با سلام خدمت شما کاربران گرامی . تولید لینک و بک لینک یکی از موارد مهم برای سئو سایت شما به حساب می آید . امروز میخواهیم 5 نقطه ممنوعه برای تولید لینک را به شما معرفی کنیم . در صورتی که این 5 مورد را انجام ندهید میتوانید تا حد زیادی در انجام کار خود در مورد لینک بیلدینگ و البته اصطلاح فارسی آن تولید لینک موفق باشید . پیشنهاد میکنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید .

5 نقطه ممنوعه برای تولید لینک

گوگل هم در زمینه پنالتی کردن سایت ها از نتایج جستجو در موتور جستجوی خودش دقیقا مثل پلیس فتا عمل میکند . یعنی حواسش به همه چیز است ! پس به همین دلیل شما باید محدوده های خطر خود را بشناسید و از آنها دوری کنید . چه بسا یک اشتباه کوچک باعث شود رتبه سایت شما در حد باور نکردنی افت کند و شما مجبور باشید که چندین ماه دوباره وقت خود را صرف کنید تا به رتبه قبلی خود برگردید و این یعنی متحمل شدن چند ماه ضرر برای سایت خود . الگوریتمی در گوگل در حال فعالیت میباشد که تحت عنوان الگوریتم پنگوئن گوگل شناخته میشود . وظیفه این الگوریتم ، بررسی تولید لینک سایت های مختلف میباشد . در ابتدای کار باید مواردی که شما در مورد بک لینک و تولید لینک از آنها جلوگیری و پرهیز کنید را به صورت لیست خدمت شما معرفی خواهیم کرد :

  • شما نباید حجم زیادی بک لینک خریداری کنید .
  • لینک ها را تعویض نکنید .
  • از برنامه هایی که لینک خودکار دریافت میکند خودداری کنید و از آنها استفاده نکنید .
  • در سایت هایی که امکان پست مهمان دارند ، از ارسال مطالب با محتوای ضعیف و کوتاه خودداری کنید .
  • اگر صرفا هدف شما قرار دادن لینک سایت خود میباشد ، از ارسال نظر در نوشته ها و یا انجمن های مختلف خودداری کنید .
  • بهینه سازی بیش از حد متن انکور ( لنگر ) ایده خوبی نمیباشد !
  • شما نباید لینک خود را در مطالبی که محتوای نامرتبط با کسب و کار و سایت شما دارد ، قرار دهید .
  • از داشتن و گرفتن لینک از سایت هایی که محتوای واقعی ندارند خودداری کنید .
  • از گرفتن لینک از سایت های اسپم که صرفا به منظور تبلیغات عناوین مختلف و حتی مستهجن استفاده میکنند خودداری کنید .

موارد بالا ، مواردی بود که شما خیلی از آنها را میشناختین و یا در سایت های مختلف آن ها را دیده بودید . در ادامه میخواهیم 5 مورد ممنوعه دیگر که کمتر با آن آشنایی دارید را برای شما مطرح کنیم .

1- لینک تنها به صفحه اصلی ؟ انجام ندهید !

یکی از اشتباهاتی که افراد ممکن است مرتکب شوند ، لینک به صفحه اصلی سایت است . درست است که لینک به صفحه اصلی سایت چیزی مرسوم است ، اما نباید از آن در همه جا استفاده کرد . اگر در همه جا لینک به صفحه اصلی سایت خود بدهید ممکن است سایت شما جنبه اسپم پیدا کند . سعی کنید چند مقاله از سایت خود را انتخاب و آن ها را به عنوان بک لینک در سایت های دیگر استفاده کنید .

2- پرداخت هزینه برای لینک های خاص ؟ انجام ندهید !

مورد دیگری که نباید آن را انجام دهید ، خرید لینک است . شما احتمالا سایت هایی را مشاهده کرده اید که لینک های زیادی از سایت ها و شرکت های بزرگ خریداری میکنند . این سایت ها ممکن است توسط همین لینک ها به سرعت رشد کرده و معروف شوند اما پس از مدتی توسط گوگل شناسایی خواهد شد . حال این سئوال مطرح است که با خرید یک لینک از سایت معتبر و معروف باز هم گوگل متوجه خواهد شد یا خیر ؟ گوگل متوجه خرید یک لینک از یک سایت نمیشود . اما با این حال پیشنهاد ما این است که این کار را نیز انجام ندهید . اگر یک شرکت یک لینک به شما فروخت ، احتمالا لینک های دیگری به سایر سایت ها نیز خواهد فروخت . و با اینکه یک لینک توسط گوگل هیچ هشداری برای شما نخواهد داشت اما با تعداد لینک های فروخته شده به سایت های دیگر ممکن است این مورد توسط الگوریتم پنگوئن گوگل شناسایی و خطر پنالتی به وجود آید .

3- بازیافت محتوای خود در سایت های مختلف ؟ انجام ندهید !

یکی از راه های دریافت لینک ، نوشتن در مورد سایت و محصولات خود و انتشار در سایت های مختلف است . باید به این نکته توجه کنید که محتوای یکسان را در سایت های مختلف نباید منتشر کرد ! یک محتوا با ساختار و جمله های مشابه و حتی با اندکی تغییر نیز هنوز به عنوان محتوای کپی شناخته خواهد شد . پس باید حواس خود را جمع کنید . اگر میخواهید لینک برای خود بسازید باید محتواهای مختلف بدون کپی برداری و اندکی تغییر ایجاد کنید .

4- فراموش کردن شبکه های اجتماعی ؟ انجام ندهید !

اگر شما به فکر تولید لینک و بک لینک برای سایت خود هستید نباید بی خیال شبکه های اجتماعی شوید . این شبکه ها به دلیل اینکه امروزه اکثر کاربران دارای حداقل یک حساب مربوط به شبکه های اجتماعی هستند ، میتوانند نقش زیادی در پربازدید تر شدن سایت شما داشته باشند . شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک ، اینستاگرام ، گوگل پلاس ، تلگرام حتی با وجود فیلتر بودن میتواند بازدید کننده به سایت شما هدایت کند .

5- تولید لینک جعلی ؟ انجام ندهید !

استراتژی تولید لینک شما نباید طبیعی به نظر برسد ، باید حتما طبیعی باشد ! مطمئن باشید که تولید لینک سایت شما جعلی نباشد . لینک ها حتما باید در سایت قرار بگیرند ، زیرا این لینک ها میتواند مزایای استفاده کاربران از سایت باشد . این لینک ها باید در محتوای صفحات شما قرار گیرند . به صورت ایده آل تولید لینک شما باید به گونه ای باشد که به کاربران در مورد کسب و کار و فعالیت شما توضیح دهد . این باید هدف اصلی شما باشد .

به صورت کلی و در پایان باید به عنوان نتیجه گیری بگوییم که لینک های شما باید سودمند باشند تا اینکه صرفا به جهت آوردن بازدید کننده باشد . اگر شما فقط بخواهید کاربر به سایت خود هدایت کنید ، پس هیچ فرقی با پاپ آپ های مزاحم که در اکثر سایت ها نمایش داده خواهد شد ندارید ! باید محتوای شما به گونه ای باشد که کاربر با میل باطنی خود اقدام به باز کردن سایت شما بکند و مهم تر از آن مطالب درون سایت شما به گونه ای باشد که کاربر پس از ورود به سایت شما چیزی به معلومات خود اضافه کند . این کار باعث میشود تا فرد مورد نظر به بازدیدکننده دائمی سایت شما تبدیل شود . مطلب 5 نقطه ممنوعه برای تولید لینک آخرین مطلب سایت آی وحید در سال 1397 بود . لازم به دکر است منبع این مطلب سایت yoast بوده است . امیدواریم که از مطالب موجود در سایت آی وحید در سال 1397 استفاده کافی برده باشید و توانسته باشیم کمکی به افزایش اطلاعات عمومی شما در زمینه سایت و سئو و وردپرس و موارد مربوط به آن بکنیم . خوشحال میشویم تا نظرات خود را با ما در میان بگذارید . امیدواریم سال 98 سال خوبی برای شما از همه لحاظ باشد و اتفاقات زیبایی برای شما در این سال رخ دهد .