الگوریتم دزد دریایی گوگل یا Google Pirate چیست؟
  • 5 مهر 1400
  • بدون دیدگاه
  • زهرا انصاری

الگوریتم دزد دریایی گوگل یا Google Pirate چیست؟

آموزش

الگوریتم دزد دریایی ( Google Pirate ) یکی از بهترین هایی می باشد که در سال 2012 از آن رونمایی شده است. همانطور که می دانید کار Algorithm های مختلف این است که با بررسی وب سایت و میزان فعالیت شما آماری را به گوگل ارائه دهند تا از این طریق شما بتوانید در نتایج SERP ( Search Engine Results Pages ) نمایش بگیرید. گوگل به عنوان یکی از معتبرترین موتورهای جستجو در تلاش است تا کاربران خود را از طریقی با انتشار هر یک از ابزارهای مختلف به هدف برساند. پس در نظر داشته باشید که با فعالیت خود می توانید هر یک از چالش های در نظر گرفته شده را به بهترین صورت حل کنید. در واقع راه اندازی کسب و کار در اینترنت شامل سه مرحله می شود که در مرحله اول انتخاب قالب و یا طراحی آن می باشد و مرحله بعدی با نوشتن کدها آغاز می شود البته ناگفته نماند که بسیاری از قالب های آماده که توسط عده ای از برنامه نویسان نوشته شده است نیازی به دانش و مهارت در این رشته ندارد و شما می توانید به بهترین صورت سایت خود را احداث کنید و شروع به فعالیت کنید البته در اینجا نیز می توانید با سپردن سایت به یک شرکت طراحی سایت معتبر هیچ گونه کدی را وارد نکنید و این کار به صورت اختصاصی به ان ها بسپارید. در نهایت با استفاده از این کار طراحی منحصر به فرد خود را دارید و برند خود را با الگو و طراحی خاص به ثبت رسانده اید. در اینجا طراحی اخصاصی شامل چیدن المان ها و دکمه های اختصاصی می باشد. اما در نهایت باید اطلاعات و محتواهای اختصاصی مانند محتواهای متنی و یا ویدئوها را در سایت خود بارگذاری کرده و از آن ها بهره بگیرید. اینجا با استفاده از مطالب مفید، الگوریتم ها به بررسی هر یا از سایت ها و صفحات می اندازند تا شما را در نتایج و صفحه های اول گوگل نمایش دهند. در این مقاله از آی وحید قصد داریم به طور کامل شما را با این الگوریتم آشنا کنیم.

فهرست عناوین:

الگوریتم دزد دریایی ( Google Pirate ) چیست؟

الگوریتم دزد دریایی ( Google Pirate ) با توجه به حفظ حقوق ناشران برای سایت های مختلف ارائه شده است و شما می توانید با بهره گیری از آن به بهترین صورت از اطلاعات سایت خود محافت نمایید. پس نقص قوانین کپی رایت در اینجا کمک می کند تا اطلاعات سایت شما محافظت شده و امنیت آن نیز بالاتر برود.

الگوریتم دزد دریایی چه نتایجی را از سمت گوگل حذف می کند؟

بسیاری از کاربران فکر می کنند که فقط محتواهای متنی از این طریق حذف می شوند و اگر شما متنی را از یک سایت معتبر کپی کرده باشید گوگل شما را جریمه می کند اما باید بگوییم که این موارد فقط شامل محتواهای متنی نیستند و گوگل تمامی موارد مانند تصاویر، ویدئوها، فایل های صوتی و محصول را در نظر می گیرد. در این میان چیزی که بیشتر از همه از سمت گوگل مورد بررسی قرار می گیرد محصولات می باشند. به همین دلیل بهتر است برای انتشار چنین محتواهایی نهایت دقت را به کار ببرید. اگر محتواهای شما به گونه ای سرقت شده است می توانید گزارش آن را به گوگل بدهید تا از این سمت در ارتباط با محتوای سرقت شده آن جلوگیری شود. این مورد نیز بیشتر برای محصولات غیر رایگان به کار می رود تا کاربران دیگر از آن استفاده نکنند.

عرضه الگوریتم دزد دریایی ( Google Pirate ) و تغییرات در گوگل

از آن جایی که محتواهای بسیاری به صورت کپی شده در سال های قبل انتشار پیدا می کردند گوگل تصمیم مهمی در ارتباط با نشر محتواهای کپی ارائه داد. بسیاری از سایت ها به طریق مختلفی محتواهایی مانند نرم افزارهای اساسی و مهم ( فتوشاپ، ویندوز، فیلم ها و… ) را در سایت خود به صورت رایگان ارائه می دادند. این بار الگوریتم دزد دریایی ( Google Pirate ) برای جلوگیری از محتواهای کپی این مورد را به صورت اختصاصی با طراحی این ربات به اجرا در آورد تا کاربران بتوانند به راحتی مطالب خود را منتشر کنند.

بسیاری از سایت ها هم اکنون فیلم هایی را به صورت رایگان بر روی سایت خود قرار می دهند و هنوز هم که هنوز است این مورد به صورت جدی پیگیری نشده است. همچنین این الگوریتم در ایران به طور اساسی در نظر گرفته نشده است اما اگر این ربات آن را تشخیص نداد می توانید از طریق ارسال گزارش آن را پیگیری کنید.

ارسال گزارش به گوگل

از جمله ساده ترین کارهایی می باشد که کاربر در صورت نیاز می تواند آن را گزارش کند. پس در این میان اگر گوگل توجهی به محتوای شما نکرد با گزارش دادن به DMCA می توانید سرقت محتوای خود را اعلام نمایید. نکته ای  که باید در نظر گرفت این است که پیگیری از سمت گوگل ممکن است طول بکشد و باید برای به نتیجه رسیدن آن اندکی صبر نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی مراحل اعلام سرقت را برای شما بازگو کنیم.

DMCA گوگل چیست؟

DMCA Google مخفف شده عبارت ( Digital Millennium Copyright Act ) می باشد و به معنی قانون حق چاپ هزاره دیجیتال است. این قانون برای اولین بار توسط رئیس جمهور آمریکا به ثبت رسید اما این موضوع مختص به سایت ها نبود به همین دلیل در سال 2012 با هدفی مختص به فضای مجازی عنوان شد. با این کار افراد می توانستند درخواستی را مبتنی بر کپی بودن به گوگل ارسال کنند اما شاید پیگیری های لازمه از سمت گوگل اندکی برای کاربران طولانی مدت بود به همین دلیل بعد از چند وقت به صورت جدی در گوگل به کار برده شد. در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل ارسال گزارش را به شما نشان دهیم. طبق مراحل زیر می توانید گزارش خود را بر حسب نوع محتوای وارد شده در سایت گزارش کنید. به طور مثال اگر محتوای شما تصویری باشد با انتخاب گزینه می توانید آن را انتخاب نمایید و در غیر این صورت باید بر روی گزینه دیگر موارد کلیک کنید.

در مرحله آخر با وارد کردن آدرس ایمیل، اسم شرکت و دیگر موارد می توانید گزارش خود را ارسال نمایید تا گوگل آن را بررسی کرده و در صورت تکراری بودن آن را حذف کند.

میزان سخت گیری الگوریتم دزد دریایی ( Google Pirate )

اگر الگوریتم دزد دریایی ( Google Pirate ) سخت گیری زیادی داشته باشد و برای انتشار هر یک از پست های مختلفی مانند ویدئوها، محتواهای متنی و … ، صفحه مورد نظر را حذف کند بنابراین شما نمی توانید صفحات زیادی را در گوگل داشته باشید. نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه داشته باشیم این است که Google Pirate تمرکز خود را بیشتر بر روی URL ها های صفحات می گذارد تا کل وب سایت شما، بنابراین بهتر است در صفحه خود از محتواهای تکراری استفاده نکنید. اما سایتی که بیش از 50 درصد مطالب کپی داشته باشد دچار پنالتی سختی خواهد شد و در دیگر در نتایج گوگل نمایش داده نخواهد شد. بعد از شکایت های متعددی که از سمت سازندگانی مانند فتوشاپ ،ویندوز و… شد گوگل تصمیم گرفت تا سرچ عباراتی همانند دانلود رایگان فتوشاپ و دیگر مواردی که باید برای خرید آن ها پول بپردازیم ممنوع شود. این ممنوعیت ناشی از حذف وب سایت و نشان ندادن در نتایج جستجو بود. درست است که بسیاری از وب سایت های مشابه هستند که این خدمات را به صورت رایگان ارائه می دهند اما باید گفت که نسخه هایی که برای دانلود عرضه می شوند دچار مشکلاتی هستند. اگر بخواهید ورد را نصب کنید باید آن را به صورت کرک شده دانلود کرده و بعد از آن به نصب فایل مورد نظر بپردازید. اصولا نسخه های کرک شده با نسخه کامل تفاوت زیادی دارند و ممکن است تمامی امکانات و ویژگی های مورد نظر را ارائه ندهند. بنابراین بهتر است برای دانلود نرم افزارها از نسخه اورجینال آن را استفاده نمایید.

مرورگرهایی مانند بینگ وجود دارد که مخاطبان کمتری به آن مراجعه می کنند بنابراین شما می توانید با استفاده از آن ها فایل مورد نظر خود را دانلود کنید زیرا تحت پوشش گوگل نمی باشند. در اینجا گوگل ممکن است با چالش بزرگی از جمله کاهش مخاطبان مواجه شود بنابراین مجبور است از بسیاری شکایت ها صرف نظر کرده و آن ها را نادیده بگیرد.

مبارزه با دزدی محتوا

به طبع برای نوشتن هر محتوایی که داخل وب سایت خود قرار می دهید زمان می گذارید. در اینجا اگر سارقان از محتوای شما سو استفاده کنند حس خوبی از این بابت نخواهید داشت و تمامی زحمات شما از بین می رود. به همین دلیل راهکارهایی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها از دزدیده شدن محتوای خود جلوگیری نمایید. در این میان ربات هایی وجود دارند که مطلب شما را به صورت اتوماتیک کپی می کنند و در سایت خود انتشار می دهند پس در این مرحله باید فکری به حال این محتواها کرد زیرا بسیاری از آن هایی که در سایت های معتبرتر از شما کپی می شوند، ممکن است در نتایج گوگل بالاتر از شما نمایش بگیرند. فرض کنید محتوای خود را در ساعت معینی منتشر کرده اید ربات های گوگل برای ایندکس کردن مطلبی که بارگذاری کرده اید تا دو روز بعد به سراغ سایت شما نمی آیند و در این میان سایت دیگر با انتشار مطلب شما و در نظر گرفتن وضعیت ایندکس خود به انتشار محتوا می پردازد. در اینجا عاملی که ممکن است کاربران را با چالش مواجه کند محتوای کپی شده توسط سایت دیگر است که اگر ایندکس نشود و از نظر گوگل تکراری باشد با عملکرد نامناسب الگوریتم پاندا مواجه خواهیم شد.

راه های مقابله با دزدی محتوا

راهکارهای متفاوتی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آن ها از دزدیده شدن محتوای خود جلوگیری کنید. به طور مثال بهره گیری از واتر مارکت ها می تواند تا حدودی برای شما مفید باشد اما در این میان نیز ابزارهایی وجود دارند که این کار را به صورت رایگان انجام می دهند و به راحتی می توانند از محتوای شما استفاده نمایند. عامل مهم در اینجا سردرگمی ربات ها می باشد که باعث می شود تا انتشار محتوا از طریق کاربران مختلف با چالش های زیادی روبرو شود.

لینک سازی معتبر داخلی

یکی از بهترین راه هایی می باشد که می توانید با استفاده از آن از سرقت محتوای خود جلوگیری نمایید. اگر از نام مجموعه خودتان در محتواهای مختلف استفاده نمایید بهترین کار را انجام داده اید. همچنین می توانید با لینک دادن به صفحه اصلی و یا دیگر صفحات از سرقت محتوا جلوگیری نمایید.

ایندکس کردن به صورت دستی

بهتر است بعد از انتشار در صورت شناخته نشدن صفحه، URL Inspection خود را در سرچ کنسول وارد کنید. برای این کار بعد از انتشار باید به صورت دستی آدرس صفحه را Fetch کرده تا ربات ها به بررسی هر یک از آن ها بپردازند.

انتشار در زمان مشخص

این کار کمک می کند تا ربات های گوگل شرطی شوند و شما در بهترین حالت ممکن صفحات خود را بتوانید ایندکس کنید. به طور مثال اگر در روزهایی مانند شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در یک ساعت مشخص به اشتراک بگذارید می توانید ربات ها را نسبت به تایم گذاشته شده عادت داده تا این ربات ها عملکرد مناسب را به شما ارائه دهند.

انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی

از جمله بهترین کارهایی که تاثیرگذاری بالایی دارد و می توانید آن را برای عدم سرقت محتوا استفاده نمایید این گزینه می باشد. به همین دلیل بهتر است آن را در شبکه هایی مانند توئیتر، یوتیوب، اینستاگرام و… منتشر کنید. گذاشتن لینک و انتشار مطلب مفید در شبکه های مورد نظر می تواند امتیاز خوبی را برای سایت شما به ارمغان آورد.

جمع بندی:

از آن جایی که دنیای سئو روز به روز در حال پیشرفت است و ربات ها هر روز در حال آپدیت شدن هستند پس با به کارگیری بهترین روش ها می توانید تاثیر بسیاری بر سایت خود بگذارید. الگوریتم دزد دریایی ( Google Pirate ) با بروزرسانی های زیادی روبرو بوده است و همانطور که در متن خواندید شکایت های زیادی از سمت شرکت های مختلف برای مطالب کپی و تکراری به ثبت رسیده است. هوش مصنوعی که ربات های گوگل دارند سبب شده تا سایت ها با عملکردی هوشیارانه تمامی کارهای خود را به بهترین صورت انجام دهند. این ربات ها می دانند که چگونه باید این اطلاعات را بررسی کرده تا محتوایی کاملا یونیک از طرف سایت ها در گوگل انتشار پیدا کنند. در واقع هر چه کلمات کلیدی، پیوندها و متن های سئو شده وارد سایت شود کمترین میزان دزدی از سایت برای شما صورت می پذیرد. به غیر از این ربات ها دیگر الگوریتم هایی مانند الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم مرغ مگس خوار، الگوریتم کبوتر، الگوریتم رنک برین و … می توانند به گونه ای به یکدیگر متصل بوده و در این امر به Google Pirate کمک کند. این موارد جز ربات هایی به حساب می آید که تاکنون از سمت گوگل شناخته شده است اما بسیاری از الگوریتم ها نیز به علت اینکه به صورت عمومی مطرح نمی شود، ممکن است کمتر کسی از آن اطلاع داشته باشد. اگر اطلاعات شما به سرقت رفته است و بعد از مدتی از سمت گوگل شناسایی نشده است می توانید با کارشناسان تیم آی وحید تماس گرفته و مشکل خود را برطرف نمایید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
3 رای, 3,67 از 5
Loading...
زهرا انصاری

زهرا انصاری پور هستم.
از سال 1399 فعالیتم رو با شرکت آی وحید شروع کردم، عاشق تولید محتوام

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121