سئو خارجی (Off Page Seo) چیست

سئو خارجی (Off Page Seo) چیست

مقالات سئو و بهینه سازی

سئو خارجی سایت همه فعالیت های است که شما و دیگران ( وب سایت های دیگر)در خارج از سایت برای وب سایت خود انجام می دهید تا رتبه خود را در نتایج جستجو بالا ببرید.

با وجود اینکه بهینه سازی موتورهای جستجو در صفحات داخل سایت اتفاق می افتد اما باید سعی کنید استراتژی سئو خود را در خارج صفحه نیز انجام دهید.

در این مقاله مواردی چون بک لینک ها، شبکه های اجتماعی، E-A-T، سیگنال های آنلاین وموارد دیگر را بررسی کردیم تا نشان دهیم چقدر سئو خارجی می تواند برای یک وب سایت ضروری باشد.

مطمئنا رتبه بندی و جایگاه صفحات سایت هم برای تجارت یا کسب و کار شما اهمیت بالایی دارد. پس توصیه می کنیم با خواندن این مقاله استراتژی خوبی برای بهینه سازی وب سایت خود داشته باشید.

مقایسه سئو خارجی با سئو داخلی

مقایسه سئو on page و off page

اگر بتوانیم به خوبی سئو خارجی را با سئو داخلی مقایسه کنیم. متوجه می شویم که چقدر فاکتورهای سئو خارجی می تواند در جایگاه وب سایت ما موثر باشد.

به ‌طورکلی رعایت سئو خارج از سایت نسبت به سئو داخلی در کسب نتایج خوب خیلی سخت تر است. اول اینکه نمی توانیم به طور آنی تاثیری در سایت از آن ببینیم و دوما باید به تدریج در مدت زمان طولانی در سایت سئو خارجی را بررسی کنیم.

در این مقایسه سئو داخلی اولویت مهم تری در سئو سایت دارد ولی سئو خارجی هم نقش بزرگی در اعتمادپذیری، اعتبار و داشتن ارتباط دارد.

سئو خارجی چقدر اهمیت دارد

بک لینک‌ها و سایر فاکتور های خارج از سایت سیگنال های مهمی برای الگوریتم های گوگل هستند و جزء عوامل رتبه‌بندی حساب می شوند.

با اینکه گوگل الگوریتم های خود را مکرراً تغییر می دهد و هر صفحه را با توجه به عوامل تجزیه و تحلیل می کند اما 50 درصد از عوامل رتبه بندی را برای سئو خارجی در نظر گرفته است.

حال برای اینکه مطمئن شوید که گوگل از سیگنال های خارجی هم در رتبه شما استفاده می کند باید سراغ دستورالعمل های کیفی گوگل بروید.

دستورالعمل های رتبه بندی گوگل براساس کیفیت (Google’s Quality Rater Guidelines) دقیقاً بیان می کند، چه چیزهایی در سایت شما دنبال می‌کند. فاکتور های کیفیت تا حد زیادی به اعتبار سایت اهمیت می دهد تا متوجه شود که می تواند به آن سایت اعتماد کند یا نه.

گوگل با تحقیقات اعتبار (Reputation Research) وب سایت ها مثل نظرات آنلاین را بررسی می‌کند. این تحقیقات بازار همه معیارهایی که در رتبه‌بندی تأثیر دارد را شامل خود کرده است.

10 تکنیک سئو خارجی سایت

در این بخش شما تکنیک هایی را می خوانید که برخی از این موارد اهمیت بالایی در سئو خارجی دارد و یا برخی از آنها عامل تقویت کننده به حساب می آیند. در هر صورت رعایت همه این موارد می تواند جایگاه بالایی را برای سایت شما ایجاد کند.

1. بک لینک ها را در اولویت خود قرار دهید

وقتی صحبت از سئو خارجی می آید اولین موردی که به ذهن می رسد بک لینک هایی است که یک وب سایت دریافت می کند. در واقع باید برای ایجاد بک لینک های خود کیفیت را مد نظر بگیریم و به دنبال دریافت بک لینک از سایت های مرتبط و قدرمتند باشیم.

البته روش های زیادی برای دریافت لینک وجود دارد مثلا می توانید از منابع مختلف بک لینک رایگان دریافت کنید یا به کمک مقاله 10 روش برای دریافت بک لینک طبیعی راهکارهای جدیدتری را وارد کار خود کنید.

2. برند خود را تقویت کنید

با رشد بالای برندینگ در کسب وکار وسایت ها می توانیم دلیلی برای کلیک کاربران ایجاد کنیم. برندینگ در فاکتورهای گوگل یک سیگنال تجاری برای شناخت کسب و کار به حساب می آید.

شما می توانید با قرار دادن ویدئو در یوتیوب نام برند خود را تقویت کنید. چون فیلم ها می تواند در مقابل افراد زیادی قرار بگیرند و کاربران بیشتر در مورد برند شما صحبت کنند یا بنویسند.

به علاوه داشتن حساب‌های اجتماعی که بعداً راجب آن مفصلا صحبت می کنیم خود می توانند یک برند تجاری را ایجاد و تثبیت کنند.

3. E-A-T خود را تقویت کنید

ارزیابی کیفیت محتوا E-A-T یکی از فاکتور های جدید گوگل در سال 2020 است که به عنوان یک سیگنال مهم از آن صحبت می شود و در سئو خارجی به یک عامل مهم تبدیل شده است.

یکی از کارکنان گوگل گری الیز می گوید که دو عامل لینک و نظرات می‌توانند در افزایش E-A-T سایت کمک زیادی کنند.

تقویت E-A-T در نتایج ارگانیک کمک زیادی می کند و می تواند اعتماد کاربران را به برند شما افزایش دهد. مثلا اگر نویسندگان سایت را معرفی کنید اعتماد کاربران به مقالات بیشتر می شود و گوگل بر اساس کیفیت صفحات شما را رتبه بالاتری قرار می دهد.

شما می توانید اطلاعات خود را درباره فاکتور جدید گوگل با استفاده از مقاله E-A-T چیست افزایش دهید.

4. فعال بودن سایت را با ارسال پست مهمان نشان دهید

برای ارسال پست مهمان باید محتوایی را در وب سایت های دیگر منتشر کنید که شما را به عنوان متخصص حوزه معرفی کند و موثر واقع شود. معمولا این پست ها کمک می کنند که بتوانید بازدیدکننده ، مشتری کسب کنید و یا حتی خدمات و تخصص خود را به دیگران معرفی کنید.

تنها نکته ای که باقی می ماند این است که شما باید یک وب سایت مشابه حوزه کسب و کار خود پیدا کنید که ارزش ارسال پست مهمان را داشته باشد و این امکان را به شما بدهد. در آخر با ارسال پست مهمان شما می‌توانید در صنعت خودتان شناخته شوید و ارتباط بیشتری در حوزه تخصصی داشته باشید.

5. در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید

تبلیغات در رسانه های اجتماعی مخاطبانی از گروه‌های متفاوتی را برای شما جذب می‌کند و می تواند بازدیدهای ازدست‌رفته را به صفحات سایت شما بازگرداند.

این روش یکی از بهتری راه‌هایی است که با اشتراک‌گذاری هرگونه اطلاعاتی از سایت می‌تواند تبلیغات شما را انجام دهد. به عنوان یک تکنیک سئو خارجی موثر باشد و ترافیک زیادی را ایجاد کند.

6. ایمیل مارکتینگ را در استراتژی خود قرار دهید

ایمیل مارکتینگ یکی از راه های ارائه محصولات یا خدمات خاص به مشتریان است. درواقع مشتریانی که از طریق ثبت‌نام در خبرنامه، فرم های تماس و غیره پیدا می کنید. می توانند در کمپین‌های بازاریابی از پیشنهاد های فصلی و معاملات شما با خبر شوند.

روش های زیادی برای بازاریابی وجود دارد اما بازاریابی ایمیل هنوز راهی سریع، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای دستیابی به مشتری است. ایمیل مارکتینگ می تواند با تشویق مشتری هایی که مکرراً به سایت بازمی گردند را حفظ کند و با اشکال متنوع پیام های هدفمندی را برای کاربران داشته باشد.

اگر هنوز اطلاعات کافی از تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو ندارید از شما دعوت می شود این مقاله را مطالعه کنید.

7. در صفحات خود امکان ارسال پرسش و پاسخ قرار دهید

کاربران همیشه برای یافتن پاسخ خود به دنبال سؤالی مشابه سؤال دیگران می گردند. در واقع بخش پرسش و پاسخ یک راه عالی برای هدایت ترافیک به صفحات مهم سایت است که می تواند سئو خارجی را با آن تقویت کرد.

 اگر موضوع های جذاب مخاطبان را پیدا کنید و مشکل آنها را حل کنید. ( مخصوصا موارد آموزشی که کمتر به آن پرداخته شده) کاربران شما به مخاطبان هدف تبدیل می شوند و می توانند ترافیک جدی برای شما ایجاد کنند.

8. برای سایت خود Social Bookmarking انجام دهید

وب سایت های خاصی هستند که شما می توانید آدرس URL وب سایت خود را در آنجا ذخیره کنید و به اشتراک بگذارید. این نشانه گذاری یکی از روش های سئو خارجی است که جزء سیگنال های سوشیال آن به حساب می آید.

در چنین وب سایت هایی امکان اشتراک گذاری بوک مارک ها توسط کلمات کلیدی (مانند هشتگ توییتر) انجام می شود. کافیست در آن سایت سوشیال بوک مارکینگ ثبت نام کنید، آدرس های صفحات خود را وارد و طبقه بندی کنید.

 معمولا Social Bookmarking برای ایجاد فهرست منابع آموزشی و اشتراک گذاری در زمینه مورد علاقه کاربران استفاده می شود. البته می تواند برای دریافت بک لینک مفید باشد و ترافیک زیادی را برای وب سایت ها دریافت کند.

محبوب ترین نشانه گذاری گوگل بوک مارکینگ، StumbleUpon ، Del.icio.us ، Reddit ، Digg و غیره هستند که هر کدام خدمات متفاوتی را ارائه می کنند.

مثلا گوگل بوک مارکینگ خدمات خود را برای استفاده مردم عادی و کسب و کار ها ارائه می کند یا Del.icio.us (وب سایت معروف بوک مارک اجتماعی) به کاربران امکان ویرایش، اضافه کردن و اشراک اسناد بوک مارک را می دهد.

9. با اظهار نظر در بلاگ وب سایت ها بازدید بیشتری بگیرید

شاید بنظر بیاید که اظهار نظر در بلاگ سایت ها چندان تأثیر بر سئو خارجی نگذارد. در حقیقت نظرات شما امکان ارسال لینک در صفحات دیگر به طور طبیعی بوجود می آورد.

لینک های بخش نظرات سایت توسط موتورهای جستجو اسکرول می شوند و در جهت یابی سایت به ربات ها کمک می کنند. پس اظهار نظر خود را دریغ نکنید و تعامل بیشتری با وب سایت های بزرگ داشته باشید.

انتخاب بلاگ نکته مهمی که باید در نظرات خود داشته باشید. پس بلاگی را  انتخاب کنید که مرتبط، معتبر و قابل اعتماد باشد، تعداد مخاطبان بالایی از آن بازدید کنند.

10. کسب و کار خود را در مشاغل محلی ثبت کنید

اضافه شدن جزئیات کسب و کار شما در فهرست کسب و کار گوگل تاثیر بر سئو خارجی می گذارد. به همین خاطر لیست مشاغل در همه موتورهای جستجو و دایرکتوری ها مهم است.

برای شروع می توانید از گوگل ، بینگ ، فیس بوک ، لینکدین و غیره استفاده کنید وبا وارد کردن اطلاعات، محتوا و لینک های خود را بهینه کنید و از این طریق ترافیک و آگاهی از برند را افزایش دهید.

پس اگر تجارت محلی و کوچکی دارید به جای گذاشتن وقت زیاد برای گسترش کسب و کار ، بهتر است رقابت محلی خود را با وارد کردن لوکال بیزینس تجارت خود قوی کنید. در این صورت موتورهای جستجو به راحتی می توانند وب سایت شما را مشاهده و ردیابی می کنند.

این اطلاعات می تواند توضیحات مفصل کسب و کار، لینک به وب سایت خود ، قرار دادن تصاویر و فیلم ، امکان نظرات مشتران را فراهم کنید. همچنین می توانید سایت خود را مجهز به نقشه سایت ، راهنمای تجاری، محلی و غیره کنید.

شما می توانید به کمک مقاله چطور نقشه سایت را به صفحات خود اضافه کنیم ، برای سایت خود نقشه ایجاد کنید.

پایان

بسیاری از مواردی که در سئو داخلی سایت انجام می دهید، می تواند بر استراتژی سئو خارجی  تاثیر بگذارد. مثلاً محتوای با کیفیت صفحات، احتمال دریافت بک لینک از سایت های با کیفیت را افزایش می دهد. شما می توانید طبق لیست تقویت سئو خارجی اهمیت بیشتری ابتدا به بک لینک ، سپس E-A-T و بقیه موارد بدهید. اگر موردی برخوردید که توانسته تاثیری خوبی بر سئو خارجی بگذارد خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید یا نظر خودتان را راجب مقاله بیان کنید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
5 رای, 4,00 از 5
Loading...
شهرزاد پولادی

شهرزاد پولادی هستم رشته تحصیلیم مهندسی برق هست.فعالیتم را تازه در زمینه تولید محتوا در تیم بزرگ آی وحید شروع کردم و سعی می کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حرفه افزایش دهم . از یادگیری و به اشتراک گذاشتن لذت می برم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421