برندینگ و جایگاه آن در سئو
  • 18 اسفند 1399
  • بدون دیدگاه
  • فهیمه شریفی

برندینگ و جایگاه آن در سئو

تولید محتوا

برندینگ یکی از اصول حرفه ای مدیریت کسب و کار است و در دنیای اینترنت، نقش برندینگ و جایگاه آن در سئو بسیار برجسته شده است.
اگر با الگوریتم های گوگل برای سئو آشنایی داشته باشید، خوب می دانید که این الگوریتم ها دائما در حال تغییر و آپدیت شدن هستند و گوگل سعی می کند با این کار، نتایج بهتری را در اختیار کاربران خود قرار دهد و محبوبیت خودش را افزایش دهد.
این آپدیت ها خیلی از اوقات برای صاحبان سایت، کمی ناخوشایند است، چون باید قوانین جدیدی را رعایت کنند و کارشان نسبت به قبل سخت تر می شود.
این الگوریتم ها تا به امروز یکسره برای جلوگیری از تقلب و میدان دادن به سایت های بهتر، آپدیت شده اند و در حال حاضر، الگوریتم های گوگل بر محوریت برندینگ استوار هستند.
در این مقاله می خواهیم در مورد برندینگ و جایگاه آن در سئو صحبت کنیم، پس اگر یک سئوکار هستید و یا صاحب سایتی هستید که می خواهید سئو سایت خودتان را رشد دهید، تا انتهای این مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ آی وحید همراه باشید.

تاثیر برندینگ بر روی سئو سایت

همانطور که احتمالا می دانید، لینک سازی یکی از فاکتورهای مهم در رشد سئو است. اما با به وجود آمدن تکنیک های کلاه سیاه و روش های غیراصولی برای لینک سازی، باعث شد که گوگل روی این فاکتور کمی حساس شود.
به همین خاطر خیلی از سایت ها با نوفالو کردن لینک ها و یا بسنده کردن به معرفی نام یک برند بدون لینک دادن به آن، لینک سازی را کمی سخت تر کردند.
همین موضوع باعث شد که در سئو برندینگ اهمیت زیادی پیدا کند و گوگل به این موضوع هم واکنش نشان دهد.
مثلا ممکن است یکی از دوستان شما از یک فروشگاه اینترنتی خرید کرده باشد اما آدرس آن فروشگاه را به شما نداده باشد و تنها نام آن را بدانید.
بعد شما به راحتی با جستجوی نام آن فروشگاه، می توانید آدرس آن را پیدا کنید و خرید خودتان را انجام دهید.
این دقیقا همان برندینگ در سئو است.

مفاهیمی که به نقش برندینگ در سئو اشاره دارند:

1- CO-CITATION: این عبارت، یکی از مفاهیمی است که به نقش برندینگ در سئو اشاره دارد.
اجازه دهید با یک مثال این موضوع را توضیح دهیم:
فرض کنید سایت 1 در یکی از مقالات خودش، به وسایت 2 و 3 لینک می هد.
سایت 2 و 3 هیچ ارتباطی از طریق لینک به هم ندارند، اما گوگل با استناد به اینکه سایت 1 به هردوی آنها لینک داده است، سایت 2 و 3 را از نظر معنا و موضوع باهم یکی می داند و آنها را به هم مرتبط می کند، به این اتفاق CO-CITATION گفته می شود.

2- LINKLESS BACKLINK: این مفهوم دومین عبارتی است که جایگاه طلایی برندینگ در سئو را نشان می دهد.
بگذارید این مفهوم را هم با یک مثال توضیح بدهیم:
مثلا فرض کنید سایتی در مقاله خودش، از برند یک سایت دیگر نام می برد اما لینکی به آن نمی دهد.
اما همین نام بردن آن برند، باعث می شود که گوگل سیگنالی را دریافت کند و ارتباطی معنایی بین برند نام برده شده و مقاله آن سایت ایجاد کند.
به این موضوع LINKLESS BACKLINK یا بک لینک بدون لینک گفته می شود.

چه کارهایی روی نقش برندینگ در سئو تاثیر دارند؟

گوگل طبق آمار به این موضوع اشاره کرده است که اکثر کسانی که می خواهند روی یکی از نتایج جستجو کلیک کنند، به نام برند موردنظر توجه می کنند.
همچنین گوگل اعتبار یک صفحه سایت را با توجه به معیارهایی مانند جستجوی نام آن برند در گوگل، پست های مرتبط با نام آن برند در شبکه های اجتماعی و اشاره سایت های معتبر به نام آن برند تعیین می کند.
این موضوعات نشان می دهد که شما باید روی برندینگ وقت بیشتری بگذارید تا بتوانید نتایج بهتری از سئوی خودتان دریافت کنید؛ به همین خاطر نیاز است که کارهای زیر را انجام دهید تا بتوانید سئو سایت خودتان را رشد دهید:

1- تبلیغات آفلاین

اولین کاری که مهم است برای برندینگ خودتان انجام دهید، استفاده از تبلیغات آفلاین است.
تبلیغات آفلاین و استفاده از روش هایی مانند بیلبوردهای تبلیغاتی، باعث می شود جستجوی نام برند شما در گوگل افزایش پیدا کند و این موضوع می تواند تاثیر زیادی در محبوبیت برند شما نزد گوگل داشته باشد.
پس سعی کنید در میان بودجه های تبلیغاتی خودتان، حتما بودجه ای مناسب را برای تبلیغات آفلاین در نظر بگیرید.

2- رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی و استفاده از روش های این چنینی که باعث می شود نام برند شما در سایت های محبوب و پربازدید دیده شود، باعث می شود برندینگ قوی تری داشته باشید.
وقتی یک سایت محبوب و معتبر از برند شما نام می برد و مقاله ای را در مورد برندتان می نویسد، به گوگل این سیگنال را می دهد که برند شما معتبر و قوی است و همین موضوع می تواند تاثیر برندینگ در سئو را ایجاد کند.
پس سعی کنید از روش هایی مانند رپورتاژ آگهی استفاده کنید، این روش شاید نتواند به صورت مستقیم در فروش شما تاثیر داشته باشد، اما می تواند در بلند مدت برندینگ مناسبی را برای شما ایجاد کند.

3- شبکه های اجتماعی

مهمترین چیزی که باید جدی بگیرید، استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی است.
شبکه های اجتماعی مکانی هستند که افراد زیادی در آنها حضور دارند و شما می توانید با پرزنت و معرفی برند خودتان، این افراد را جذب کنید. با این کار هم می توانید برند خودتان را بیشتر معرفی کنید، هم می توانید ترافیک بیشتری را به وبسایت خودتان جذب کنید و هم می توانید میزان جستجوی نام برند خودتان را در گوگل افزایش دهید که این موضوع تاثیر زیادی در رشد سئو وبسایت شما خواهد داشت.
پس بهتر است در استراتژی های بازاریابی آنلاین خودتان، حتما به صورت جدی روی شبکه های اجتماعی وقت بگذارید و به صورت حرفه ای روی آنها برند خودتان را معرفی کنید.

جمع بندی

در این مقاله از آی وحید، در مورد برندینگ و جایگاه آن در سئو صحبت کردیم و گفتیم که چرا برندینگ در سئو اهمیت زیادی پیدا کرده است.
همچنین در ادامه مفاهیمی که به این موضوع مربوط می شوند را بررسی کردیم تا بتوانید از آنها در استراتژی های خودتان استفاده کنید.
در مرحله بعدی کارهایی را معرفی کردیم که با انجام آنها، می توانید برندینگ خودتان را قوی تر کنید و از این طریق به رشد سئو خودتان کمک بیشتری کنید.
امیدواریم این مقاله به شما کمک کند که بتوانید با برندینگ قوی تر، جایگاه بهتری را در سئو برای وبسایت خودتان به دست آورید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
2 رای, 4,50 از 5
Loading...
فهیمه شریفی

من فهیمه شریفی، عاشق نوشتن هستم :)
همیشه سعی می کنم اطلاعات درست رو پیدا کنم و در اختیار افراد مشتاق و جستجوگر قرار بدم. خیلی خوشحالم که به عنوان نویسنده در تیم بزرگ و خلاق «آی وحید» کار می کنم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی