راه و روش ساخت سایت
 • 28 مرداد 1400
 • بدون دیدگاه
 • زهرا انصاری

راه و روش ساخت سایت

آموزش طراحی سایت

امروزه کسب و کارهای زیادی در تلاش اند تا با راه اندازی یک سایت محصولات خود را به فروش برسانند. گسترده شدن استفاده از فضای مجازی و اینترنت در سال های جاری نیز سبب شده تا این فعالیت ها روز به روز وسیع تر شوند. اگر به دنبال این هستید که کارهای خود را از طریق فروش آنلاین انجام دهید بهتر است با راه و روش ساخت سایت آشنا شده و در مدت زمان کمی سایت خود را بسازید. در واقع شما می توانید در کمتر از نیم ساعت سایت خود را راه اندازی کنید. در این میان ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید که در صورت تمایل می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان تیم آی وحید آن ها را برطرف کنید. قبل از اینکه بخواهید این کار را انجام دهید بهتر است هدف از طراحی سایت را برای خود مشخص کنید.

برای اینکه در صفحه کسب و کار خود امکان این را داشته باشید که مدل ها و تغییرات فراوانی را برای هر محصول ایجاد کنید بهتر است یک سایت وردپرسی را احداث نمایید. در حقیقت قالب های آماده وردپرس می توانند برای کسب و کارهای مختلف راه اندازی شوند. در این میان می توانید قالب دیگری را تهیه کنید و با بارگذاری آن هر یک از اجزای آن ها را تغییر داده و طراحی خاص خود را داشته باشید. امروزه با توجه به پررنگ تر شدن نقش فضای اینترنت استفاده از سایت ها برای خرید و فروش آنلاین نیز افزایش یافته است. به همین دلیل بهتر است هر چه زودتر سایت خود را راه اندازی کرده و کسب و کار خود را شروع کنید.

برای طراحی سایت خود نیازی به کدنویسی نخواهید داشت.

شاید این مسئله برای بسیاری از کاربرانی که می خواهند این کار را انجام دهند تا حدودی هولناک باشد، اما لازم است که بگوییم هیچ نیازی به کدنویسی نخواهید داشت. در واقع کدهای آماده برای صفحات طراحی شده وجود دارد و شما نیازی به نوشتن آن ها نخواهید داشت. ولی در این میان اگر می خواهید رنگ بندی یا بعضی از جزئیات را تغییر دهید می توانید با دانش اندک و عوض کردن کدها آن ها را به شکل دلخواه برای خود بارگذاری کنید. به طور کلی مراحل طراحی وب سایت و صفحه خصوصی در اینترنت از 3 راه صورت می پذیرد و شما می توانید از هر کدام بر حسب نیاز خود استفاده نمایید.

فهرست عناوین:

استفاده از سایت سازها

استفاده از CMS همراه با قالب و پلاگین های آماده

سفارش طراحی سایت اختصاصی بر روی CMS های آماده

ساخت سایت توسط سایت ساز
ساخت سایت توسط سایت ساز

1. استفاده از سایت سازها

یکی از راه و روش ساخت سایت می باشد که شما با مراجعه به این آن ها در کمترین زمان می توانید فضای مورد نظر خود را در سطح اینترنت پیاده سازی کنید. این کار نیاز به هیچ گونه دانش خاصی ندارد و شما با مراجعه به این سایت ها می توانید با ثبت نام در عرض یک دقیقه صاحب فضای مورد نظر شوید. در این روش نیاز نداشتن به دانش کدنویسی، سرعت مناسب برای ایجاد یک فضای اختصاصی و در نهایت هزینه های ناچیز برای ساخت آن می تواند عواملی باشد که کاربر را ترغیب به استفاده از آن ها می کند. به طور مثال در نظر داشته باشید که با پر کردن ویژگی های مورد نظر می توانید در عرض یک دقیقه یک سایت را با فضای مورد نظر خود راه اندازی کنید. این می تواند یکی از راه هایی باشد که کاربر آن را انتخاب می کند. ویژگی دیگری که کاربر را تشویق به خرید می کند راحتی کار، داشتن امکانات تخصصی می باشد اما تمامی این موارد می تواند با یک سری معایب ویژگی های مثبت را زیر سوال ببرد.

✅ مزایا استفاده از سایت سازها

 • راه اندازی سریع و بدون نیاز به دانش کدنویسی

می توانید برای اولین بار از این روش استفاده کنید زیرا با انجام آن به صورت تستی یک سایت را ایجاد می کنید و تمامی اطلاعات را بررسی می نمایید، در قدم بعد اقدام به ساخت یک سایت با تمامی امکانات و ویژگی ها می کنید. با مراجعه به یکی از این سایت ها می توانید در عرض دو دقیقه با وارد کردن یک سری اطلاعات اساسی به طور مثال اسم آن و دیگر جزئیات، صفحه مورد نظر خود را ایجاد نمایید.

