رفع خطای This Site Experiencing Technical Difficulties
  • 15 تیر 1399
  • بدون دیدگاه
  • شهرزاد پولادی

رفع خطای This Site Experiencing Technical Difficulties

آموزش

در این مقاله به رفع خطای This Site Experiencing technical Difficulties پرداخته ایم.

بعضی خطاهایی که شما در وردپرس مشاهده می کنید می توانند به‌طور کلی نمایش وب سایت را قطع کنند وباعث عدم دسترسی به سایت می شود. خطای این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند، و هم از آن دسته از خطاها می‌باشد که باید در اسرع وقت رفع شوند.

خطا This Site Experiencing Technical Difficulties به چه صورت ظاهر می‌شود

این خطا پیغام می دهد که سایت با مشکلات فنی دچار شده است و به این معنی که وب سایت هم در نمایش و هم به فایل های کد دسترسی نخواهد داشت.

نمایش این خطا برای بازدیدکنندگان به صورت زیر خواهد بود.

رفع خطای This Site Experiencing techninal Difficulties در وردپرس

نمایش این خطا برای مدیران سایت  به صورت زیر خواهد بود.

رفع خطای This Site Experiencing techninal Difficulties در وردپرس

نمایش این خطا در نسخه های اخیر وردپرس به صورت زیرخواهد بود.

رفع خطای This Site Experiencing techninal Difficulties در وردپرس

همچنین گاهی پیش می آید که برای مدیر سایت یک ایمیل ارسال می‌شود و اطلاعات بیشتری در مورد علل خطا می فرستد که می تواند برای رفع خطا بسیار مفید باشد.

چه دلیلی باعث خطا This Site Experiencing Technical Difficulties می‌شود

این خطا سمت سرور زمانی که پلاگین یا قالب درگیر است اتفاق می افتد. اگر بخواهیم در مورد چنین خطاهایی مسئله را باز کنیم باید توجه کنید که:

به دلیل منبع باز بودن وردپرس بسیاری از برنامه نویسان مختلف با پس زمینه ها و سبک های مختلف برنامه، مواردی را به کدهای خود اضافه می کنند. حالا ممکن است، این افزونه ها و قطعه کد ها با یگدیگر به خوبی ادغام نشود یا حتی یک یا دو افزونه به‌سادگی متوقف شود. فرد با خطاهایی مثل سایت در حال تجربه مشکلات فنی است مواجه شود.

این پیغام زمانی برای شما ارسال می‌شود که در حال به‌روزرسانی وردپرس یا افزونه‌ای در وردپرس هستید (در وردپرس 5.2 و یا بالاتر این خطا معمول است) و یا کد PHP نامعتبری را وارد کردید که باعث این خطا شده است.

موارد نادری هم هستند که پیغام خطا نشان می دهد، هیچ مشکلی در اجرا وجود ندارد ودر عوض وب سایت در حال به روزرسانی خودکار است. این پیغام خطا تا پایان به‌روزرسانی نشان داده می‌شود و اگر بیش از 10 دقیقه ادامه پیدا کرد مطمئن باشید که مشکل جدی درجایی از کدهای شما وجود دارد.

چگونه با قرار دادن وب سایت در حالت دیباگ خطای مشکلات فنی را پیدا کنیم

ساده‌ترین راه حل برای رفع خطای The Site is Experiencing Technical Difficulties قرار دادن وردپرس در حالت دیباگ یا اشکال زدایی است. درواقع این کار باعث می‌شود وردپرس برای هر بار دسترسی شما به سایت ، خطاهای PHP را مرور کند نمایش دهد.

رفع خطای This Site Experiencing techninal Difficulties در وردپرس

شما می توانید یک فایل لوگ ( Log ) ایجاد شده، در حالی که از نمایش خطای عمومی جلوگیری می کند را نیز تنظیم کنید. یک فایل لوگ فهرست دقیقی از رویداد، اشتباهات و هر حرکت و اقدامی که یک سرور، برنامه و سیستم عامل انجام داده یا نتوانسته انجام دهد، را ایجاد می کند تا بتوانید سریعا به آن دسترسی داشته باشید.

پس اگر بخواهید می توانید در یک پوشه جداگانه لیست خطاهای خود را ذخیره کنید. تا خطاها در یک فایل File.log ذخیره شوند ( در این صورت از نمایش در پایین صفحه خارج می شوند )

برای این کار ابتدا وارد سی پنل خود شوید و از طریق File Manager یا وارد شدن مستقیم به FTP فایل wp-config.php را پیدا کنید. برای حالت اشکال زدایی باید کد زیر را به فایل خود اضافه کنید.

define('WP_DEBUG', tru;)
define('WP_DEBUG_LOG', true;)
define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false ;)

بعد از اینکه خط های بالا اضافه کردید ، تغییرات خود را ذخیره کنید و یک بار صفحه خود را  رفرش کنید.

مثالی از خطای The site is Experiencing Technical Difficulties

PHP Fatal Error: Cannot redeclarebp_members_screen_display_profile() (previously declared in /…/buddypress/bp-members/screens/profile.php:22) in /…/buddypress/bp-members/screens/profile.php on line 32

همانطور که میبینید، مسیر خطایی که در وب سایت رخ داده، حتی نام پوشه و پلاگینی که باعث بروز مشکل شده اند، نشان داده می شود.

بعد از اینکه افزونه خود را شناسایی کردید می توانید آن را حذف یا ویرایش کنید و یا نسخه جدیدتری را نصب کنید.

چگونه به کمک ایمیل اخطار های Fatal خطای This Site Experiencing Technical Difficulties را رفع کنیم 

در بعضی مواقع وردپرس ایمیلی را به مدیر سایت ارسال می کند و اطلاعات زیادی در مورد بروز خطا برای کاربر می فرستد.

رفع خطای This Site Experiencing techninal Difficulties در وردپرس

این ایمیل اطلاعات کلیدی نام افزونه یا قالب خراب، لینکی برای قرار دادن سایت در حالت بازیابی برای رفع سریع خطا دارد که می توان بدون داشتن عیب یابی خطا را رفع کرد. همچنین بر این اساس حدس های زیادی انجام داد تا خطا مشخص شود.  

چگونه با عیب یابی افزونه یا قالب خطای This Site Experiencing Technical Difficulties رفع کنیم

در صورتی که خطاهای مهلک ( Fatal ) برای وب سایت شما اتفاق بیفتد دسترسی به سایت و افزونه ها غیر فعال می‌شود. رفع خطا بستگی به دسترسی حالت بازیابی ( Recovery Mode ) دارد.   

اگر به حالت بازیابی دسترسی دارید، روی آن کلیک کنید تا دسترسی به پوشه و فایل های سایت پیدا کنید. بعد از وارد شدن به پوشه های وردپرسی حالت ریکاوری را انتخاب کنید.

رفع خطای This Site Experiencing techninal Difficulties در وردپرس

در این قسمت با انجام ریکاوری می توانید افزونه یا قالبی که دچار خطا شده را متوقف و حذف کنید. در نهایت از حالت ریکاوری مود ( Exit recovery mode )  خارج شوید تا تغییرات اعمال شود.

چگونه با FTP خطای This Site Experiencing Technical Difficulties رفع کنیم

در صورتی که دسترسی به حالت بازیابی برای شما موجود نباشد باید به طریقی بتوانید به کدهای سایت دسترسی پیدا کنید و افزونه ای که دچار مشکل شده را برطرف نمائید. سرور های FTP این امکان را برای شما فراهم می کنند تا دسترسی به فایل ها بدون مشکلی داشته باشید.

برای رفع خطا ابتدا از طریق مسیر wp-content > plugins افزونه های فرعی خود را پیدا کنید. سپس افزونه هایی که بنظرتان مشکوک می آید، را پیدا کنید با کلیک راست ، نام آن را تغییر دهید.

رفع خطای This Site Experiencing techninal Difficulties در وردپرس

در صورتی که با یک رفرش صفحه سایت باز شد، مشکل از این افزونه بوده و باید آن را حذف یا ویرایش کنید. در غیر این صورت می توانید افزونه های دیگری را نیز امتحان کنید.

درصورتی‌که خطای دیگری نیز درسایت شما رخ داده است، می‌تواند از مقاله 50 خطای معمول در وردپرس  استفاده کنید.

پایان

برای رفع خطای This Site Experiencing Technical Difficulties می توان گزارش خطای سرور را بررسی کرد. در تب Logs وارد در منوی کشویی شد تا این خطا را جستجو کنید. حالا اگر هیچ کدام از روش هایی که در این مقاله گفته شده خطای وب سایت را رفع نکرد باید با پشتیبانی هاست خود ارتباط برقرار کنید تا مشکل شما را حل کنند.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
5 رای, 3,80 از 5
Loading...
شهرزاد پولادی

شهرزاد پولادی هستم رشته تحصیلیم مهندسی برق هست.فعالیتم را تازه در زمینه تولید محتوا در تیم بزرگ آی وحید شروع کردم و سعی می کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حرفه افزایش دهم . از یادگیری و به اشتراک گذاشتن لذت می برم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی