19 ابزار رایگان و مفید گوگل – قسمت دوم

با سلام خدمت تمامی دوستان آی وحید ، ما در قسمت اول 19 ابزار رایگان و مفید گوگل برای وبمستر ها به 2 ابزار مهم در ابتدا اشاره کردیم و در این قسمت تعدادی دیگر از ابزارها را نام برده و آنها را توضیح خواهیم داد ، امیدواریم که در طول این مطلب با ما همراه باشید.

3. Google Custom Search

جستجوی پیش فرض گوگل همیشه کاربردی است اما شما به یک چیز کاربردی تر نیاز دارید تا محتوای سایتتان را برای جستجو آماده کند . شما دو راه پیش روی خود دارید ، اول اینکه یک افزونه تجاری از وردپرس خریداری کنید و یا اینکه ابزار جستجوی سفارشی گوگل را به سایت خود استفاده کنید .

گوگل ابزاری را در اختیار وب مستر های عزیز قرار میدهد که به وسیله ی آن شما میتوانید ابزار سفارشی جستجوی گوگل را در اختیار خود بگیرید ، این ابزار رایگان و راحت در اختیار شما میباشد و نیازی به پرداخت هزینه ندارید !! افزودن آن نیز بسیار آسان است و فقط کافی است کد هایی که در اختیار شما قرار داده میشود را در وب سایت خود قرار دهید و سپس سایت شما به یکی از 19 ابزار رایگان و مفید گوگل مجهز خواهد شد ! در صورتی که کاربران عزیز با قرار دادن این ابزار مشکل داشتید میتوانید در قسمت نظرات اعلام کنید تا آموزش برای شما قرار داده شود .

4. Google Tag Manager

19 ابزار رایگان و مفید گوگل
19 ابزار رایگان و مفید گوگل

اکثر وب مستران موفق و یا افرادی که بلاگر میباشند و در سایت خود موفق بوده اند از راه حل آنالیز مختلف برای وب سایت خود توسط چند سرویس دهنده استفاده کرده اند ، استفاده از تنها یک ابزار آنالیز برای یک سایت جالب و کافی نیست اما این مشکل وجود دارد که ممکن است تداخلاتی بین سیستم های مختلف به وجود آید و باعث مختل شدن سایت شما شود . این ابزار گوگل به شما این امکان را میدهد که کد های سفارشی را در وب سایت وردپرسی خود به آسانی قرار دهید . هر کدام از کد ها درون اسکریپت های خروجی ایجاد شده و میتوان آنها را مدیریت کرد .

ابزار مدیریت تگ گوگل به شما اجازه میدهد تا مشکل اختلال در سایت به دلیل وجود چندین کد متفاوت را حل کند .

5. PageSpeed Insights

19 ابزار رایگان و مفید گوگل
19 ابزار رایگان و مفید گوگل

سرعت یکی از عوامل بسیار مهم در روند امتیاز گیری سایت شما میباشد ، هر چه سرعت سایت شما بالا باشد باعث افزایش و جذب کاربر بیشتر به سایت شما خواهد شد . گوگل نیز از این کار مهم برای کاربران خود کوتاهی نکرده است و یکی از 19 ابزار رایگان و مفید گوگل مربوط به سرعت میباشد ، البته اگر شما سرور مجازی لینوکسی دارید میتوانید از این ابزار استفاده کنید و یا اینکه از پشتیبان هاست خود بخواهید این ابزار مفید را برای کاربران در سرور هاست شما نصب کند .

همچنین علاوه بر این کار میتوانید از افزونه هایی مانند  W3 Total Cache یا WP Super Cache استفاده نمائید .

امیدوارم از این مطلب نهایت استفاده برده باشید . در قسمت های بعدی دیگر ابزارهای گوگل را به شما معرفی خواهیم کرد .