 • راه اندازی ارزان ولی پرداخت ادامه دار و همیشگی

این ویژگی می تواند هم ویژگی مثبت به حساب آید و هم منفی زیرا راه اندازی آن با کمترین هزینه ها می تواند صفحه مورد نظر را برای شما در گوگل ایجاد کند.

 • مناسب برای راه اندازی سایت تستی و دریافت بازخورد نسبی و سریع

اگر به دنبال آزمون و خطا برای بررسی هر یک از راه و روش ساخت سایت هستید می توانید از این گزینه بهره ببرید. در این صورت شما با احداث صفحه مورد نظر می توانید تمامی ویژگی ها و موارد را بر روی آن بررسی کنید. همچنین در اینجا با تصمیم گیری دقیق به بهترین نحو سایت خود را بارگذاری خواهید کرد. در ادامه باید گفت اگر می خواهید در زمینه آموزش طراحی سایت رایگان فعالیت داشته باشید می توانید در ابتدا از این روش استفاده کرده و بعد از آن به صورت حرفه ای برای خود کسب و کاری را راه بیندازید.

کیفیت و هزینه بر اساس روش ساخت سایت
کیفیت و هزینه بر اساس روش ساخت سایت

❌ معایب استفاده از سایت سازها

 • محدود سازی در ارتقا سایت و اجبار به هماهنگی با امکانات موجود سایت ساز

برای اینکه بتوانید بخشی از سایت را به صورت دلخواه برای خود تغییر دهید ایراداتی وجود دارد که اجازه نمی دهد شما بتوانید تغییری را ایجاد کنید. در واقع با تغییر کدها می توانید سایت خود را متحول کنید اما سایت سازها در این میان اجازه نمی دهند تا شما از این ویژگی بهره مند شوید. قبل از سفارش خود بهتر است این مورد را در نظر داشته باشید زیرا تغییر در هر یک از المان های سایت غیر قابل اجرا می باشد و در اینجا شما نمی توانید کوچک ترین تغییری را اعمال نمایید. وجود محدودیت برای مخاطب می تواند عامل منفی ای باشد که شرایط مطلوب را به اجرا در نمی آورد. در این حالت، دسترسی به اطلاعات هاست و سرور را به شما نمی دهد و شما با نداشتن این اطلاعات نمی توانید تغییرات دلخواه را بر روی آن بارگذاری کنید. پس یکی از اساسی ترین موردها که شامل هاست و دامنه شما می باشد را با انجام این کار از دست خواهید داد و دیگر نمی توانید تغییرات دلخواه را حتی بر حسب دانش خود تغییر دهید. راه و روش ساخت سایت می تواند بسیار متفاوت باشد و فرد با در نظر گرفتن مزایا و معایبی که برای هر روش وجود دارد باید تصمیم خود را بگیرد.

هاست: شاید جمله (میزبانی سایت) برای شما آشنا باشد، در واقع این کلمه به این مفهوم است که می توانید اطلاعاتی مانند کدها، فایل ها و… را بر روی سرور بارگذاری کرده و در صورت نیاز از آن استفاده نمایید.

دامنه: این واژه به معنی آدرسی است که برای خود تعیین می کنید تا کاربر با آن شما را بشناسد. با این کار در فضای وب برای خود آدرس مشخصی را معین کرده اید تا مخاطب با وارد کردن آن به راحتی به اطلاعات شما در سطح اینترنت دسترسی پیدا کند. به طور مثال www.ivahid.com یکی از آدرس هایی می باشد که در سرتاسر وب می توانید از آن برای یافتن کسب و کار به خصوصی آن را سرچ نمایید.

 • هزینه های اضافی برای ساخت سایت

اگر تا به حال تجربه راه اندازی سایت را داشته باشید می دانید که برای نگه داشتن سایت خود در صفحات گوگل باید به صورت سالانه و یا ماهانه مبلغی را برای گرفتن اشتراک هاست و دامین تهیه کنید. اما سایت سازها به صورتی این خدمات را بیشتر از حد تعیین شده برای مخاطب به عرضه می گذارند تا از طریقی به کسب و کار خود رونق دهند. پس بهتر است برای جلوگیری از هزینه های اضافی از روش دیگری استفاده نمایید.

تمامی دلیل های ذکر شده می تواند از سمتی منطقی به حساب آید و از سمتی دیگر برای بعضی از مخاطبان مناسب به شمار نیاید. بهتر است تمامی مزایا و معایب سه روش را در نظر گرفته و روش موردنظر را انتخاب کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا دیگر روش ها را مورد بررسی قرار دهیم و شما را در این امر راهنمایی کنیم. در صورت وجود مشکل نیز می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان تیم آی وحید درباره راه اندازی و پایه گذاری کسب و کار خود در اینترنت، راهنمایی بگیرید.

 • راه اندازی ارزان ولی پرداخت ادامه دار و همیشگی

شما با وارد کردن یک سری اطلاعات درکمترین زمان می توانید سایت خود را راه اندازی کرده و مطالب را بر روی آن بارگذاری کنید. این عامل می تواند با پرداخت ناچیز مبلغی برای شما انجام پذیرد. همچنین می توانید با راه اندازی یک قالب که توسط یک سایت ساز ایجاد شده است شیوه راه اندازی آن را تست کنید. تست کردن می تواند برای کاربری که تا به حال سایتی را راه اندازی نکرده است عامل مثبتی به حساب آید زیرا فرد با این کار راهکارهای مختلف را امتحان خواهد کرد. می توانید در وهله اول با راه اندازی از طریق سایت سازها روند ساخت یک سایت را مورد بررسی قرار داده و بعد از آن اقدام به طراحی به روش های دیگر بکنید. در نهایت پس از پرداخت به صورت متوالی و انصراف از پرداخت ماهانه ، سایت و اطلاعات آن پاک می شود و شما هیچ بکاپی از آن نخواهید داشت.

 • آشنایی اختصاصی به اطلاعات وارد شده توسط برنامه نویس سایت ساز

تیم توسعه سایت سازها با توجه به اطلاعات موجود و آپدیت های متفاوت، سایت را تغییر خواهند داد تا بروزرسانی صفحات از طریق گوگل شناخته شود. اما لازم به ذکر است این برنامه به صورت اختصاصی برای یک سایت انجام نمی پذیرد و برای تمامی موارد انجام خواهد گرفت و در اینجا توسعه و آپدیت با کمترین ارتقا روبرو خواهد شد. بنابراین کارفرما برای تغییر هر یک از المان ها و یا ایجاد تغییر در بخش های مختلف باید به سایت سازها مراجعه کند تا آن ها را تغییر دهد. اما کارفرما با مشکل دسترسی به اطلاعات مواجه خواهد شد که شامل دسترسی به هاست و یا دیگر اطلاعات می باشد.

 • عدم دسترسی به اطلاعات و دیتابیس سایت

با سایت ساز نیاز است ماهانه و یا سالانه اشتراک خود را پرداخت کنید ولی پس از عدم پرداخت، کلیه اطلاعات و سایت شما از دسترس خارج می شود . اما در حالت دوم و سوم که توضیح خواهیم داد زمانی که شما هزینه هاست را پرداخت نکنید باز هم می توانید از اطلاعات سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و هر زمان که مایل به شروع کار و راه اندازی سایت را داشته باشید می توانید از آن آپلود و استفاده کنید.

ساخت سایت با وردپرس

2. استفاده از CMS همراه با قالب و پلاگین های آماده

یکی از بهترین روش هایی است که شما می توانید با آن کسب و کار خود را راه اندازی کنید. استفاده از این قابلیت به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا می تواند عملکرد مناسب تری را  به شما ارائه دهد به صورتی که اینبار می توانید با دست بازتر بسیاری از تغییرات را انجام دهید. انجام دادن بسیاری از تغییرات در سایت می تواند به راحتی صورت پذیرد اما اگر به دنبال تغییر اساسی در سایت خود هستید بهتر است در ادامه با ما همراه باشید تا هر یک از آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. بعضی از تغییرات در این نوع سایت ها ممکن است طبق خواسته شما با یک نوع سیستم مدیریت محتوا امکان پذیر نباشد به همین دلیل نیاز است که سیستم خاص مرتبط با خود را داشته باشید. شما می توانید CMS مورد نظر خودتان را نصب کرده و روند کار را در پیش بگیرید که این مورد نیز به دو صورت اختصاصی و آماده قابل نصب می باشد.

اما CMS های آماده برای چه فروشگاه هایی مورد استفاده قرار می گیرند و چه مزایایی دارند؟

