آموزش رفع خطای Syntax در وردپرس
  • 14 تیر 1399
  • بدون دیدگاه
  • شهرزاد پولادی

آموزش رفع خطای Syntax در وردپرس

آموزش

امروز در این مقاله سعی داریم تا رفع خطای Syntax در وردپرس را به شما عزیزان آموزش دهیم. حال تنها موردی که همیشه باید دقت داشته باشید، فهمیدن درست خطاست.

کاربران با وجود زیاد قطعات کد آماده وردپرسی، افزونه، آموزش‌و راهنمایی ها سعی می‌کنند. عملکردهای جدیدی را وارد کار خود کنند و وب سایت خود را ارتقا دهند.

حال اگر خطای کوچکی دریکی از این موارد رخ دهد کل سایت مشکل پیدا می کند. روند عیب یابی و پیدا کردن خطا پیچیده تر خواهد شد. ما در این مقاله سعی داریم عوامل منجر به خطا را پیدا کنیم ،مشخص کنیم به کدام قسمت وردپرس خود بروید و چطور آن را رفع کنید.

خطای Syntax در وردپرس چیست

زمانی که اشتباهی در کدهای شما وجود دارد کامپایلر قادر به پردازش فایل نیست و نمی تواند چیزی را در سایت شما نشان دهد. در وردپرس خطاهای Syntax معمولاً به اشتباهات PHP مربوط می شود. بیشتر این اشتباهات به دلیل ساختار نادرست، علائم خطایی موجود، متغیر های نامعتبر، نام فانکشن نامناسب بوجود می آید که باید در اسرع وقت آن را رفع کرد.

دلیل خطای Syntax در وردپرس چیست

اشتباهات رایج خطای Syntax زمانی ایجاد می شودکه در حال نوشتن کدهای خود هستید و کاراکتار های تغییرات کوچکی می دهید.

یک کاما جا مانده یا یک براکت اضافی می تواند، کل اسکریپت ها را  دچار مشکل کند و خطای زیر را ایجاد کند.

اگر اخیراً یک قطعه کد به وب خود اضافه کردید یا افزونه‌ای را به‌روز کردید، پس باید بدانید مشکل دقیقاً از کجاست.

چطور خطای Syntax را با استفاده از FTP در وردپرس رفع کنیم

معمولاً خطای Syntax باعث می شود، کل سایت شما غیرقابل دسترسی شود. بنابراین حتماً آن که کدی که باعث این خطا شده را ویرایش یا حذف کنید.

ولی اگر کدهای اشتباه را با استفاده از داشبورد WordPress Appearance در بخش ویرایشگر انجام داده باشید، فایل قفل می شود و اجازه دسترسی دوباره ندارید. تنها راهی که اجازه دسترسی به فایل مورد نظر را برای شما فراهم می کند استفاده از FTP است.

پس از نصب برنامه FTP به وب سایت خود وصل شوید و پوشه قالب مورد نظر را پیدا کنید. در صورتی که فراموش کردید یا نمی دانید به کدام پرونده بروید باید به خطای خود دقت کنید تا به شما بگوید دقیقا کدام فایل و کدام خط را ویرایش کنید. بعد از ویرایش پوشه را ذخیره کنید و دوباره آن را بر روی سرور بارگذاری کنید.

اگر سایت یک صفحه سفید خالی و بدون پیام خطا نشان می دهد، Debug Function را غیرفعال کنید یا به CPanel وارد شوید در تنظیمات PHP وارد گزینه های آن شوید، سپس Display_errors را فعال کنید.

چطور به کمک File Manager خطای Syntax را در وردپرس رفع کنیم؟

در صورتی که می دانید علت خطا چیست در مدیریت فایل CPanel به پوشه ای که خطا در آن ایجاد شده (مسیر Public_html -> wp-content -> Themes -> Twentyseventeen ) بروید.

سپس با دوبار کلیک بر روی فایل خراب ، خطی که دچار مشکل شده را پیدا کنید. مثلا اگر در فایل index.php مشکلی ایجاد شده است، فایل index.php و خط 73 در خطا نمایش داده می شود.

  • اگر پیدا کردن کد خراب برای شما سخت است، می توانید از یک چک کننده PHP استفاده کنید، خطای خود را رفع کنید وحتی رایج ترین اشتباهات PHP را مشاهده کنید.

در خط 73 ( خظی که دچار مشکل شده) کد زیر را قرار دهید.

<?php
get_footer()
;

آن را ذخیره کنید و دوباره سایت خود را ریلود کنید.

همان طور که گفتیم می توان به جای ویرایش کد خطا حذف کرد تا خطاهای Syntax رفع شوند. البته برخی از افراد معتقدندکه کاراکترهای < ، > ممکن است در فایل مورد نظر پاک شوند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم کد اشتباه خود را ویرایش کنید تا به‌درستی خطا رفع شود.

درصورتی‌که خطای دیگری نیز درسایت شما رخ داده است، می‌تواند از مقاله 50 خطای معمول در وردپرس  استفاده کنید.

در پایان

امیدواریم توانسته باشیم به رفع خطای Syntax در وردپرس به شما کمکی کرده باشیم. درصورتی‌که نظر یا تجربه‌ای داشتید که در رفع این مشکل مؤثر بوده، خوشحال می‌شویم آن را با ما در میان بگذارید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
4 رای, 3,75 از 5
Loading...
شهرزاد پولادی

شهرزاد پولادی هستم رشته تحصیلیم مهندسی برق هست.فعالیتم را تازه در زمینه تولید محتوا در تیم بزرگ آی وحید شروع کردم و سعی می کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حرفه افزایش دهم . از یادگیری و به اشتراک گذاشتن لذت می برم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
 افزونه تولید محتوا هوش مصنوعی وردپرس