چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم
  • 25 دی 1399
  • بدون دیدگاه
  • فهیمه شریفی

چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم

وبلاگ

این روزها روش های مختلفی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد و یکی از روش هایی که طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است، کسب درآمد از یوتیوب است.

کسب درآمد از یوتیوب به خاطر این که کاری لذت بخش است و همچنین درآمد آن به صورت دلاری است، مورد توجه بسیاری از ایرانی ها قرار گرفته است و افراد زیادی به کسب درآمد از یوتیوب علاقمند شده اند.

برای این که بتوانید کسب درآمد از یوتیوب را شروع کنید و نتایج خوبی را از آن دریافت کنید، باید با اصول آن آشنا باشید و بدانید بایدها و نبایدهای کسب درآمد از یوتیوب چیست.

اگر علاقمند به کسب درآمد از یوتیوب هستید و می خواهید از این روش درآمدهای دلاری خوبی را به دست آورید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

روش کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟

قبل از هرچیزی، بهتر است بدانیم که روش کسب درآمد از یوتیوب چگونه است و چطور می توانیم از یوتیوب کسب درآمد کنیم.

همانطور که احتمالا می دانید، یوتیوب یک پلتفرم ویدیویی است و افراد مختلفی ویدیوهای خودشان را در آن به اشتراک می گذارند تا بتوانند آنها را در دسترس دیگران قرار بدهند. مثلا سایت آپارات نمونه ایرانی یوتیوب است.

شما می توانید در موضوعات مختلف و دسته بندی هایی که به آنها علاقه دارید، ویدیو تولید کنید و آنها را در یوتیوب به اشتراک بگذارید.

وقتی شما ویدیوی خودتان را در یوتیوب به اشتراک می گذارید، آن ویدیو توسط افراد مختلفی دیده می شود و بازدید دریافت می کند. حالا چطور کسب درآمد می کنید؟

در حین تماشای ویدیوی شما، یوتیوب ویدیوهای تبلیغاتی را به تماشاگران نمایش می دهد و اگر آنها آن ویدیو را مشاهده کنند، شما از این را درآمد کسب می کنید و می توانید آن درآمد شیرین دلاری را دریافت کنید.

این روش کسب درآمد از یوتیوب است. البته تبلیغات گوگل ادسنس و روش های دیگری هم هست که چون پیچیده تر هستند و نیاز به توضیحات مفصل دارند، سعی می کنیم در مقالات دیگری آنها را پوشش دهیم.

چرا یوتیوب به ما پول پرداخت می کند؟

همانطور که در قسمت قبلی گفتیم، وقتی شما ویدیویی تولید می کنید و یوتیوب به تماشاگران شما تبلیغات نمایش می دهد، مبلغی را به عنوان درآمد دریافت می کنید.

حالا شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا یوتیوب به ما پول پرداخت می کند؟

ببینید درآمد اصلی یوتیوب از طریق نمایش تبلیغات است و هرچه بیشتر بتواند تبلیغات خود را نمایش دهد، درآمدش هم به همان مقدار افزایش می یابد. حالا چطور امکان نمایش تبلیغات بیشتر وجود دارد؟ با تولید محتوای بیشتر و بهتر…

به همین خاطر یوتیوب به شما که تولیدکننده محتوا هستید، مبلغی از سود خودش را پرداخت می کند تا شما انگیزه بگیرید و محتوای بیشتر و با کیفیت تری را تولید کنید و بتوانید از این طریق هم خودتان درآمد بیشتری کسب کنید، و هم بتوانید به افزایش درآمد یوتیوب کمک کنید. این یعنی یک رابطه برد برد و دو طرفه.

شروع کسب درآمد از یوتیوب

تا به اینجا، در مورد روش کسب درآمد از یوتیوب و دلیل اینکه یوتیوب به ما پول پرداخت می کند را بررسی کردیم، حالا می خواهیم در این مورد صحبت کنیم که اصلا چطور می توانید کسب درآمد از یوتیوب را شروع کنید و بتوانید به درآمد دلاری از یوتیوب برسید.

شروع کسب درآمد از یوتیوب

برای شروع کسب درآمد از یوتیوب، قدم هایی را باید رعایت کنید که در ادامه در مورد آنها صحبت می کنیم.

1- انتخاب حوزه کاری مناسب

اولین قدم در شروع کسب درآمد از یوتیوب، این است که بتوانید یک حوزه کاری مناسب و موضوع جذاب را انتخاب کنید.

سعی کنید موضوعی را انتخاب کنید که با علایق شما همخوانی داشته باشد و به راحتی بتوانید در آن حوزه محتوای جذاب و عالی تولید کنید.

حوزه هایی مانند گیمینگ، طنز و ویدیوهای فان، آموزش، آشپزی و… جزو حوزه های پرطرفدار در یوتیوب هستند. اما تاکید میکنیم که سعی کنید حوزه ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید.

چرا تا این حد تاکید داریم؟ به این خاطر که اگر شما حوزه ای را انتخاب کنید که به آن علاقه ندارید، تولید محتوا در آن حوزه برایتان سخت می شود و اگر سریع نتیجه نگیرید، ناامید می شوید و ادامه نمی دهید. پس خیلی مهم است که بتوانید حوزه ای را انتخاب کنید که مناسب باشد و به آن علاقه هم داشته باشید.

2- ساخت کانال یوتیوب

بعد از این که موضوع کار خودتان را انتخاب کردید، دومین قدم کسب درآمد از یوتیوب این است که کانال یوتیوب خودتان را ایجاد کنید و آن را به صورت حرفه ای تنظیم کنید.

مثلا متن معرفی، تصویر کاور، تصویر پروفایل و موارد دیگری که نیاز است را به خوبی تنظیم کنید تا یک کانال حرفه ای و جذاب برای خودتان بسازید.

برای این که بتوانید این کار را بهتر انجام دهید، توصیه می کنیم از کانال های موفق در حوزه کاری خودتان الگوبرداری کنید و ببینید آنها چطور کار کرده اند تا بتوانید به همان صورت کار کنید.

3- شروع تولید محتوا

بعد از راه اندازی کانال یوتیوب خودتان، حالا نوبت به این میرسد که برای آن تولید محتوا کنید و ویدیوهای جذاب بسازید.

اگر بخواهیم مهمترین راز موفقیت در یوتیوب را بگوییم، قطعا محتوای شماست…

محتوای شما باید جذاب باشد و کاور جذابی داشته باشد تا وقتی که یوتیوب آن را به دیگران پیشنهاد میدهد، افراد روی آن کلیک کنند و ویدیوی شما را مشاهده کنند.

پس خیلی مهم است که حتما روی محتوای خودتان وقت بگذارید و بتوانید محتواهای بسیار جذابی تولید کنید که ارزش دیده شدن را دارد.

در یوتیوب نیازی نیست که هر روز محتوا قرار دهید و اگر هفته ای یک محتوای عالی تولید کنید، کافی است.

اما حواستان به این باشد که برای آن محتوای خودتان به اندازه کافی وقت بگذارید تا بتوانید بازدیدهای بیشتری را دریافت کنید و ویدیوی شما محبوب شود.

یکی از مهمترین نکاتی که باید رعایت کنید، این است که در کسب درآمد از یوتیوب، عجول نباشید و صبر داشته باشید.

یک نکته مهم در مورد تولید محتوا در یوتیوب

چون اوایل کار احتمالا شما ویدیوهای خودتان را قرار می دهید و بازدید زیادی دریافت نمی کنید و کامنتی هم قرار داده نمی شود و از کسب درآمد هم خبری نیست. اما کم کم می توانید پیشرفت کنید و به همه این ها برسید.

اگر اوایل کار حواستان به تعداد بازدیدها و آمارهای دیگر باشد، قطعا ناامید می شوید و انگیزه خودتان را از دست می دهید، اما اگر فقط تمرکز کنید روی تولید محتوای عالی، می توانید نتایج خوبی را دریافت کنید.

استمرار و تعهد در تولید محتوای عالی، یکی از مهمترین اصول برای کسب درآمد از یوتیوب است.

4- جذب بازدیدکننده به کانال یوتیوب

چهارمین گام برای کسب درآمد از یوتیوب این است که شما بازدیدکننده هایی را برای دیدن ویدیوهای خودتان جذب کنید. برای این کار می توانید از تلگرام، اینستاگرام، وبسایت و… استفاده کنید و مقداری از ویدیوهای خودتان را در آنها قرار دهید و از مخاطبان خودتان بخواهید برای مشاهده ادامه ویدیو، به کانال یوتیوب شما مراجعه کنند.

حواستان باشد که برای این کار حتما وقت بگذارید چون حتی اگر شما بهترین ویدیوها را تولید کنید ولی نتوانید بازدیدکننده ای برای آنها جذب کنید، قطعا نتایج مناسبی دریافت نخواهید کرد. پس مهم است که در حین تولید محتوا و نظم داشتن در تولید محتوای خودتان، به فکر جذب بازدیدکننده هم باشید.

5- وریفای شدن کانال یوتیوب

برای اینکه شما بتوانید از طریق یوتیوب کسب درآمد دلاری داشته باشید، باید اکانت یوتیوب خودتان را وریفای کنید تا توسط یوتیوب به رسمیت شناخته شود.

شاید بپرسید که این برای چه چیزی است؟ خب یوتیوب کمی در این زمینه سخت گیر است تا فقط تولیدکننده های محتوایی بتوانند کسب درآمد کنند که مصمم هستند و برای ساخت محتوای خودشان زحمت می کشند و محتوایشان ارزش دیده شدن را دارد.

در یوتیوب اگر استمرار و نظم کافی را نداشته باشید و روی این کار زمان نگذارید، یا کلا ویدیویی تولید نمی کنید و یا ویدیویی تولید می کنید که ارزش دیده شدن ندارد و همین موضوع باعث می شود نتوانید پیشرفت کنید.

شرایط وریفای شدن اکانت در یوتیوب چیست؟

برای اینکه بتوانید اکانت خودتان را در یوتیوب وریفای کنید و کسب درآمد خودتان را شروع کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

– داشتن 1000 عضو یا سابسکرایبر

– داشتن 4000 ساعت مشاهده در 1 سال گذشته

اگر کانال شما در یوتیوب دارای این شرایط باشد یعنی 1000 نفر عضو کانال شما شده باشند و ویدیوهای شما جمعا 4000 ساعت بازدید دریافت کرده باشد، می توانید کانال خودتان را به اصطلاح مونتایز کنید و کسب درآمد خودتان را شروع کنید.

البته این کار ممکن است چند ماه طول بکشد و کاملا بستگی به تلاش شما برای تولید محتوا و جذب بازدیدکننده دارد.

دقیقا به همین خاطر است که گفتیم اوایل کار خیلی درگیر آمار و ارقام نشوید و فقط روی تولید محتوای عالی تمرکز کنید تا بتوانید با انگیزه به کار خودتان ادامه دهید.

نحوه تسویه حساب با یوتیوب

تا به اینجا ما در مورد تک تک مراحل کسب درآمد از یوتیوب صحبت کردیم و گفتیم که چطور می توانید از طریق یوتیوب کسب درآمد کنید.

5 مرحله را نام بردیم و بررسی کردیم که به شما کمک می کنند از کانال یوتیوب خودتان کسب درآمد کنید.

حالا می خواهیم به این موضوع بپردازیم که اصلا چطور باید درآمد خودتان را از یوتیوب برداشت کنید.

