رفع خطا ساید بار در پایین محتوا در وردپرس
  • 23 تیر 1399
  • بدون دیدگاه
  • شهرزاد پولادی

رفع خطا ساید بار در پایین محتوا در وردپرس

آموزش

در این مقاله می خواهیم به رفع خطا ساید بار در پایین محتوا در وردپرس بپردازیم. احتمالا در سایت شما هم ممکن است این اتفاق افتاده باشد که نوار کناری در سمت راست یا سمت چپ صفحه در زیر محتوا مشاهده شود.

نوار ساید بار در نوار کناری سایت تعبیه می شود و اطلاعات ضروری وب سایت در آن قرار می گیرد. با توجه به اینکه اکثر وب سایت های وردپرسی چنین امکانی دارند، ممکن است برای افراد تازه کار به دلیل اشتباهات کوچک در برنامه نویسی خطای HTML یا CSS در قالب پیش آید.

چرا نوار کناری در زیر محتوا می افتد

خطای سایدبار در پایین محتوا به دلیل خطا در HTML ، CSS عوض کردن قالب، تداخل افزونه ای با طرح بدی صفحه و تغییراتی که در سایت ایجاد می شود پدید می آید.

در حدود 90% این خطا به دلیل وجود یک عنصر Div بسته نشده در صفحه ، بوجود می آید. گاهی ممکن است یک عنصر اضافی Div در صفحه باعث شود نوار کناری شما از محدوده خود خارج شود.

برای رفع خطا در اولین مرحله باید به تغییراتی که اخیرا در سایت خود ایجاد کردید دقت کنید، افزونه ای اضافه کردید یا تغییراتی در HTML ایجاد شده می توانند دلیل بروز چنین خطایی شوند.

رفع خطا ساید بار در پایین محتوا در وردپرس
how to fix the sidebar below content error in wordpress

رفع خطای ساید بار در پایین محتوا

اول از همه باید احتمالات را در نظر بگیرید، بررسی کنید در هر محتوا یا صفحه <div> قرار داشته باشد ومورادی که می توانند باعث خطا شوند را بیابید.

روش اول : استفاده از سایت W3C Markup Valation

در صورتی که دلیل خطا اشتباهی درکدهای HTML و CSS قالب سایت باشد، اولین توصیه  استفاده از اعتبار سنج W3C Markup Validation Service است، ابتدا وارد سایت W3c شوید.

برای عیب یابی کافیست که آدرس صفحه ای که خطا در آن رخ داده است را تایپ کنید و سپس روی بررسی کلیک کنید. دستورالعمل هایی که برای شما در صفحه ظاهر می شود را دنبال کنید و تگ های اضافی که در پست یا صفحه خود را حذف کنید.

بعد از پاک کردن تگ های اضافی، صفحه را دوباره به روزرسانی کنید و مطمئن شوید صفحه به درستی کار می کند.

روش دوم : تنظیم نمایش صفحه

دومین دلیلی که باعث چنین خطایی می شود استفاده نادرست از ویژگی Float در CSS است. در فایل Style.css عرض متوسط هر صفحه به صورت پیش فرض برابر 960 پیکسل تنظیم شده که اگر به اشتباه مقداری بیش از این برای عرض صفحه تعیین کنید با خطای نمایش سایدبار پایین محتوا  مواجه می شوید.

می توانید از تصویر زیر کمک بگیرید، بفهمید خطا کجا اتفاق افتاده است و در کجا Div بسته نشده یا Div اضافی وجود دارد.

در صورتی که در حال ایجاد قالب سفارشی هستید، احتمال ایجاد چنین خطایی بالاست، حتی ممکن است خطاهای دیگری را نیز اتفاق بیفتد.

  • نسبت عرض نامناسب می تواند باعث این خطا شود. اگر عرض کل شما دقیقا 960 پیکسل باشد باید سعی کنید عرض آن را متناسب نگه دارید، عرض محتوا 600 پیسکل و عرض کناری ( طول سایدبار ) 300 پیکسل در 60 پیکسل باشد.
  • مسئله دیگر جزئیاتی است که در ویژگی float تعریف می کنید، پس این ویژگی را در سمت چپ و درست تنظیم کنید و از آن اطمینان حاصل نمایید.

در صورتی که وب سایت شما خطاهای دیگری نیز دارد می توانید از مقاله 50 خطای معمول در وردپرس کمک بگیرید.

پایان

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا خطای  ساید بار در پایین محتوا در وردپرس را برطرف کنید. اگر این خطا در وب سایت شما رفع نمی شود می توانید سوال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
5 رای, 3,80 از 5
Loading...
شهرزاد پولادی

شهرزاد پولادی هستم رشته تحصیلیم مهندسی برق هست.فعالیتم را تازه در زمینه تولید محتوا در تیم بزرگ آی وحید شروع کردم و سعی می کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حرفه افزایش دهم . از یادگیری و به اشتراک گذاشتن لذت می برم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی