7 راهکار برای بهبود گرافیک سایت در سال 2020

7 راهکار برای بهبود گرافیک سایت در سال 2020

وبلاگ

گرافیک سایت از اساسی ترین  موارد راه اندازی یک سایت درهرزمینه ای می باشد. با طراحی خوب است که می توانید کاربران را مشتاق به بازدید تمامی صفحات سایت کنید. داشتن صفحات مرتب با عناصر گرافیکی وفونت های خوانا بیشتر مورد پسند کابران قرار می گیرد و راحت تر می توانند به خدماتی که به دنبالش هستند برسند. در این مقاله 7 راهکار برای بهبود گرافیک سایت در سال 2020 را بیان می کنیم.

گرافیک چه تاثیری بر ترافیک سایت می گذارد

در صورتی که گرافیک سایت شما در کنار جذابیت، منحصر به فردهم باشد کاربر زمان بیشتری را در سایت شما می گذراند. هر چه زمان حضور کاربر بالا رود ، Dwell time یا همان زمان ماندگاری کاربر را افزایش می دهد. زمان ماندگاری یکی از فاکتور های گوگل برای رتبه بندی صفحات است که می تواند ترافیک بیشتری برای سایت شما ایجاد کند.

7 راهکار برای بهبود گرافیک سایت شما

در هر مرحله ای از طراحی خود هستید می توانید نکات پایین را بخوانید و با توجه به برند خود ، پیشبرد و اهدافی که در نظر دارید طراحی خود را انجام دهید.

سه بعدی کردن و واقع گرایی عناصر گرافیکی

سه بعدی کردن و واقع گرایی عناصر گرافیکی

مدتی است که عناصر سه بعدی بیشتری در سایت های موفق می بینیم. این سایت ها توانسته اند با این عناصر جذاب توجه کاربران را به خود جلب کنند. اضافه کردن چند طرح کوچک  و بزرگ در کنار و گوشه سایت، طراحی شما را زیباتر می کند. هر چند ایجاد یک شی سه بعدی کار آسانی نیست اما برای افزایش ترافیک سایت شما ممکن است موثر باشد. واقع گرایی روند دیگری که از سال 2019 وارد طراحی سایت شده است چون با گذشت زمان دوباره چیزهای واقعی برای مردم جالب است. پس اگر بتوانید هنر خود را واقعی جلوه بدهید ، موفق می شوید. اینجا یادگیری ترکیب عناصر واقعی با عناصر مسطح سایت کمک می کند کار بهتری ارائه دهید.

طراحی گرافیک اختصاصی فونت های قوی

از فونت های قوی اما ساده استفاده کنید

استفاده از طرح های بیش از حد شلوغ فقط کار شما را سنگین می کند و اجازه نمی دهد کاربران راحت جست وجو کنند. استیو جابز اولین کسی بود که وقتی کامپیوتر خود را ساخت ، طرح فونت های مختلف ارائه داد. به همین خاطر متخصصان طراحی وب ، فونت یکی از مهمترین و کلیدی ترین بخش هایی می دانند که باید به آن توجه ویژه ای کرد. بنابراین از شما می خواهیم نکات زیر را در انتخاب فونت سایت خود رعایت کنید.

  • بیش از سه فونت در صفحات خود استفاده نکنید.
  • توازن را بین اندازه های متن رعایت کنید. مثلا  سایز فونت عنوان بزرگتر ازسایز فونت متن باشد و غیره.
  • مناسب و استاندارد باشد تا موجب خستگی و اذیت چشم کاربران نشود.
  • هویت برند شما را نشان دهد و از طرف دیگر با مخاطب ارتباط برقرار کند.
  • برای فونت های فارسی از سایز 10 تا 33px استفاده کنید.
طرح های مینیمالیستی

از طرح های مینیمالیستی استفاده کنید

مخاطبان از دیدن زیاد تصاویر ، متن و فیلم از برندهای مختلف خسته شدند و بیشتر از طراحی های ساده و خلوت استقبال می کنند. تا جایی که تعداد افراد بالاتری برای گرافیک سایت به طراحی سایت مینیمال روی آورند. یک سایت مینیمال از طرح های منظم و هندسی و ساده پیروی می کنند ، از فضاهای درهم و برهم دوری می کنند و بیشتر روی برند متمرکز می شوند. با توجه به اجزا کمترو ساختار ساده ، راحت تر مرور می شوند و سرعت بارگذاری بهتری دارند.

انتخاب پالت رنگ

در انتخاب پالت رنگ دقت بیشتری داشته باشید

رنگ ها به طور مستقیم بر روی احساسات و روحیه افراد تاثیر می گذارد. استفاده از پالت رنگی مناسب در طراحی گرافیکی به مخاطب حس و حال خاصی می دهد. همچنین وقتی مخاطبان در آن حسی که می خواهید قرار گیرند ، نتیجه ایکه انتظار دارید را از آنها خواهید گرفت.

  • اگر شما دو یا سه رنگ در سایت خود استفاده کردید اجازه می دهید کاربر با حرکت خود در سایت رنگ سوم یا چهارم را ایجاد کند.
  • با رنگ های جیغ مثل قرمز ، نارنجی و زرد توجه کاربر را به خودتان جلب کنید.
مرکزآهن

پیام برند خود را با تصاویر گرافیکی بیان کنید

امروزه طراحان متوجه شدند که پیام های موجود در تصاویر از گرافیک بسیارمهم تراست ، چرا که خوانندگان سایت شما باید متوجه سخن شما بشوند نه هنر شما ! در واقع شما با گرافیک افراد را به خود جلب می کنید تا متوجه حرف شما شوند. پس می توانید با انجام چند تکنیک به یک تصویر ساده ، موضوعی را بیان کنید و آن را ارتقا دهید.

طرح گرافیک سایت با تصویر زمینه مناسب

از پوشش متن و تصویر استفاده کنید  

بخشی از تصویر و متن را پس زمینه اصلی خود قرار دهید تا یک پوشش ایجاد کنید. با اینکه پوشش متن و تصویر تکنیک جدیدی نیست اما ترکیب زیبایی را برای سایت بوجود می آورد که بسیار شیک و مدرن بنظر می آید. نتایج چشمگیر و خارق العاده ای برای شما خواهد داشت و ارزش امتحان کردن را دارد. استفاده از این تکنیک به عناصر دیگر طراحی بستگی دارد ولی اجرای آن بسیار آسان است و فضای زیادی لازم ندارد.

خلاقیت در طراحی سایت

خلاقیت را در جهت راهکار های خودتان بکار ببرید

با وجود رقابت زیادی که در دنیای گرافیک وجود دارد. تفاوت یک گرافیست متوسط و یک هنرمند واقعی ، یک ایده است. شاید یک ایده به ظاهر ساده اما مرتبط بتواند به برند شما کمک کند و آن را برای کاربران به تصویر بکشد. شما می توانید طرح های دیگران را  در گوگل بررسی کنید و به طرح های موفق توجه کنید. اضافه کردن یک نکته جدید در طراحی سایت برای شما بی تاثیر نخواهد بود.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
6 رای, 3,83 از 5
Loading...
شهرزاد پولادی

شهرزاد پولادی هستم رشته تحصیلیم مهندسی برق هست.فعالیتم را تازه در زمینه تولید محتوا در تیم بزرگ آی وحید شروع کردم و سعی می کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حرفه افزایش دهم . از یادگیری و به اشتراک گذاشتن لذت می برم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421