چرا باید یک فروشگاه اینترنتی داشته باشیم
  • 7 مهر 1399
  • بدون دیدگاه
  • شهرزاد پولادی

چرا باید یک فروشگاه اینترنتی داشته باشیم

آموزش

گرچه یک تجارت به کیفیت محصولات بالای خود برند را به مشتریان نشان می دهد اما نیاز به پیشرفت و رشدی دارد که با راه اندازی فروشگاه اینترنتی احتمال دستیابی به آن میسر می شود.

یک فروشگاه اینترنتی به 13 دلیل می تواند راهکاری فوق العاده برای رونق یک تجارت باشد که در ادامه به این دلایل می پردازیم.

1. شروع با فروشگاه اینترنتی ارزان تر است

همه کسب و کار ها می توانند امپراتوری خود را با یک رایانه خانگی شروع کنند و با ایجاد یک وب سایت و انتقال دادن اطلاعات محصولات خود به میلیون ها کاربر راه جدیدی را در تجارت آغاز کنند.

زمانی که وبلاگ خود را ایجاد و مدتی را صرف جلب توجه نظر بازدیدکنندگان و پیدا کردن مخاطب جدید می کنید ، می توانید محصولات یا خدمات را در قالب یک پروژه کوچک شروع کنید. این مسئله به تجربه شما بازمی گردد که چقدر می توانید محصولات خود یا افراد دیگری را وارد پروژه کنید و سپس با اضافه کردن اطلاعات ، سرگرمی یا آموزش تمرکز خود را در ارائه برند و به عنوان یک بلاگر توانایی تبلیغ محصولات خود را نشان دهید.

به طور کلی شما می توانید با کمی وقت بیشتر و ارزش گذاری فروش آنلاین نیاز به کارمندان ، اجاره و یا تامین هزینه های دیگری که در یک کسب و کار معمولی افراد دچار آن هستند ، دور بمانید.

بنابراین با ایجاد فروشگاه اینترنتی :

هزینه خرده فروشی را کاهش می دهید

در نهایت با استفاده از راهکار و ترفند در تبلیغات و بازاریابی آنلاین به جای تبلیغات فیزیکی هزینه کمتری بپردازید.

2. به رقابت در بازار جهانی وارد می شوید

یک وب سایت فروشگاهی مرز های تجاری را برای شما باز می کند تا بتوانید فارق از مسافت و منطقه زمانی ، محصولات و خدمات خود را برای مشتریان حتی در سراسر جهان بفرستید.

بی شک فروش محصولات و خدمات در فروشگاه اینترنتی تجربه جدیدی برای رقابت بین برند های مختلف فراهم می کند تا بتوانید با چند ترفند بازاریابی قیمت پایین تر و رقابتی محصولات پیشرفت بیشتری در تجارت به ثمر برساند.

3. گزینه زیادی برای سفارشی سازی محصولات دارید

سفارشی کردن محصولات همیشه برای مشتریان هیجان زیادی را به همراه می آورد و فروشگاه آنلاین کمک می کند تا گزینه های متنوعی را برای سفارشی کردن محصولات خود داشته باشید و برای همه اندازه ، رنگ و فونت و نمودارهای موجود موارد دلخواهی را تنظیم کنید.

4. نرخ تبدیل بیشتر می شود

خریداران اگر بتوانند خرید خود را به سرعت فوری انجام دهند با احتمال بیشتر خرید می کنند و نرخ تبدیل تجارت شما را افزایش می دهند.

نکته : برای تبدیل نرخ بالاتر نیاز به رفع خطای سئو فروشگاه اینترنتی دارید تا با کاهش بازدید مواجه نشوید و بتوانید به نرخ تبدیل سایت کمک کنید.

خطر کمتر

فروشگاه آنلاین این امکان را می دهد با افزایش سودآوری ، ریسک کمتری در کار خود داشته باشید. مثلا به دلیل دسترسی حداقلی افراد دیگر به محصولات ، احتمال سرقت کاهش پیدا دهید و نیازی به اعتماد اشخاص یا نیروی فروش بیشتر نداشته باشید.

5. به کمک موتورهای جستجو با مخاطبان جدید آشنا می شوید

علاوه بر برند و روابطی که در دفتر کار خود ایجاد می کنید، اضافه شدن یک فروشگاه اینترنتی ترافیک را از طریق موتورهای جستجو به سمت سایت شما هدایت می کند. در واقع مشتریان بالقوه با پیدا کردن محصول دلخواه در سایت شما به بهبود رتبه صفحه نتایج گوگل کمک می کنند تا امکان دریافت ترافیک جدید ( مخاطبان جدید ) را داشته باشید.

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو

بهینه سازی جستجو محصولات در موتورهای جستجو گوگل یکی از استراتژی های بازاریابی آنلاین است که وب سایت های بسیاری توانستند، از این طریق موفقیت خود را بدست آورند.

البته می توانید برای مطرح کردن برند، مشتریان خود را درگیر مسابقات و محتوای قابل اشتراک در رسانه های اجتماعی مثل تلگرام و ایسنتاگرام کنید تا بازدید های بیشتری را از طریق جستجو کسب کنید.

6. تجارت 24/7 انجام می شود

منظور از 24/7 امکان تجارت در 24 ساعته هفت روز هفته یک فروشگاه است. فروشگاه اینترنتی با امکان تجارت 24/7 اطلاعات ، محصولات و خدمات را دم دست قرار می دهد. از آنجایی که گوشی تلفن همراه ، رایانه شخصی و تبلت دسترسی به هر تجارتی را در کمتر از 1 دقیقه فراهم می کنند، کاربران احساس نیاز بیشتری به فروشگاه آنلاین دارند تا از مطالب، سرگرمی تا آموزشی ، جزئیات محصولات و خدمات استفاده کنند و نیاز خود را رفع کنند.

یک فروشگاه اینترنتی امکان دسترسی مشتریان را برای هر ساعتی از شبانه روز فراهم می کنند تا نهایت سود را از یک تجارت داشته باشید.

7. برای تجارت خود ارتباط هدفمند پیدا می کنید

مشتری های شما کالاهایی را برای خرید خود انتخاب می کنند که در دسته خاصی قرار می گیرد. حال این سوال پیش می آید که جزئیات خرید چه معنی برای تجارت دارد ؟

سلیقه مشتریان ، کارآیی محصولات و غیره در خرید محصولات تاثیر می گذارد و برای آینده تجارت اهمیت زیادی دارد.

البته برای اینکه بتوانید جزئیات بازدیدکنندگان را دریافت کنید نیاز به ابزار های دیجیتال مارکتینگ دارید تا مطمئن شوید کدام محصولات را انتخاب و تهیه کنید.

امکان شخصی سازی بیشتری در استراتژی خود دارید

خدمات شخصی سازی مثل ردیابی سفارش ، تایید تحویل و توصیه های محصول بر اساس سابقه سفارش به کمک ابزار های مارکتینگ کمک می کند تا بتوانید راهکار بهتری داشته باشید و امکان رشد و پیشرفت را فراهم کنید.

8. مکان و زمان کار خود را آزادانه انتخاب کنید

یکی از ویژگی های تجارت آنلاین وابسته نبودن به مکانی خاص است. وقتی می توانید با یک لپ تاب تجارت آنلاین خود را در هر جای دنیا اداره کنید، اگر نیاز داشتید به جایی عجیب و غریب سفر کنید و از وقت های اضافی تلف شده در رفت و آمد جلوگیری کنید.

وقت کار انعطاف پذیر داشته باشید

بهترین کار دنیا این است که بتوانید یه روز را کاملا استراحت کنید یا روزی دیگر تمام روز درگیر تجارت خود باشید. بنابراین داشتن برنامه کاری مناسب کمک می کند تا انگیزه بهتری برای تجارت خود داشته باشید و بازدهی بهتری را فارق از ساعات کاری و عملکرد سیستم فراهم کنید.

9. مشتریان تجربه بهتری را خواهند داشت

بسیاری از مشتریان حاضرند برای دریافت محصول خاص خود سفر کنند در حالی که می توانند از طریق فروشگاه آنلاین با دیدن  عکس های مختلف از نمای یک کالا و توضیحات بیشتر محصول را بررسی کند و ارتباط بهتری را با برند شما داشته باشد.

تجربه راحت تر کاربران

مشتریان از راحتی خرید آنلاین بیشتر قدردانی می کنند چون می توانند بدون گذارندن ساعت ها جستجو در فروشگاه های فیزیکی حتی زمان تعطیلات ، قبل از شروع مدرسه و در شرایط سخت آب و هوایی از طریق اینترنت خرید خود را انجام دهند و انتخاب بهتری برای کالای خود داشته باشند.

10. بهترین محصولات را در معرض دید می گذارید

وقتی محصولات خود را در فروشگاه آنلاین ثبت کردید با داشتن بخش های مختلف سایت می توانید کالاهایی که فروش بیشتری داشتند را در معرض دید بگذارید و با اضافه کردن جستجو و امکانات هر چه بیشتر یافتن محصول دلخواه را ساده کنید تا کاربران با تصمیم خود کالایی که دوست دارند را انتخاب کنند

با ارائه ای تاثیر گذار شانس فروش خود را بیشتر کنید.

هرکاربری به همه المان هایی که در فروش استفاده می شود ، توجه می کند. یک سایت فروشگاهی با چند عکس ساده نیز می تواند تاثیر مثبتی بر کاربران بگذارد و احتمال فروش را بیشتر کند.

11. برند بیشتر شناخته می شود

زمانی که دامنه محصولات خود را گسترش می دهید و یا با ارائه کالاهای خاص هر چیزی را قابل فروش می کنید ، مشتریان با سفارش خود در دسته بندی های مختلف بیشتر شما را می شناسند و برای دیدن برند، تخصص شما را به یاد می آورند.

پایان

در دوره ای که مشتریان دائما در جستجوی سریعترین و آسان ترین راه برای خرید خود هستند به کمک راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی وارد دنیای جدیدی از رقابت شوید و با راه حل های مدرن و رابط کاربری فوق العاده سبک زندگی پرمشغله ای را تجربه می کنید. فروشگاه اینترنتی مثل هر سایت دیگری نیاز به المان های مختلفی دارد که می توانید در مقاله 8 مرحله ساخت فروشگاه اینترنتی روند ایجاد آن را یاد بگیرید.

میخوای فروشگاه خودتو داشته باشی 💪 فقط در 5 دقیقه یک فروشگاه حرفه ایی شبیه به دیجی کالا بساز !! 🎁 نصب و راه اندازی رایگان

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
4 رای, 2,75 از 5
Loading...
شهرزاد پولادی

شهرزاد پولادی هستم رشته تحصیلیم مهندسی برق هست.فعالیتم را تازه در زمینه تولید محتوا در تیم بزرگ آی وحید شروع کردم و سعی می کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حرفه افزایش دهم . از یادگیری و به اشتراک گذاشتن لذت می برم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی