با انواع وب سایت آشنا شوید

با انواع وب سایت آشنا شوید

وبلاگ

وقتی به ایجاد یک وبسایت برای خودتان فکر می کنید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که انواع وب سایت چه هستند و کدامشان برای شما مناسب تر است.
نوع وبسایتی که انتخاب می کنید، بستگی به اهداف شما دارد و توقعی که از وبسایت خودتان دارد. اما ما توصیه می کنیم از سیستمی برای این کار استفاده کنید که می تواند امکانات موردنیاز شما را فراهم کند تا به راحتی بتوانید نیازهای خودتان را برطرف کنید.
برای اینکه بتوانید درک خوبی از این موضوع پیدا کنید، ما در ادامه لیستی از 10 نوع وبسایت محبوب را برای شما آورده ایم تا در مورد هرکدام اطلاعاتی را به شما ارائه بدهیم.

فهرست

طراحی وب سایت تجاری

وبسایت های تجاری، نوعی از وبسایت هستند که در آنها می توانید خدمات یا محصولات خودتان را به فروش برسانید و به همین خاطر امکانات مختلفی را برای این منظور در اختیار شما قرار می دهند.

مثلا اگر شما یک پزشک باشید، می توانید در وبسایت خودتان سیستم رزواسیون قرار دهید تا بیماران به راحتی بتوانند زمان مراجعه خودشان را تعیین کنند و کار شما از این بابت راحت تر شود.

اگر هم شما محصولاتی را می فروشید، به راحتی می توانید توضیحات و ویدیوهای زیادی در مورد محصولات خودتان قرار دهید تا با این کار، مشتریان را برای خرید محصولات راهنمایی کنید.

اگر خدمات یا محصولاتی برای فروش دارید، طراحی فروشگاه اینترنتی می تواند برای شما مناسب باشد.

نمونه طراحی وب سایت تجاری

طراحی وبلاگ

وبلاگ نوعی از وبسایت است که به شما این امکان را می دهد که در مورد موضوعات مختلف مطلب بنویسید. این نوع وبسایت معمولا از متن و عکس تشکیل می شود اما در آنها می توانید از ویدیو و انواع دیگر محتوا هم استفاده کنید.

محبوب ترین موضوعات وبلاگ در ایران در مورد تکنولوژی، مسافرت و آشپزی هستند.

اخیرا در دنیای وب تعداد وبلاگ ها بسیار زیاد شده است. زیرا این نوع وبسایت دارای محبوبیت زیادی است و یکی از ساده ترین انواع وبسایت است. همچنین شما می توانید در وبلاگ تخصص و مهارت های خودتان را در اختیار دیگران قرار دهید و با آنها تعامل کنید.

همچنین شما می توانید از وبلاگ خودتان به راحتی درآمدزایی کنید. روش هایی مانند همکاری در فروش، تبلیغات رپرتاژ و… می توانند درآمدهای خوبی را برای شما ایجاد کنند.

اگر به نوشتن علاقمند هستید و می خواهید علایق و تخصص های خودتان را با دنیا به اشتراک بگذارید، طراحی وبلاگ یا طراحی وبسایت شخصی می تواند برای شما مناسب باشد.

نمونه وب سایت مقاله محور و وبلاگ

طراحی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی نوعی از وبسایت های تجاری است که بیشتر روی فروش محصولات تمرکز دارد و بخشی برای نمایش محصولات دارد.

در این نوع وبسایت شما می توانید به راحتی محصولات خودتان را به نمایش بگذارید تا مخاطبان شما آنها را به صورت آنلاین سفارش بدهند.

اگر می خواهید به صورت مستقیم از وبسایت خودتان کسب درآمد کنید یا میخواهید از طریق همکاری در فروش و فروش محصولات دیگران کسب درآمد کنید، فروشگاه اینترنتی بهترین نوع وبسایت برای شماست.

نمونه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

طراحی وب سایت نمونه کار

خیلی از اوقات مردم برای نمایش مهارت یا نمونه کارهای خودشان، از وبسایت ها استفاده می کنند که وبسایت نمونه کار بهترین نوع وبسایت برای این منظور است.

این نوع وبسایت شبیه یک گالری است که عکس و متن و توضیحات نمونه کارهای خودتان را در آن قرار می دهید و هرکسی می تواند به راحتی از نمونه کارهای شما بازدید کند و به تخصص شما پی ببرد.

وبسایت نمونه کار را می توانید براساس نیاز و مهارت خودتان ایجاد کنید و به راحتی نمونه کارهای خودتان را در آن نمایش دهید. همچنین وبسایت نمونه کار می تواند به همراه معرفی خود شما یا کارت ویزیت شما باشد که کمک می کند دیگران بیشتر با شما آشنا شوند و از خدمات شما استفاده کنند.

اگر متخصصی هستید که می خواهید تخصص و نمونه کارهای خودتان را به صورت آنلاین نمایش دهید، طراحی وبسایت نمونه کار برای شما کاملا مناسب است.

طراحی وب سایت رویداد

امروزه برگزاری رویدادهای مختلف بسیار زیاد شده است و شما می توانید برای بازاریابی همایش یا وبینار خودتان، از وبسایت رویداد استفاده کنید.

در این وبسایت ها شما می توانید اطلاعات کاملی در مورد رویداد خودتان بدهید و نحوه خرید، دسترسی به مکان رویداد، سخنرانان، سرفصل ها و موارد دیگر را به صورت کامل بیان کنید. همچنین می توانید برای ثبت نام رویداد خودتان، امکان خرید بلیط و انتخاب صندلی را نیز فراهم کنید تا به راحتی شرکت کنندگان ثبت نام خودشان را انجام بدهند.

یکی از محبوب ترین وبسایت های رویداد در ایران، وبسایت های مربوط به معرفی یک همایش هستند که در آنها اطلاعات کاملی در مورد همایش ارائه می شود.

اگر به دنبال بازاریابی برای رویداد خودتان هستید، طراحی وبسایت رویداد برای شما کاملا مناسب است.

نمونه طراحی وب سایت رویداد

طراحی انجمن آنلاین

انجمن آنلاین یا تالار گفتگو نوع دیگری از وبسایت است که اخیرا محبوبیت زیادی را پیدا کرده است. وبسایت های زیادی هستند که در کنار وبسایت اصلی خودشان، اقدام به راه اندازی یک انجمن آنلاین می کنند تا بتوانند کاربران خودشان را تشویق به برقراری ارتباط با یکدیگر کنند.

این کار باعث می شود کاربران به یکدیگر کمک کنند و نوعی پشتیبانی هم محسوب می شود، در کنار این موضوع این تعامل ها می تواند کمک زیادی به محبوبیت کسب و کار شما کند.

همچنین شما به صورت مستقل هم می توانید انجمن آنلاین ایجاد کنید تا ارتباطات زیادی را به دست آورید. مثلا انجمن نی نی سایت یکی از انجمن های محبوب در ایران است که روی مادران تمرکز کرده است.

اگر به فکر ایجاد یک تعامل بین کاربران خودتان هستید، طراحی وبسایت انجمن آنلاین یا تالار گفتگو می تواند برای شما مناسب باشد.

طراحی وب سایت شخصی

اگر می خواهید حضور خودتان در دنیای اینترنت را افزایش دهید، بهترین روش برای این کار استفاده از وبسایت شخصی است.

این نوع وبسایت ترکیبی از وبسایت های نمونه کار و وبلاگ است اما در آن، تمرکز روی شما و دستاوردها و تخصص های شماست.

شما می توانید در وبسایت شخصی خودتان را معرفی کنید، در مورد تخصص و مهارت های خودتان صحبت کنید و دستاوردهای خودتان را به نمایش بگذارید.

این نوع وبسایت ها به خاطر ماهیتی که دارند، برای بازیگران و هنرمندان و افراد این چنینی بسیار مناسب هستند.

یکی از محبوب ترین انواع وبسایت شخصی، وبسایت رزومه است که می تواند تمام اطلاعاتی که در مورد شما و حرفه تان وجود دارد را به نمایش بگذارد.

اگر شما متخصص یا شخص معروفی هستید که نیاز دارید خودتان را بیشتر در دنیای اینترنت معرفی کنید، طراحی وبسایت رزومه یا وبسایت شخصی بهترین گزینه برای شماست.

نمونه طراحی وب سایت شخصی

طراحی وب سایت اشتراکی

نوع دیگری از وبسایت که می تواند درآمدهای خوبی را برای شما ایجاد کند، وبسایت اشتراکی است.

در این نوع وبسایت مخاطبان برای دسترسی به مطالب یا پیشنهادات خاصی، اقدام به تهیه اشتراک ویژه می کنند و به آن موضوعات دسترسی پیدا می کنند.

مثلا شما می توانید یک مجله آنلاین باشید که افراد برای دسترسی به مطالب شما باید اشتراک تهیه کنند یا ممکن است یک گروه خصوصی داشته باشید که بخواهید فقط افراد خاصی مشترک مطالب شما باشند. در هر صورت این نوع وبسایت می تواند امکانات موردنیاز شما را فراهم کند.

اگر اطلاعاتی دارید که می خواهید آنها را به صورت اشتراکی به دیگران ارائه کنید و بابت ارائه آن اطلاعات درآمد کسب کنید، طراحی وبسایت عضویت ویژه یا وبسایت اشتراکی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

طراحی وب سایت غیرانتفاعی

نوع دیگری از وبسایت، وبسایت غیرانتفاعی نام دارد. در این نوع وبسایت معمولا مطالب و توضیحات خاصی در مورد سازمان موردنظر وجود دارد و بخشی هم برای ارائه هدایا وجود دارد.

این نوع وبسایت معمولا برای مساجد، هیئت ها و سازمان های خیریه استفاده می شود و به معرفی این سازمان ها کمک می کند.

اگر سازمانی هستید که میخواهید از طریق جمع آوری هدایای دیگران خدماتی را ارائه دهید، طراحی وبسایت غیرانتفاعی برای شما کاملا مناسب است.

طراحی وب سایت اطلاعاتی

وبسایت های اطلاعاتی نوع دیگری از وبسایت هستند که بر ارائه اطلاعات خاصی تمرکز می کنند. این نوع وبسایت ها معمولا برای کسب درآمد ایجاد نمی شوند و فقط بر جنبه آموزنده بودن تمرکز می کنند.

برخی از انواع وب سایت های اطلاعاتی شامل وبسایت دایره المعارف، وبسایت های خبری و وبسایت های ویکی است.

این نوع وبسایت ها معمولا بر ارائه اطلاعات تمرکز دارند و به همین خاطر کمی مشابه وبلاگ ها هستند، همچنین این وبسایت ها مکانی برای جستجو دارند تا کاربر بتواند به اطلاعات موردنیاز خود سریعتر دسترسی پیدا کند.

اگر می خواهید اطلاعات خاصی را در زمینه ای ارائه دهید، طراحی وبسایت اطلاعاتی برای شما مناسب است.

چطور بهترین نوع وب سایت را انتخاب کنید؟

برای انتخاب بهترین نوع وب سایت، بهتر است به هدف نهایی آن وبسایت توجه کنید و ببینید می خواهید دقیقا چه کاری انجام دهید. مثلا اگر محصولی برای فروش دارید، می توانید از فروشگاه اینترنتی استفاده کنید یا اگر محصولی ندارید، می توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید و آن را به درآمد برسانید.

این موضوع کاملا به خودتان بستگی دارد و بهتر است نمونه های گفته شده را کاملا بررسی کنید تا وبسایت موردنظر خودتان را پیدا کنید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
4 رای, 3,75 از 5
Loading...
فهیمه شریفی

من فهیمه شریفی، عاشق نوشتن هستم :)
همیشه سعی می کنم اطلاعات درست رو پیدا کنم و در اختیار افراد مشتاق و جستجوگر قرار بدم. خیلی خوشحالم که به عنوان نویسنده در تیم بزرگ و خلاق «آی وحید» کار می کنم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421