تحریم ایرانیان

خب همانطور که احتمالا می دانید، ما توسط کشور آمریکا تحریم هستیم و به همین خاطر نمی توانید پول را به صورت مستقیم از یوتیوب دریافت کنیم. این موضوع باعث شده است کار کمی پیچیده تر شود و نیاز به روش هایی داشته باشیم تا بتوانیم از طریق آنها، درآمد یوتیوب خودمان را برداشت کنیم.

در اینجا 3 روش را به شما معرفی می کنیم که می توانند کمک کنند درآمد خودتان را از یوتیوب برداشت کنید:

1- حساب خودتان در خارج از کشور

یکی از روش هایی که می توانید از آن استفاده کنید، این است که خودتان در یکی از کشورهای خارجی حساب بانکی داشته باشید تا درآمد شما به آن حساب واریز شود.

برای این کار یا می توانید خودتان به خارج از کشور بروید و این کار را انجام دهید و یا می توانید از شرکت های واسطه ای که این کار را برای شما انجام می دهند استفاده کنید تا به راحتی یک حساب خارجی افتتاح کنید و درآمدهای خودتان را از یوتیوب دریافت کنید. البته این کار قوانین و مقررات خاص خودش را دارد و باید با متخصصین این حوزه مشورت کنید.

2- استفاده از حساب آشنایان در خارج از کشور

اگر در خارج از کشور آشنایی نزدیک دارید که به اون کاملا اعتماد دارید، می توانید از او خواهش کنید تا از حسابش استفاده کنید و درآمدهای خودتان را برداشت کنید.

البته این نکته را باید بدانید که ممکن است آشنایان شما این کار را قبول نکنند، چون در کشورهای خارجی برای مالیات تمامی حساب ها بررسی می شود و ممکن است این کار برایشان دردسر ایجاد کند. پس اگر از آشنایی درخواست کردید و قبول نکرد، از او ناراحت نشوید چون واقعا خودتان هم راضی نیستید که آن فرد دچار دردسر شود.

3- استفاده از واسطه ها

شرکت هایی وجود دارند که به عنوان واسطه عمل می کنند و شما بعد از کسب درآمد از یوتیوب ، می توانید از آنها بخواهید تا درآمد شما را برداشت کنند و با شما تسویه کنند.

در این روش شما باید درصدی از درآمد خودتان را به عنوان کارمزد به این شرکت ها پرداخت کنید تا آنها این کار را برایتان انجام دهند.

این کار مطمئن و خوب است اما برایتان کارمزد هم دارد و البته از نظر امنیتی هم باید حواستان را جمع کنید تا یک شرکت با سابقه و مورد اعتماد را انتخاب کنید.

خب این هم از 3 روش برای تسویه حساب درآمد از یوتیوب شما.

جمع بندی

در این مقاله باهم قدم به قدم روش کسب درآمد از یوتیوب را بررسی کردیم و گفتیم که چطور می توانید از یوتیوب کسب درآمد کنید.

5 گام را گفتیم که کمک می کنند کسب درآمد از یوتیوب را شروع کنید و بتوانید به درآمد دلاری از یوتیوب برسید.

در ادامه به این موضوع پرداختیم که چطور می توانید درآمد یوتیوب خودتان را تسویه کنید و 3 روش را برای این کار به شما گفتیم.

امیدواریم این مقاله کمک کرده باشد اطلاعات مناسبی را در مورد کسب درآمد از یوتیوب به دست بیاورید و بتوانید درآمد دلاری خودتان را شروع کنید و به رویای خودتان یعنی کسب درآمد دلاری از یوتیوب برسید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
5 رای, 4,60 از 5
Loading...
فهیمه شریفی

من فهیمه شریفی، عاشق نوشتن هستم :)
همیشه سعی می کنم اطلاعات درست رو پیدا کنم و در اختیار افراد مشتاق و جستجوگر قرار بدم. خیلی خوشحالم که به عنوان نویسنده در تیم بزرگ و خلاق «آی وحید» کار می کنم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی