بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس 2021
  • 21 مرداد 1400
  • بدون دیدگاه
  • زهرا انصاری

بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس 2021

وبلاگ

یکی از مهم ترین عواملی که برای یک سایت اهمیت بسیار بالایی دارد زمان لود شدن آن می باشد. بسیاری از سایت ها به دلیل اینکه لود بسیار ضعیفی دارند باعث نارضایتی کاربر و در نهایت خروج کاربر از صفحه موردنظر می شوند. شما می توانید با استفاده از ابزارها و افزونه های موردنظر و سرعت سایت خود را بسنجید و همچنین سرعت هر یک از آن ها را بهبود بخشید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس و راهکارها را مورد بررسی قرار داده و شما را در این امر یاری فرماییم. همچنین می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان آی وحید در تماس باشید، مشاوران ما در کمترین زمان پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.
هنگامی که سایت خود را راه اندازی می کنید یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید انتخاب افزونه ای برای بهبود سرعت سایت است. بهبود سرعت سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها بعد از تهیه هاست و دامنه مناسب به کار بردن و نصب کردن افزونه ها می باشد. این برنامه قابلیت های ویژه ای دارد که می تواند سرعت لود سایت را با توجه به فعالیت آن بالاتر ببرد. اما عوامل وابسته ای مانند هاست با پایداری بالا می تواند به شما این امکان را بدهد تا بتوانید بهترین سرعت را داشته باشید. هنگامی که مسائل موجود بر روی سایت را بررسی کردید و بعد از آن نصب افزونه ها را شروع کردید با راه اندازی افزونه WP Rocket و درست کردن تنظیمات آن وضعیت کلی سایت را تغییر می دهید.

فهرست مطالب:

افزونه Wp Rocket چیست؟

ویژگی های منحصر به فرد پلاگین WP Rocket

معایب افزونه WP Rocket

مزایا افزونه WP Rocket

سازگاری افزونه WP Rocket با دیگر افزونه ها

افزونه Lazy Load

مزایای استفاده از پلاگین Lazy Load

افزونه Litespeed Cache

کاربرد Litespeed Cache

افزونه WP Rocket چیست؟

یکی از بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس که نقش مهمی را ایفا می کند و می تواند به عنوان محبوب ترین شناخته شود این افزونه است. به طور کلی در سال های جاری با توجه به گسترده شدن نقش وب این افزونه توانسته مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کند. البته موارد مشابه دیگری وجود دارند که در این زمینه یاری رسان لود سریع تر سایت ها خواهند بود و در ادامه آن ها را نیز بررسی خواهیم کرد. این افزونه تجاری به عنوان بهترین های وردپرس با استفاده از قابلیت های کش توانسته تصاویر، فایل های HTML ، فایل های استایل قالب و جاوا اسکریپت را با تمرکز بالا و پشتیبانی هاست در سریع ترین حالت ممکن لود کرده تا کاربر به راحتی سایت شما را مشاهده کند. اما هر یک از این پلاگین ها معایب و مزایایی دارند که قابل بحث و بررسی خواهد بود.

ویژگی های منحصر به فرد پلاگین WP Rocket

هنگامی که شما آن را بر روی سایت خود نصب کنید از قابلیت های بسیار خوبی بهره مند می شوید به طور مثال کاربر هنگامی که وارد سایت می شود قبل از بارگذاری مطالب به صورت خودکار داده ها را بازیابی خواهد کرد. کش کردن صفحه به شما این امکان را می دهد تا سایت را در بهترین حالت مشاهده نمایید زیرا تصاویر در زمان مناسب خود لود می شوند. اگر تصاویر در زمان خود لود نشوند و لود صفحه با تمامی اطلاعات بارگذاری شده در آن به صورت یک جا برای شما بارگذاری شوند ممکن است بسیاری از مطالب را مشاهده نکنید. پس فشرده سازی هر یک از فایل های ایستا، بارگذاری هر یک از تصاویر در زمان معین به همراه توسعه پذیری بالا می تواند سرعت را کم و زیاد کند. پیشنهاد آی وحید به شما این است که با شناخت بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس این خدمات را در اختیار کاربران خود قرار دهید. ولی به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است بعضی از مزایا و یا معایب این پلاگین برای شما مناسب نباشد. در ادامه با ما همراه باشید تا هر یک را به صورت جداگانه بررسی کرده و دلیل معیوب بودن و یا مزایای آن ها را برای شما بازگو کنیم.

