آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ

آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ

آموزش

همه شما در مورد گوتنبرگ میدونید و با عملکردش آشنایی دارید پس زیاد وقتتون رو نمیگیرم . همانطور که میدانید نوشته هایی که قبل از فعال شدن گوتنبرگ در سایتتان داشتید به صورت ویرایشگر کلاسیک باقی خواهند ماند . این حالت تا زمانی باقی میماند که شما نوشته را ویرایش و متون خود را به حالت بلاک تبدیل کنید . در این مطلب ما آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ را برای شما آماده کرده ایم . در صورتی که تعداد نوشته های شما زیاد باشد و بخواهید همگی آنها را به گوتنبرگ تبدیل کنید پس حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید .

ویرایشگر کلاسیک چیست ؟

اگر بخواهیم در مورد ویرایشگر کلاسیک صحبت کنیم بهتون پیشنهاد میکنم تصویر زیر را ببینید . این تصویر گویای تمامی چیزهایی است که به شما نشان میدهد مطلب شما دارای ویرایشگر کلاسیک است یا خیر .

آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ

در ابتدا چیزی که خودنمایی میکند نوار ابزار بالای متن است که شما را به یاد نسخه های قبل از نسخه 5 وردپرس می اندازد . در آن نسخه ها ویرایشگر وردپرس به این صورت بود . همچنین علاوه بر آن وقتی بر روی ویرایشگر کلاسیک کلیک میکنید ، در نوار کناری سمت چپ سایت ( در صورت فارسی بودن وبسایتتان ) زیر قسمت بلوک عبارت کلاسیک به شما این نکته را متذکر میشود که در حال استفاده از ویرایشگر کلاسیک وردپرس هستید .

همانطور که در ابتدا گفتم برای تبدیل نوشته هایی که از قبل منتشر شده و در حالت کلاسیک هستند باید تک تک به نوشته ها رفته و بلاک ویرایشگر کلاسیک را به بلاک جدید گوتنبرگ تبدیل کنید اما این کار زمان زیادی از شما خواهد گرفت . به همین دلیل قصد داریم افزونه ای به شما معرفی کنیم که کار شما را ساده تر کند .

برای انجام این کار ابتدا افزونه Bulk Block Converter را نصب و سپس فعال کنید . پس از فعال سازی از منو ابزار گزینه ای به نام Block Conversion در دسترس خواهد بود .

آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ

توجه : حتما قبل از انجام این آموزش از سایت خود بکآپ کامل تهیه کنید .

کار از محکم کاری عیب نمیکنه !

پس از رفتن به صفحه ذکر شده در بالا بر روی دکمه Scan Content کلیک کنید . افزونه به جستجوی ویرایشگر کلاسیک درون نوشته ها و برگه های شما خواهد پرداخت و سپس آنها را برای شما لیست خواهد کرد .

آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ

در این مرحله میتوانید محتوای مد نظر خود را برای تبدیل انتخاب کنید . در صورتی که بخواهید میتوانید تعدادی از آن ها را با هم انتخاب کرده و یا بر روی دکمه Bulk Convert All کلیک کنید .

آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ

با زدن این دکمه هشداری به شما مبنی بر تایید نشان داده خواهد شد که آیا واقعا قصد همچین عملیاتی را دارید یا خیر . در صورتی که تصمیم خود را واقعا گرفته اید پیغام را تایید کنید .

آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ

به همین راحتی کار به پایان میرسد و نوشته های شما به حالت گوتنبرگ تغییر خواهند کرد .

آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ

نکته مهم در مورد کدهای کوتاه

در این حالت شورت کدها و یا همان کدهای کوتاه به درستی و با این افزونه تبدیل نمیشوند . فقط افزونه برای شما به جای کد کوتاه وارد شده از قبل یک بلاک کد کوتاه ایجاد میکند . سپس شما باید خودتان کد را قرار دهید .

آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ

بنابراین اگر شما در نوشته های خود از شورت کد ها استفاده میکنید حتما توجه کنید که قبل از عملیات تبدیل آنها را در جایی یادداشت کرده باشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید . امیدوارم که از آموزش تبدیل گروهی ویرایشگر کلاسیک به گوتنبرگ لذت و استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
3 رای, 5,00 از 5
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421