که در عکس های تصادفی یا غیر حرفه ای انتخاب می شوند، احساس خوبی در بازدید کننده ایجاد نمی کنند. از حق امتیاز استفاده کنید تصاویر را از وب سایت های دیگر دانلود نکنید زیرا شما هیچ گونه حقوق برای استفاده از آنها ندارید. طراحی تصاویر شما مهم است شما نمیتوانید آنها را فقط در جایی که میخواهید در وبسایت خود قرار دهید. محتوای خود را با تصاویر تکمیل کنید.

 

تماس مخاطبین در وب سایت موفق

اطمینان حاصل کنید که تماس  به وضوح قابل مشاهده در هر صفحه وب سایت شما است. رنگ تماس شما متناقض با رنگ های دیگر سایت باشد  تا کاربران آن را متوجه شوند. اکثر مردم از رنگ نارنجی برای تماس با آنها استفاده می کنند زیرا این رنگ روشن است و اعتماد به نفس را به دست می آورد.از جزئیات تماس اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس آسان برای دسترسی هست یا نه. شما می توانید این کار را با قرار دادن شماره تلفن خود در گوشه بالای هر صفحه وب سایت خود انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که فرم های تماس پیچیده نیستند. دیگر اطلاعات تماس شما نیز باید به آسانی پیدا شود به طور کلی، بسیاری از مردم ترجیح می دهند اطلاعات تماس خود را در پایین وب سایت، یعنی در پایین صفحه، منتشر کنند.

 

نتیجه گیری

امروزه و در دنیای ارتباطات ایجاد کسب و کار حرفه ای نیاز به ساز و کاری پیشرفته و مدرن و به روز شده ای دارد که بتوان مخاطب و مشتریان زیادی را در سطح اول رضایت نگه داشت. طراحی وب سایت یکی از بهترین روش ها و مدرنترین و در دسترس ترین سیتمها می باشد که در پیشبرد اهداف می تواند نقطه تلاقی تلاش و موفقیت باشد.

با ما باشید و نظرات ، انتقادات و  پیشنهادات و اسرار دیگری را که شما تجربه کرده اید با ما در میان بگذارید.