از دیگر قابلیت هایی که WP Rocket دارد، پاک کردن دیتابیس های بیهوده در وردپرس می باشد. به طور مثال زمانی که تعداد زیادی از دیتابیس های بیهوده و بی فایده بر روی آن ذخیره شده باشد این داده ها به صورت خودکار حذف خواهند شد.

معایب افزونه WP Rocket

هر یک از پلاگین ها به نسبت عملکردهایی که از خود ارائه می دهند می توانند تاثیر بسیاری بر روی وب سایت بگذارند اما بعضی از آن ها می تواند سبب شود تا کاربر از آن ها استفاده ی خاصی نکنند. به طور مثال این افزونه نسخه رایگانی برای ارائه نخواهد داشت و شاید بسیاری از وبمستران تمایلی برای خرید آن نداشته باشند. هر چند که تهیه آن هزینه بالایی را در برنخواهد گرفت اما اینکه وبمستران کدام یک از انواع پلاگین ها را تهیه می کنند بستگی به نیازشان دارد. نکته قابل ذکر دیگری که حتما باید به آن اشاره شود تغییرات بسیار جدی در سایت می باشد. به طور کلی زمانی که تغییراتی را بر روی سایت خود اعمال می کنید تنظیمات تغییرات فراوانی را به چشم خواهد دید به گونه ای که ممکن است با تغییر تنظیمات هر بخش از آن، قالب ها با افزونه سازگاری نداشته و دچار بی نظمی و نابسامانی شوند. پس بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس سایت احتمال دارد با قسمت های مختلف هماهنگی مناسب را نداشته باشد.

مزایا افزونه WP Rocket

زمانی که این پلاگین را نصب می کنید درخواست هایی که از سمت سرور برای افزایش عملکرد سایت می آید کمتر می شود و شما به عنوان وبمستر می توانید بر دیگر عوامل سایت تمرکز کنید. اما مزایای این پلاگین به همین جا ختم نمی شود و شما با نصب آن می توانید ویژگی های Lazy Load را تا حدودی بر روی سایت بارگذاری کنید. فشرده تر کردن کدهای جاوا اسکریپت و CSS می تواند عامل بسیار خوبی به شمار آید. درون ریزی و برون ریزی نیز از دیگر مزایا می باشد اما این مفهوم به چه معنایی است؟
در واقع وقتی این عملیات را بارگذاری و پیاده سازی می کنید اگر عملکرد خوبی را از آن مشاهده کرده باشید می توانید برای دیگر وب سایت ها از آن استفاده کنید. به طور مثال با گرفتن خروجی از داده ها و بارگذاری آن ها بر روی سایت مشابه با قالب ها و تنظیمات خود می توانید بهترین عملکرد را برای لود سریعتر فراهم کنید. مسائله دیگری که می تواند ناسازگاری را برای شما فراهم کند نصب افزونه های غیر سازگار است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

سازگاری افزونه WP Rocket با دیگر افزونه ها

بسیاری از این پلاگین های تجاری می تواند با اکثر موارد مورد استفاده سازگاری داشته باشد. به طور مثال ووکامرس و Yoast SEO می توانند با این افزونه انطباق بسیار خوبی داشته باشند و تغییراتی را بر تنظیمات وارد نکنند. دیگر برنامه هایی مانند Autoptimize، Imagify، Web Stories Google و AMP نیز می توانند سازگار باشند.

افزونه Lazy Load

از مهم ترین افزونه هایی می باشد که برای لود تصاویر در سایت های مختلف به کار می رود و می توانیم آن را به عنوان یکی از بهترین ها بدانیم. هنگامی که وارد صفحه اصلی مورد نظر خود می شوید پلاگین لیزی لود می تواند قبل ازآن از لود شدن زودتر تصاویر جلوگیری کند. به طور مثال تصاویری که در بالای فوتر سایت قرار دارند یعنی در آخرین جای صفحه قرار گرفته اند بعد از مشاهده توسط کاربر لود خواهند شد و ممکن است قبل از آن عکس هایی وجود داشته باشد که در قسمت های بالاتر و یا بعد از هدر قرار گیرند پس در این حالت عکس ها به ترتیب لود شده و شما می توانید دیگر مطالب بارگذاری شده را با توجه به ترتیب آن ها مشاهده کنید. این پلاگین فقط برای تصاویر بارگذاری نمی شود بلکه می توانید آن ها را برای ویدئوهای بارگذاری شده برای لود بهتر استفاده نمایید. در نهایت با عرضه وردپرس 5.5 این قابلیت به آن اضافه شد که بسیار کاربردی و به صرفه است. با توجه به انتشار نسخه جدید این قابلیت به طور پیش فرض بر روی آن بارگذاری شده است و نیازی به بارگذاری دوباره آن ندارید ولی باید آن را فعال کرده زیرا این قابلیت به صورت خودکار بر روی آن پیاده سازی نشده است. همچنین برخی از آن ها باید به صورت دستی وارد شوند ولی بعضی دیگر از آن ها به صورت خودکار فعال شده اند. بهتر است عملکرد لیزی لود را مورد بررسی قرار دهید زیرا در بعضی مواقع این پلاگین برای سایت شما جوابگو نخواهد بود به همین دلیل در اینجا باید با در نظر گرفتن افزونه ی جایگزین دیگر آن را غیر فعال کنید. کافی است به تنظیمات آن بروید و در بخش Lazy Load خود آن را بررسی نمایید.

کد غیر فعال سازی شامل add_filter (‘wp_lazy_loading_enabled’، ‘__return_false’) است.

مزایای استفاده از پلاگین Lazy Load

افزایش ترافیک سایت

هنگامی که این گزینه را فعال می کنید و یا آن را نصب می کنید می توانید ترافیک سایت خود را تا حدود 40 تا 50 درصد افزایش دهید. به طور مثال اگر بخواهیم برای این مورد مثال بزنیم بسیاری از سایت های برتر هنگام لود شدن نمی توانند مطالب را به مخاطب نشان دهند پس در این موقعیت باید آن را نصب کرده و مورد بررسی قرار داد تا نوشته ها و عکس های مورد نظر برای مخاطب سایت نمایش بگیرد.

کاهش مصرف پهنای باند

هنگامی که کاربر سایتی را مشاهده می کند ممکن است بسیاری از مطالب انتهایی آن را در نظر نگیرد یعنی از دیدن آن ها صرف نظر کند پس بهتر است با بهره گیری از آن سرور مخاطب را از پر شدن اطلاعات لود نشده نجات دهد. در این صورت کاربر می تواند با دقت تمامی پست های صفحه شما را مشاهده کرده و زمان بیشتری را در صفحه شما باشد. تمامی این عوامل علاوه بر اینکه بر مخاطب تاثیر فراوانی می گذارد می تواند بر سئو سایت نیز اثر بگذارد. در واقع میزان ماندن در صفحات با این گزینه رابطه تنگاتنگی خواهد داشت و سبب افزایش رتبه و بازدید خواهد شد.

افزونه Litespeed Cache

کش کردن در سایت عامل مهمی به شمار می آید که می توانید با نصب هر یک از افزونه ها به مدیریت آن بپردازید. این افزونه قابلیت های منحصر به فردی دارد که می تواند کاربر را ترغیب به استفاده از آن ها کند. از جمله قابلیت های آن ها می توانیم به امنیت بالای هر یک از آن ها اشاره کنیم. زیرا این سایت می تواند علاوه بر سرعت زیاد بر سئوی سایت شما نیز تاثیر بسزایی بگذارد. در این میان به این نکته توجه داشته باشید که CDN موردنظر با سرورهای شما سازگاری دارند یا نه؟ زیرا در این صورت می توانید از تمامی مزایای آن برخوردار شوید.

کاربرد Litespeed Cache

هنگامی که کش های سایت خود را بررسی نکرده باشید ممکن است هر یک از اجزای سایت با چالش روبرو شود پس بهتر است با نصب این افزونه مشکلات را رفع کرده و از به وجود آمدن آن ها جلوگیری کنید. اما رایگان بودن و کاربردی بودن آن نیز سبب شده تا محبوبیت زیادی در میان کاربران خود داشته باشد. یکی دیگر از مزیت ها و یا ویژگی هایی که می توانیم برای این پلاگین در نظر بگیریم پشتیبانی از فرمت WebP است. همچنین می توانید برای بهینه سازی پایگاه داده ها از آن استفاده کرده تا از فضای آزاد مورد نظر خود بهره ببرید. به منظور بهبود عملکرد نیز هر یک از صفحات پاکسازی می شوند و صفحه به طور خودکار ذخیره خواهد شد. اما به کارگیری حافظه خصوصی نیز از دیگر راهکارهایی می باشد که با نصب لایت اسپید می تواند سرعت را بهبود ببخشد.

سرعت لود سایت های مختلف به چه عواملی بستگی دارد؟


بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس فقط به این موارد ختم نمی شود و بسیاری دیگر از آن ها وجود دارد که می توانید با نصب و راه اندازی آن ها سرعت سایت را بالاتر ببرید. اما در این مطلب به بعضی از پرکاربرد ترین آن ها اشاره کردیم تا بتوانید با نصب آن ها بهترین عملکرد را داشته باشید. هر یک از این افزونه ها تاثیرگذاری بسیار زیادی دارند و شما می توانید آن ها را با توجه به نیازهای خود نصب کنید.

پلاگین WP-Optimize

یکی دیگر از افزونه هایی که قابلیت های کاربردی بسیاری دارد این پلاگین است زیرا می تواند دو کار را به صورت همزمان انجام دهد یعنی هم عکس های شما و هم پایگاه داده های شما را تمیز کند و در نهایت با انجام آن ها یک قابلیت دیگر را پشتیبانی کند. حافظه پنهانی که در وردپرس است می تواند مشکلات متعددی را برای لود ایجاد کند اما استفاده از WP-Optimize می تواند دو کار را انجام داده و پایگاه را از نظر داده های بارگذاری شده پاک کند. این افزونه در واقع سه کار مهم انجام می دهد.
فشرده کردن عکس های بارگذاری شده
تمیز کردن و بهینه سازی پایگاه های داده
لود سریع تر صفحات
با این کار تمامی کدهای CSS و JavaScript ، کوچک و هگام سازی می شوند و کاربر می تواند از آن عملکرد بهتری را مشاهده کند. در این مورد سرعت به صورتی است که اگر سایت های وردپرسی داده های جدیدی را بروزرسانی کنند کار به صورت روتین انجام خواهد شد ولی این عامل به در دسترس بودن کاربر هم بستگی دارد.
نکته مهمی که قابل ذکر است آپدیت صفحات می باشد هنگامی که صفحه یک سایت را برای اولین بار باز کرده باشید و بخواهید دفعه بعدی این کار را انجام دهید و در بار دوم صفحه آپدیت شده برای لود سریعتر پایگاه، فقط موارد آپدیت شده را دانلود خواهند کرد.

کش کردن صفحات به چه معنایی می باشد؟

کش کردن صفحات بیشتر برای بهینه سازی اطلاعات بارگذاری شده بر روی سیستم شما می باشد هنگامی که وارد یک سایت می شوید اطلاعاتی مانند کدهای CSS، HTML، JS بر قسمتی از حافظه شما ذخیره خواهند شد. هنگامی که برنامه نویس پلاگین هایی را بر روی سایت خود نصب می کند کش هر یک از صفحات نیز بر روی آن ها فعال خواهد شد پس در نظر داشته باشید که اگر قالب شما اختصاصی باشد می توانید با قرار دادن کش بر روی آن عملکرد سایت خود را بالاتر ببرید و اما اگر قالب شما اختصاصی نباشد و به صورت آماده تهیه شده باشد این موارد به صورت معمول بر روی آن ها باید بارگذاری شوند. پس داده هایی که در بخشی از حافظه سیستم یا دستگاه شما ذخیره می شوند این امکان را می دهند تا بتوانید اطلاعات بارگذاری شده سایت را در زمان کمتری مشاهده نمایید. به طور مثال شما برای اولین بار وارد سایت آی وحید می شوید که در اینجا کش صفحات برای شما ذخیره می شود و اطلاعات کدها بر روی کامپیوتر شما به اصطلاح دانلود می شود در ادامه زمانی که برای بار دوم وارد سایت می شوید کش به شما کمک می کند تا اطلاعات بارگذاری شده دوباره دانلود نشوند و فضای جدیدی را اشغال نکنند. تمامی این فعالیت ها سبب می شود تا هم بیشترین سرعت را برای لود صفحات داشته باشید و هم در زمان خود صرفه جویی کرده باشید. شما می توانید سوالات خود را در این زمینه از طریق تماس تلفنی و یا چت آنلاین از کارشناسان ما بپرسید تا در کمترین زمان پاسخگوی سوالات شما باشند.

Minify  کردن سایت ؟

Minify در اصلاح به معنی خلاصه کردن می باشد، هنگامی که یک سایت این قابلیت را بر روی کدهای CSS و JS اجرا می کند تمامی آن ها خلاصه خواهند شد. اگر بخواهیم این مورد را بیشتر بررسی کنیم بهتر است بر روی یکی از صفحات سایت های مختلف کلیک راست کرده و در نهایت با انتخاب گزینه View Page Source کدهای وارد شده را مشاهده نمایید. دقت کنید بسیاری از سایت ها صفحات زیاد و طولانی را برای کدهای خود در نظر گرفته اند ولی در بعضی دیگر یک صفحه برای آن اختصاص شده است که کدها را خلاصه کرده است. خلاصه کردن در این جا به این معنی است که به طور مثال 300 خط کدهای وارد شده بدون لحاظ کردن اینتر در یک خط طولانی بارگذاری می شوند. در این صورت تمامی اینترهایی که برای آن ها در نظر گرفته شده است پاک میشود و در یک خط خلاصه می شوند تا حجم آن ها کاهش پیدا کند.

چگونه دیتابیس وردپرس را بهینه سازی کنیم ؟

یکی از کارهایی که می توانیم برای بهینه سازی وردپرس خود انجام دهید پاک کردن Meta Date موجود بر روی وردپرس می باشد. هنگامی که یک افزونه به درد نخور و یا ناسازگار بر روی وردپرس نصب می شود باید دیتای داده ها را پاک شود. اگر این موارد پاک نشوند، هنگام لود سایت به جای تعداد کمتر تعداد بیشتری از داده ها به همراه موارد بیهوده لود خواهند شد که در این صورت سرعت سایت کاهش پیدا خواهد کرد. Databace در واقع محل ذخیره سازی اطلاعات شما می باشد که کاربر هنگام ورود به سایت به صورت خودکار آن ها را دانلود خواهد کرد. داده هایی که می توانند پایگاه شما را اشغال کنند شامل تجدید نظر در پست ، نظرات هرزنامه ، سطل زباله ، گزینه های گذرا ، متا داده های یتیم و غیره می باشد. پاکسازی هر یک از داده ها می تواند بازیابی اطلاعات را برای کاربر افزایش دهد که پشتیبان گیری و عملکرد پایگاه های داده را سریع تر می کند. حذف زباله دان ها نیز به شما کمک می کند تا لود را با سرعت بسیار بالاتری به اجرا در آورید.

جمع بندی

بهترین افزونه های افزایش سرعت وردپرس فقط به این موارد ختم نمی شود و بسیاری دیگر از آن ها وجود دارد که می توانید با نصب و راه اندازی آن ها سرعت سایت را بالاتر ببرید. اما در این مطلب به بعضی از پرکاربرد ترین آن ها اشاره کردیم تا بتوانید با نصب آن ها بهترین عملکرد را داشته باشید. هر یک از این افزونه ها تاثیرگذاری بسیار زیادی دارند و شما می توانید آن ها را با توجه به نیازهای خود نصب کنید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
3 رای, 5,00 از 5
Loading...
زهرا انصاری

زهرا انصاری پور هستم.
از سال 1399 فعالیتم رو با شرکت آی وحید شروع کردم، عاشق تولید محتوام

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی