سئو اینستاگرام یا بهینه سازی پیج اینستاگرام

سئو اینستاگرام یا بهینه سازی پیج اینستاگرام

تکنیک های تولید محتوا

اگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنید یا با این حوزه آشنایی دارید، احتمالا می دانید کلمه سئو به چه معنایی است.
سئو به عملیاتی گفته می شود که روی سایت انجام می شود تا بتوانیم سایت خود را در صفحات ابتدایی موتورهای جستجویی مانند گوگل، به کاربران نشان دهیم.
قطعا هرچقدر که رتبه ما در نتایج جستجو بالاتر باشد، شانس بیشتری برای جذب ترافیک داریم.
دقیقا مانند سایت ما می توانیم عملیاتی را روی پیج خود انجام دهیم که با انجام آن ها، پیج ما سئو شود و افراد بیشتری صفحه اینستاگرام و پست های ما را ببینند.
در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که سئو اینستاگرام به چه صورت انجام می شود و چه پارامترهایی روی آن تاثیر دارد.
بنابراین اگر یک پیج اینستاگرامی دارید و می خواهید  نحوه بهینه کردن آن را یاد بگیرید، با ما در این مقاله همراه باشید.

پارامترهای لازم برای بهینه سازی پیج اینستاگرام

در اینستاگرام پارامترهایی وجود دارند که باعث می شوند پست ما یا پیج ما به افراد بیشتری نمایش داده شود.
هرچقدر که بیشتر بتوانیم این پارامترها را رعایت کنیم، قطعا نتیجه بهتری را از اینستاگرام دریافت می کنیم.
اما چه پارامترهایی در بهینه سازی پیج اینستاگرام مهم هستند؟ با ما در ادامه همراه باشید.

1- لایک و اعتبار پیج

اولین پارامتری که می تواند تاثیر مناسبی در بهینه سازی پیج اینستاگرام داشته باشد، لایک پیج های معتبر است.
وقتی شما پستی را منتشر می کنید، احتمالا افراد زیادی آن را لایک می کنند و از پست شما خوششان می آید. اما وقتی یک پیج اینستاگرام پرطرفدار و معتبر پست شما را لایک می کند، این موضوع نشان دهنده مفید بودن محتوای شماست و باعث می شود پست شما به افراد بیشتری نمایش داده شود.
در نتیجه باید سعی کنید با استفاده از تولید محتوای جذاب و دوست داشتنی، نظر پیج های معتبر و اینفلوئنسرها را به خودتان جذب کنید تا پست شما را لایک کنند که در نتیجه این موضوع باعث شود پست شما اعتبار بیشتری دریافت کند.

2- نام پیج اینستاگرام

دومین پارامتر مهم در بهینه سازی پیج اینستاگرام ، این است که نام پیج خودتان را اصولی انتخاب کنید.
نام پیج همان نامی است که در زیر عکس پروفایل نمایش داده می شود و با آیدی پیج تفاوت دارد.
نام پیج اینستاگرام شما باید کلمه کلیدی مرتبط با کارتان باشد. مثلا اگر شما کار فروش مانتو انجام می دهید، می توانید در قسمت نام بنویسید خرید مانتو یا فروش مانتو.
باید در این قسمت عبارتی را بنویسید که در اینستاگرام توسط مخاطبان شما جستجو می شود و این موضوع باعث می شود شما در نتایج جستجوی اینستاگرام نشان داده شوید و افراد بیشتری را به پیجتان جذب کنید.

3- بیو پیج

سومین پارامتر مهم در Seo Instagram این است که بیو پیجتان مناسب باشد.
بیو پیج شما در نگاه اول باید به مخاطب دلیلی بدهد که در پیج شما بماند. سعی کنید به صورت خیلی خلاصه و ساده به مخاطب بگویید شما چه کسی هستید، چه کاری می کنید و چه منفعتی برای مخاطب خودتان دارید.
یادتان باشد که منفعت مردم برایشان بیشتر از هرچیزی مهم است و باید این موضوع را به آنها بگویید.
شما هرچه بیو جذاب تری داشته باشید، قطعا می توانید افراد بیشتری را جذب کنید و همین موضوع باعث می شود که بتوانید نتیجه بهتری از اینستاگرام بگیرید.

4- لوکیشن یا تگ مکان

چهارمین پارامتر مهم در بهینه سازی پیج اینستاگرام، لوکیشن است.
این پارامتر بیشتر به درد پیج هایی می خورد که فروش حضوری دارند و می خواهند در شهر یا استان یا منطقه خودشان مشتری جذب کنند.
وقتی شما در پست ها و پروفایل اینستاگرام خودتان از لوکیشن استفاده می کنید، اینستاگرام سعی می کند پست ها و پیج شما را به افرادی که به شما نزدیک تر هستند بیشتر نمایش دهد.
مثلا اگر شما در شهر قزوین مغازه دارید و می خواهید در این شهر مشتری جذب کنید، بهتر است از لوکیشن قزوین استفاده کنید، چون این موضوع شانس شما را برای دیده شدن بیشتر می کند و باعث جذب مشتری به پیج اینستاگرام شما می شود.
پس سعی کنید اگر این امکان برایتان وجود دارد، حتما از تک لوکیشن استفاده کنید تا بتوانید نتایج بهتری را از اینستاگرام خود دریافت کنید.

5- هشتگ گذاری

پنجمین پارامتر مهم در سئو (SEO) اینستاگرام ، هشتگ گذاری اصولی است.
هشتگ گذاری اصولی و درست می تواند باعث شود پست شما به افراد بیشتری که به دنبال موضوع کاری شما هستند نشان داده شود و از این طریق بتوانید افراد بیشتری را به پیج خود جذب کنید.
پیج های اینستاگرام زیادی هستند که از هشتگ های غیرمرتبط استفاده می کنند و این موضوع می تواند در دراز مدت به پیج شما آسیب برساند، چون وقتی هشتگ های شما غیرمرتبط باشند و کسی به پیج شما بیاید، احتمالا سریع از پیج خارج می شود و این موضوع در اعتبار پیج شما نتیجه منفی دارد.
پس سعی کنید از هشتگ های درست و کاملا مرتبط استفاده کنید و سعی کنید از زیر 10 هشتگ استفاده کنید تا نتیجه بهتری را دریافت کنید.

6- تعامل با محتوا

ششمین پارامتر موثر در بهینه سازی پیج اینستاگرام تعامل با محتوا است.
تعامل یعنی کارهایی مانند لایک شدن، ذخیره شدن، ارسال شدن برای دیگران، کامنت گذاشتن و… .
شما باید سعی کنید محتواهای جذابی را تولید کنید که مخاطبین شما با دیدن آن محتواها، آنها را ذخیره کنند، برای دیگران ارسال کنند، کامنت بگذارند و لایک کنند.
هرچه بیشتر بتوانید این کار را انجام دهید، قطعا می توانید تعامل بیشتری را جذب کنید و در نتیجه این تعامل، اینستاگرام متوجه می شود که پست شما احتمالا پست خوبی است و آن را از طریق اکسپلور و تاپ پست ها به افراد بیشتری نمایش می دهد.
پس سعی کنید محتواهای جذابی را تولید کنید که تعامل بیشتری را جذب کنند تا بیشتر دیده شوید و نتیجه بهتری بگیرید.

7- زمان ماندن در پیج

هفتمین پارامتر مهم در بهینه سازی پیج اینستاگرام، زمان ماندگاری مخاطب در پیج شماست.
وقتی شما محتواهای جذابی تولید کنید، اگر کسی به پیج شما بیاید، ممکن است ساعت ها در پیجتان بگردد و محتواهای مختلف شما را تماشا کند.
این کار باعث می شود که اینستاگرام متوجه شود احتمالا پیج شما محتواهای جذابی را ارائه می کند پس لیاقت دیده شدن بیشتر را دارد و اعتبار پیج شما پیش اینستاگرام بیشتر و بیشتر خواهد شد.
در نتیجه سعی کنید محتواهایی را تولید کنید که باعث می شوند مخاطبان شما ساعت ها در پیجتان سرگرم شوند و محتواهای شما را ببینند.

جمع بندی

در این مقاله در مورد سئو اینستاگرام صحبت کردیم و گفتیم که چه پارامترهایی برای بهینه کردن آن مهم هستند.
امیدواریم این پارامترها را رعایت کنید تا بتوانید نتایج بهتری را از پیج اینستاگرام خودتان بگیرید و رشد بیشتر و بهتری داشته باشید.
همانطور که در این مقاله مشاهده کردید، تعامل، ارتباط با دیگران و محتوای جذاب سه مورد از مهمترین عواملی هستند که در شبکه اجتماعی اینستاگرام می توانند شما را موفق کنند.
پس سعی کنید با مخاطبین و فالوورهای خودتان تعامل کنید، با پیج های همکار و اینفلوئنسرها ارتباط بگیرید و محتواهای جذاب تولید کنید.
آن زمان است که قطعا می توانید نتایج فوق العاده و باور نکردنی را دریافت کنید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
5 رای, 3,80 از 5
Loading...
فهیمه شریفی

من فهیمه شریفی، عاشق نوشتن هستم :)
همیشه سعی می کنم اطلاعات درست رو پیدا کنم و در اختیار افراد مشتاق و جستجوگر قرار بدم. خیلی خوشحالم که به عنوان نویسنده در تیم بزرگ و خلاق «آی وحید» کار می کنم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421