این سیستم ها بیشتر برای سایت هایی به کار برده می شود که در زمینه خرید و فروش محصولات و یا دانلود بازی باشد اما می توانیم در صورت نیاز برای دیگر زمینه ها و شرکت ها نیز از این مورد استفاده کنیم. بهتر است قبل از بررسی هریک از آن ها این سیستم را به صورت واضح تری توضیح دهیم. CMS به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا انواع مختلفی دارد مانند سیستم مدیریت محتوای وردپرس، جوملا، دروپال، شاپ فای، اپن کارت و پرستا شاپ که شما با راه اندازی آن می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. در این مقاله مقایسه بهترین فروشگاه سازهای رایگان برخی از سیستم های مدیریت محتوای آماده را بررسی و مقایسه کردیم. اما پیشنهاد ما به شما مخاطب عزیز این است که یکی از برترین آن ها را انتخاب کنید. بهترین سیستم مدیریت محتوا می تواند وردپرس باشد که امروزه بسیاری از افراد از آن بهره می گیرند. این سیستم به عنوان یکی از قدرتمندترین ها و مفید ترین های وب سازی انتخاب شده است. شما با هزینه اندک می توانید آن را تهیه و از کار کردن راحت و ساده آن لذت ببرید. در اینجا برای پیاده سازی وردپرس و راه اندازی آن می توانیم از قالب های آماده و اختصاصی استفاده کنیم که هر کدام به نوبه خود مزیت های بسیاری را در بر خواهد گرفت. برای اینکه بتوانید یک سایت را راه اندازی کنید قالب های آماده و یا اختصاصی می خواهید که در قالب اختصاصی باید طراحی های مختلفی توسط طراح پیاده سازی شود و بعد از آن با توجه به سلیقه کاربر هر یک از اجزا سایت بررسی کرده تا در صورت نیاز دوباره طراحی شود در اینجا مخاطب می تواند رضایت کامل از طراحی را داشته باشد. بنابراین راه و روش ساخت سایت می تواند به روش های مختلفی انجام گیرد که یکی از آن ها استفاده از CMS های آماده می باشد که ما به بررسی آن پرداختیم تا بتوانید راه مورد نظر خود را در انتخاب کنید. اما در ادامه به سراغ تحلیل و بررسی مزایا و معایب قالب اختصاصی و آماده می رویم.

✅ مزایای استفاده از CMS

 • راه اندازی ارزان

یکی از بزرگ ترین و بهترین مزایایی که می توانیم برای استفاده از cms بیان کنیم مناسب بودن از لحاظ قیمتی می باشد. شما با سفارش cms آماده می توانید به صفحه آموزش نصب وردپرس مراجعه کرده و آن را بر روی سایت خود نصب کنید. در واقع طراحی وب سایت رایگان می تواند برای شما مزیت بزرگی به حساب آید. اما توجه داشته باشید که این مورد فقط برای طراحی است و شما باید برای هاست و دامین خود هزینه های ناچیزی را پرداخت کنید.

 • راه اندازی سریع

راه اندازی سریع نیز می تواند یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این روش محسوب شود زیرا با این کار می توانید در کمترین زمان بهترین ویژگی ها را بر روی آن پیاده سازی کرده و بهترین سایت را بسازید.

 • پلاگین های فوق العاده زیاد

استفاده از پلاگین های زیاد می تواند دست شما را در انتخاب هر یک از آن ها باز بگذارد زیرا هر چه به میزان این مورد اضافه شود عملکرد سایت خود را بالاتر خواهید برد و صفحه شما بهتر عمل خواهد کرد. به طور مثال یکی از پلاگین هایی که در وردپرس برای امنیت استفاده می شود iThemes Security می باشد و می تواند این عملکرد را در بهترین حالت ممکن برای شما بارگذاری کند همچنین باید بگوییم استفاده از آن به صورت رایگان نیز امکان پذیر می باشد. اما به غیر از این پلاگین افزونه های دیگری وجود دارند و می توانید با مراجعه به محتوای بررسی بهترین افزونه های امنیت وردپرس هر یک از آن ها را مطابق با نیاز سایت خود بر روی وردپرس نصب کنید.

 • امکان ارتقا بخش های سایت

امکان ارتقا هر یک از بخش های سایت با توجه به تک بعدی نبودن سیستم وردپرس و یا هر یک از سیستم های مدیریت محتوای دیگر می تواند از دیگر مزایای آن به شمار آید.

 • وجود برنامه نویس های متعدد جهت استخدام و توسعه سایت

بسیاری از برنامه نویسان می توانند انواع سیستم مدیریت محتوا را برای شما بارگذاری کنند به طور مثال شما می توانید به راحتی یک برنامه نویس را استخدام کرده تا سیستم شما را بازیابی و راه اندازی کند.

 • صاحب کدنویسی و دیتابیس سایت

هنگامی که یک سیستم مدیریت محتوا را راه اندازی می کنید انواع داده های بارگذاری شده بر روی صفحه خود را در دست دارید و می توانید هر کد و یا داده ای را برای بهبود عملکرد تغییر دهید. پس در نظر داشته باشید که این روش نسبت به سایت سازها می تواند از مزایای بهتری برخودار باشد.

 • مدیریت کامل بر روی کلیه بخش های زیرساخت

زیرساخت هایی که برای هر یک از داده ها بر روی سیستم مدیریت محتوا و یا cms بارگذاری می شود می تواند بسیار تاثیر گذار باشد زیرا می توانید به راحتی تمامی کدها را تغییر داده و یا هر پلاگینی را سازگار با سایت خود را بر روی آن نصب کنید. همچنین می توانید با این کار به طور مثال بر روی نوار هدر وب سایت خود گزینه ی دیگری را اضافه کنید.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که پلاگین به چه معنایی است؟

نوعی کدنویسی توسط CMS های آماده است که همانند پازل می باشد و شما می توانید این پازل ها یا به اصطلاح پلاگین ها را با هم استفاده کنید. در واقع Plugin همان افزونه است و مانند کدهای نرم افزاری می تواند به توسعه سایت شما به صورت افزودن بر بخش های مختلف تاثیر زیادی بگذارد.

 • فراوانی قالب های آماده

امروزه استفاده از قالب های آماده بسیار گسترش یافته است و شما می توانید بعد از نصب وردپرس یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگری آن ها را بر روی سایت خود پیاده سازی کنید. سیستمی که بر اساس کدهای باز هدف گذاری شده است این امکان را به شما می دهد تا انواع قالب های موردنظر را با هر شکلی که می خواهید با چند کلیک برای شما به اجرا در آورد. پس در نظر داشته باشید که سیستم های کد باز امکان این را دارند تا تغییری اساسی را برای شما به وجود آورند.

اما شاید برای شما این سوال هم پیش آمده باشد که قالب چیست؟

در واقع قالب نوعی طراحی کدنویسی شده است که شما می توانید با سرچ کردن موضوع خود به طور مثال قالب وردپرس شرکتی، آن را بر روی سیستم مدیریت محتوای خود نصب کنید. انواع قالب های وردپرس شرکتی که توسط تیم آی وحید طراحی شده است را می توانید در بخش نمونه کارها مشاهده کنید، مانند نمونه کار آهن آنلاین اما لازم به ذکر است که این مورد به صورت اختصاصی طراحی گرافیک شده است.

انتخاب روش ساخت تاثیری روی کیفیت ندارد
انتخاب روش ساخت تاثیری روی کیفیت ندارد

❌ معایب استفاده از CMS با قالب ها و پلاگین های آماده

برای استفاده از این مورد باید دانش اندکی در رابطه با CMS ها داشته باشید تا بتوانید به راحتی از آن استفاده نمایید. برای این کار می توانید با کارشناسان شرکت طراحی سایت و یا فروشگاه های قالب ساز ارتباط برقرار کرده و هر یک از مشکلات و نواقص را برطرف کنید. این نقص می تواند تنها عاملی باشد که مخاطب را از انتخاب این گزینه منصرف می کند.

 • انحصاری نبودن قالب

انحصاری نبودن قالب یکی از بزرگ ترین عیب هایی است که یک برند برای خود می تواند به کار گیرد زیرا قالب های آماده اکثرا شبیه به هم می باشند به طور مثال بهره گیری از قالب های فروشگاهی معروف مانند دیجی کالا برای تمامی کاربرانی که آن را دیده اند می تواند یک ضعف به حساب آید. به همین دلیل بهتر است برای انتخاب قالب خود در ابتدای کار از قالب های آماده استفاده کرده و بعد از آن با طراحی اختصاصی خود برند محبوبتان را پایه گذاری کنید. انحصاری بودن قالب می تواند از راه های مختلفی به شما کمک کند تا به گونه ای از این طریق اعتماد مخاطب را برای خرید به سمت خود جذب کنید.

 • محدودیت در اعمال تغییرات دلخواه

ممکن است بعد از مدتی با توسعه کسب و کار خود بخواهید امکانات بیشتری را بر روی صفحه خود فعال کنید و از آن استفاده بهتری داشته باشید. در این مورد باید بگوییم تغییرات می تواند نقص های اساسی را بر روی سایت شما ایجاد کند. به طور مثال اگر قالب با فضای محدودی برای وارد کردن متن روبرو باشد و یا حتی المان هایی برای ایجاد تغییر در نوشته را نداشته باشد اینگونه فضای سایت را تحت تاثیر قرار خواهد داد و کاربر جذب آن نخواهد شد. پس در نظر داشته باشید که ایجاد تغییرات برای کاربر و به خصوص افرادی که بیش ازیک بار به سایت شما مراجعه کرده اند می تواند رویکرد مثبتی به حساب آید. اما اگر دانش کدنویسی دارید می توانید با ایجاد یک سری کد و اجرایی کردن بعضی از رویکردهای دلخواه خود بخش های مختلف سایت را تغییر دهید. اعمال تغییرات برای اجزای مختلف آن می تواند نقص بزرگی به حساب آید به همین دلیل در ادامه به بررسی گزینه دیگر راه و روش ساخت سایت می پردازیم تا از این بین بتوانید بهترین روش را در پیش گرفته و از آن بهترین استفاده را ببرید.

 • سئو سایت

هنگامی که یک سایت را راه اندازی می کنید و مطالبی را بر روی آن بارگذاری می کنید برای ارتقا و بهبود آن باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید به طور مثال برای ارتقا سرعت سایت خود باید پلاگین ها و برنامه هایی را بر روی آن نصب کرده تا بتوانید عملکرد سرعت آن را افزایش دهید. اما از آن جایی که این قالب ها محدودیت هایی دارند پس به راحتی نمی توانیم برای بهبود آن تلاش کنیم. ارتقا و بهبود رتبه در گوگل می تواند برای کسب و کار بسیار مفید باشد. قطع به یقین زمانی که تمامی فاکتورهای مورد نظر را رعایت کرده باشید می توانید در صفحه های اول گوگل سایت خود را مشاهده کنید. در این مورد نیز باید گفت که برخی از قالب های آماده می توانند این عملکرد را با کندی مواجه کرده و آن را در موتورهای جستجوی گوگل به نمایش نگذارند. به همین دلیل بهتر است برای بهبود سرعت و نمایش گرفتن در صفحه های اول گوگل قالب اختصاصی خود را سفارش دهید.

 • مشکل در بروزرسانی و آپدیت قالب

هنگامی که گوگل تغییراتی را ایجاد می کند قطع به یقین قالب های سایت باید هموار با آن تغییراتی را اعمال کنند و آپدیت را برای آن قرار دهند، اما اکثر این قالب ها در بروزرسانی با مشکل مواجه خواهند شد. پس باید هنگام آپدیت با سایت فروشنده قالب در تماس باشید تا مراحل مورد نیاز را برایتان به اجرا در آورده و آپدیت را انجام دهد. در این مورد نیز باید پیگیری های لازم جهت بهبود انجام گیرد تا به بهترین نحو بتوانید بروزرسانی خود را انجام دهید.

روش کار با یک سیستم آماده به صورت خلاصه به شرح ذیل می باشد:

1-نصب سیستم مدیریت محتوا برای مثال وردپرس

در وهله اول با نصب سیستم مورد نظر خود مانند وردپرس، جوملا و… می توانید صفحه مورد نظر خود را در گوگل بارگذاری کنید و بعد از آن با تکمیل مراحل دیگر، سایت خود را در صفحه اول گوگل مشاهده نمایید.

2- انتخاب و نصب قالب مورد نظر

در اینجا شما می توانید با در نظر گرفتن حیطه کاری خود به نصب قالب بپردازید. به طور مثال قالب بازار آهن برای کسب و کار مرتبط می تواند بهترین گزینه به شمار آید.

3-نصب پلاگین های لازم

برای مثال پلاگین نمایش آمار بازدید سایت مانند WP Statistics و Google Analytics می تواند شما را در این امر یاری کند.

4-شروع محتوا گذاری و ست کردن تنظیمات سایت

در مرحله آخر با بارگذاری محتوای متنی یا تصویری می توانید صفحه خود را در بهترین حالت ممکن در گوگل به نمایش بگذارید.

نتیجه :

به طور کلی باید گفت با نصب این سیستم بر روی سایت خود به صورت آماده می توانید بهترین بارگذاری را داشته باشید زیرا هاست و دامین متعلق به شما می باشد و می توانید از آن استفاده بهینه ای داشته باشید. پس بهتر است با در نظر گرفتن تمامی عواملی که وجود دارد با کمی تحقیق و بررسی، یا خودتان سایت را احداث کرده و یا به دست شرکت های تولید کننده بسپارید. این شرکت ها می توانند کار شما را به بهترین نحو بارگذاری و زیرساخت های تعریف شده شما را پیاده سازی کنند. در نهایت با بررسی مزایا و معایب هر یک از آن ها و داشتن دانش اندک برنامه نویسی می توانید خودتان آن را راه اندازی کنید.

ساخت سایت با سیستم های مدیریت محتوا آماده اما قالب اختصاصی
ساخت سایت با سیستم های مدیریت محتوا آماده اما قالب اختصاصی

3. سفارش ساخت سایت اختصاصی بر روی CMS های آماده و یا پیاده سازی کاملا اختصاصی PHP

همانطور که در متن بالا به مزایا و معایب راه و ورش های طراحی سایت اشاره کردیم بعضی از موارد معایب بیشتری را در بر می گرفتند به همین دلیل بهتر است با بررسی این مورد به شما در زمینه اختصاصی بودن قالب راهنمایی های لازم را کرده تا بتوانید به آسانی در این باره تصمیم بگیرید. استراتژی اصولی برای راه اندازی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد پس بهتر است از طریق درخواست مشاوره رایگان با ما در تماس باشید تا ویژگی های مدنظر شما را به صورت اختصاصی برای شما طراحی کنیم، در ادامه با ما همراه باشید تا مزایا و معایب آن را برای شما شرح دهیم. بهتر است در ابتدا مسائل ضروری را برای شما بارگذاری کرده و آن ها را توضیح دهیم تا شفاف سازی برای شما صورت پذیرد و بتوانید از بین راه و روش ساخت سایت یکی را برای راه اندازی انتخاب کنید.

پیش نیازهای سایت که شامل دامین و هاست می باشد جز ساخت سایت محسوب نمی شود و شما به عنوان صاحب سایت به راحتی می توانید این دو مورد را تهیه کنید ، توجه داشته باشید هیچ شرکت و یا فردی صاحب این امتیاز نباید بشود و در صورتی که برای شما تهیه کردند حتما با اطلاعات شما ثبت شود و دسترسی کامل به هاست و دامین داشته باشید .

1-در وهله اول باید برای اختصاصی بودن صفحه خود طراحی گرافیک (طراحی رابط کاربری کلیه صفحات) را انجام داده یعنی باید بین کارفرما و طراح ارتباط برقرار شود تا از نظر المان های موجود در سایت مانند، رنگ بندی و جاگذاری المان ها که در مرحله طراحی گرافیک صورت میپذیرد هماهنگی و تایید دریافت شود. در این صورت طرح تایید شده با تمامی تغییرات در المان ها برای کاربر اجرایی می شود.

2-هنگامی که طراحی صفحات مختلف مانند صفحه اصلی و یا صفحات داخلی دیگر توسط شما تایید شد در اینجا شرکت مورد نظر کدنویسی های لازم را برای راه اندازی سایت شما شروع می کند.

3-در این مرحله شرکت با نشان دادن صفحات طراحی شده به صورت زنده می تواند سایت را به شما نشان دهد و بعد از آن نیز با رفع باگ های احتمالی در کدنویسی می توانید بهترین صفحه را داشته باشید. خطاهای احتمالی ممکن است برای هر سایتی وجود داشته باشد اما شما با ارتباط با سایت سازنده می توانید در کمترین زمان ایرادات خود را رفع کنید. طبیعی است هنگامی که کارها به صورت اختصاصی انجام می شود باگ هایی داشته باشد پس بهتر است با کارشناسان مطرح کرده تا مشکل را برای شما حل کنند. در ادامه باید گفت پشتیبانی آنلاین شرکت می تواند از مزایای اختصاصی بودن باشد که در ادامه آن را بیشتر توضیح خواهیم داد.

4- هنگامی که سایت شما طراحی شد می توانید با بررسی هر یک از قسمت ها برای ارتقا آن اقدامات لازم را انجام دهید به طور مثال اگر نیازمند اضافه نمودن بخشی از پلاگین ها و یا … بودید می توانید با کارشناسان مشورت کرده و آن ها را اضافه نمایید.

در ادامه با ما همراه باشید تا مزایا و معایب را مورد بررسی و بازبینی قرار دهیم.

ساخت سایت بدون استفاده از سیستم مدریت محتوا آماده و همه چیز اختصاصی
ساخت سایت بدون استفاده از سیستم مدریت محتوا آماده و همه چیز اختصاصی

✅ مزایای ساخت سایت به صورت اختصاصی

 • منحصر به فرد بودن طراحی

یکی از بزرگ ترین مزایایی که می توانیم برای این مورد در نظر بگیریم طراحی ویژه و منحصر به فرد طبق سلیقه شما می باشد. زمانی که یک سایت با طراحی منحصر به فرد نمایش گیرد می توانید برند خود را به صورت اختصاصی به نمایش بگذارید. مخاطب هنگامی که وارد سایت شما می شود با یک طراحی اختصاصی و خاص مواجه خواهد شد و از طرفی این طراحی میتواند تاثیر مثبتی بر روی پرسونای ذهن مخاطب بگذارد. منحصر به فرد بودن طراحی به شما کمک می کند تا از بین راه و روش ساخت سایت، شیوه ی اختصاصی بودن را برای سایت خود در نظر بگیرید.

 • پشتیبانی همه جانبه

هنگامی که طراحی اختصاصی خود را انجام می دهید می توانید از خدمات ویژه آن استفاده نمایید. به طور مثال زمانی که با نقص مواجه شدید می توانید از طریق ارسال تیکت با پشتیبانی ارتباط برقرار کرده و نواقص موجود را برطرف نمایید. به طور مثال اگر در هنگام بروزرسانی یا نصب پلاگین قسمتی از سایت با نقص روبرو شد می توانید آن را با تیم فنی بررسی نمایید.

 • برخورداری از امکانات ویژه در سایت

با طراحی اختصاصی یک سایت می توانید تمامی امکانات ویژه را بر روی آن نصب کرده و از آن ها بهره مند شوید. تمامی سایت ها یک سری ویژگی ها و موارد مشترکی دارند ولی اگر بخواهید هر یک از موارد به خصوص را بر روی آن نصب کنید باید به سراغ طراحان اختصاصی بروید تا آن ها بتوانند هر یک از تغییرات را به بهترین شکل ممکن برای شما به اجرا در آورند. امکانات مناسب در نظر گرفته شده می تواند کاربر را به راحتی به سمت شما جذب کند و نیاز کاربر را برطرف کند.

 • سرعت سایت

سرعت بالا از مزایای بزرگی می باشد که با طراحی اختصاصی می توانید به آن برسید به طور مثال اگر حجم استفاده از تصاویر بالا باشد و سایت شما در ثانیه های معمول لود نشود می توانید با پلاگین های اختصاصی سرعت آن را افزایش دهید. یکی از این افزونه ها Lazy Load می باشد که می تواند به بهبود سایت شما کمک کند. چراکه نصب پلاگین های متعدد در سایت می تواند بر روی سرعت سایت تاثیر زیادی بگذارد.

 • به کارگیری هاست مناسب

از آن جایی که اطلاعات شما و تمامی داده های بارگذاری شده بر روی هاست قرار می گیرد پس از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد. در اینجا شرکت ها با نصب هاست مناسب برای سایت شما می توانند اهمیت داده ها را برای شما حفظ کنند. هاست اختصاصی می تواند امنیت و سرعت سایت شما را فراهم کند.

 • امکان نمایش در تمامی صفحه نمایش ها

اگر دقت کرده باشید بسیاری از سایت ها در صفحه نمایش موبایل و دسکتاپ باگ های متفاوتی را خواهند داشت. به طور مثال برخی سایت ها در صفحه نمایش موبایل درست نشان داده نمی شوند و شما نمی توانید برخی از قابلیت های آن ها را مشاهده کنید اما زمانی که طراحی اختصاصی برای آن به کار ببرید شرکت مورد نظر با به کارگیری بهترین روش ها برای شما به صورت ویژه ای آن را پایه گذاری خواهد کرد.

 • افزایش رتبه سایت

یکی از مزیت های بزرگ به حساب می آید که می توانید با اجرای آن رتبه خود را در گوگل افزایش دهید و همچنین می توانید کیفیت را در تمامی صفحات بارگذاری شده مشاهده نمایید. به طور مثال با بارگذاری محتوای متنی در قسمت بلاگ سایت خود می توانید در مدت زمان کمی نتیجه خود را در گوگل مشاهده کنید زیرا طراحی و محتوا به صورت انحصاری برای شما می باشد.

❌ معایب استفاده از طراحی اختصاصی

 • طولانی شدن زمان ساخت سایت

این عامل شاید برای بسیاری از کسانی که در انتظار ارتقا زود هنگام سایت خود هستند تا حدودی مناسب نباشد اما باید این نکته را ذکر کرد که با استفاده از این عامل می توانید سریع تر سایت خود را در صفحه های اول مشاهده کنید. بنابراین این مورد هم می تواند از جز مزایای این روش محسوب شود.

 • گران بودن سفارش ساخت سایت

اگر برند بزرگی هستید و یا در تلاش هستید تا برند خود را به مردم معرفی کنید بهتر است از این روش استفاده کنید زیرا مزایایی که این عامل دارد می تواند باعث افزایش بازدید و امکان نمایش بیشتر سایت شما شود.

بهترین روش طراحی و ساخت سایت ؟

نتیجه گیری

در متن بالا به بررسی راه و روش ساخت سایت پرداختیم تا بتوانید به راحتی از این میان تصمیم خود را گرفته و مورد مناسب را انتخاب نمایید. در نتیجه بهترین راهکار و پیشنهاد ما به شما این است که برند اختصاصی را برای خود قرار داده و بتوانید در زمینه های مختلف پیشرفت کنید. به طور کلی استفاده از روش سوم به صورتی است که شما برند بزرگی را در بازار دارید و می خواهید پیشرفت کنید. اما اگر به دنبال راه اندازی سایت هستید می توانید با قالب آماده شروع کرده و آن را ارتقا دهید. استفاده از CMS های آماده می تواند تا حدودی بهتر از قالب هایی که توسط سایت سازها بنا می شود باشد. همچنین شما می توانید به صفحه آموزش نصب وردپرس رفته و نحوه نصب آن را به صورت رایگان مشاهده کنید. با این کار، بر تمامی مراحل نصب و راه اندازی نظارت کامل را دارید اما پیشنهاد ما به شما این است که برای ارتقای سرعت و سئوی سایت خود از طراحی اختصاصی بهره بگیرید زیرا پشتیبانان در کمترین زمان اشکالات موجود را برطرف می کنند و به بهترین صورت سایت شما را راه اندازی خواهند کرد. در ادامه باید گفت اگر مدت زمان زیادی است که از روش دوم استفاده می کنید بهتر است روح و ظاهری متفاوت تری را برای صفحاتتان اجرا نمایید تا سایت شما به منبع معتبری تبدیل شود و بتوانید برند خود را به مردم معرفی کنید.

شما می توانید از طریق راه های ارتباطی نظرات خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید. تمامی بخش های این محتوا برگرفته از نظرات و تجربیات تیم آی وحید است اگر موردی در این مقاله ذکر نشده خوشحال می شویم در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. سپاس از همراهی شما.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
5 رای, 5,00 از 5
Loading...
زهرا انصاری

زهرا انصاری پور هستم.
از سال 1399 فعالیتم رو با شرکت آی وحید شروع کردم، عاشق تولید محتوام

دیدگاه شما عزیزان

 • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی