5 افزونه برتر وردپرس که هر وب سایت تجاری وردپرسی باید داشته باشد
  • 29 اسفند 1398
  • بدون دیدگاه
  • نویسنده مهمان

5 افزونه برتر وردپرس که هر وب سایت تجاری وردپرسی باید داشته باشد

آموزش طراحی سایت

وردپرس تا به امروز توانسته محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) در جهان باشد. بیش از یک چهارم از وب سایتهای سرتاسر جهان به کمک وردپرس راه اندازی شده و مدیریت می شوند. همچنین جامعه ی حامی وردپرس نیز بسیارزیاد است. درحال حاضر، بیش از 54000 افزونه برای کمک به قابلیت های پیش فرض وردپرس وجود دارد. در این میان، برخی افزونه ها بسیارمحبوب تر و کارامدتر هستند. در این مقاله قصد داریم ۵ افزونه برتر وردپرس را معرفی کنیم.

تقریبا هر نیازی در وب سایت تجاری وردپرسی خود ازجمله بهینه سازی موتور جستجو، امنیت، سهولت استفاده، قابلیت بازیابی، قابلیت فشرده سازی و غیره را می توانید به کمک افزونه ها پیاده سازی کنید.

5 افزونه برتر وردپرس

در اینجا ۵ افزونه برتر وردپرس را معرفی می کنیم که امتحان خود را پس داده اند. این افزونه ها سالهاست که طرفداران زیادی را بدست آورده اند. به جرات می توان گفت کمتر افزونه مشابهی می تواند تمام قابلیتهای آنها را بدون نقص پیاده سازی کند.


اولین افزونه برتر وردپرس: Yoast SEO

Yoast SEO افزونه برتر وردپرس برای بهینه سازی موتورهای جستجو است. این افزونه، ویژگی های قدرتمند سئو را در شیوه های تولید محتوا به شما ارائه می دهد. گذشته از پیشرفتهای متعدد سئو، Yoast رابط کاربری فراهم می کند که تولیدکنندگان محتوا بتوانند ببینند محتوای آنها از لحاظ کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل خوانایی، پیش نمایش نتایج جستجوی گوگل، درست در داخل صفحه سازنده چگونه است.  

بطور کلی، شما بصورت رایگان به این امکانات در افزونه برتر وردپرس Yoast SEO دسترسی دارید:

بهینه سازی کلمه کلیدی که تجزیه و تحلیل درون صفحه ای به شما ارائه می دهد تا بتوانید کلمه کلیدی موردنظر خود را در مقابل محتوایی که در صفحه خود تایپ کرده اید مقایسه کنید.

تزریق Schema.org که به شما می گوید صفحه شما درمقابل موتورهای جستجو مانند گوگل و رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توئیتر، دقیقا چگونه است.

مثلا، این افزونه ضروری وردپرس براحتی به گوگل اطلاع می دهد که صفحه شما «مقاله» است که توسط «سازمان» ایجاد شده و در الگوریتم جستجو لحاظ شده و بازدیدهای مربوطه را برمی گرداند.

پیش نمایش نتیجه ی جستجوی گوگل به شما امکان می دهد بدون نیاز به ترک ویرایشگر پست، آنچه را که نتیجه جستجوی مقاله شما به گوگل می گوید را ببینید.

ایجاد sitemap.xml و robots.txt خودکار. Yoast یک فهرست از سایت شما تهیه می کند و یک sitemap لحظه ای براساس نوع پست شما ارائه می دهد. این سبب می شود ارسال sitemap شما به کنسول سرچ گوگل راحت تر شود و همچنین خزندگی گوگل در سایت شما را راحت تر می کند.

این افزونه برتر وردپرس بطور مرتب بروزرسانی می شود تا تغییرات الگوریتم جستجوی گوگل را بکار بگیرد.    


دومین افزونه برتر وردپرس: All In One WP Security and Firewall

یکی از نگرانی های مهم درمورد هر  نرم افزار متن باز، امنیت است. یک پلاگین ضروری وردپرس برای امنیت، All In One WP Security and Firewall است و تقریبا بصورت رایگان می توان از آن استفاده کرد. این یک افزونه امنیتی قدرتمند و شامل ویژگی های زیر است:

برخی از رایج ترین حفره های امنیتی در وردپرس مانند نام کاربری، شناسه پیش فرض کاربر، پیشوند پایگاه داده، آدرس ورود و غیره را از بین می برد.

حفاظت درمقابل حمله Brute Force Login. این بدین صورت است که هیچ رباتی نمی تواند به سایت حمله کند و درخواستهای لاگین متعدد ارسال کند و درعین حال سرویس را غیرفعال کند. این ویژگی موردعلاقه بسیاری از مدیران سایت است و باعث می شود نام کاربری، مهمترین ویژگی امنیتی سایت شما باشد. اکر یک ربات یا کاربر، هنگام استفاده از یک نام کاربری نامعتبر استفاده کند، سایت بطور خودکار آدرس IP یا دامنه کاربر را برای مدت زمانی مشخص قفل می کند.

گزینه هایی برای ریکپچای گوگل طراحی شده که سرویس را شناسایی و نقض کند تا دسترسی به رباتهایی که بعنوان یک انسان طراحی شده اند را نقض کند.

این پلاگین برتر وردپرس علاوه بر موارد فوق، قابلیتهایی مانند شناسایی کامنت های اسپم، اسکن بدافزارها بصورت رایگان، امنیت سیستم فایل و مواردی مشابه را ارائه می دهد.


سایر کاندیدهای افزونه برتر وردپرس

غیر از دو مورد فوق که توصیه می کنیم حتما از آنها در وب سایت تجاری وردپرسی خود استفاده کنید، ۳ افزونه برتر وردپرس دیگر را در اینجا به شما معرفی می کنیم که کارکردهای مفیدی را برای سایت شما ارائه می دهند.

افزونه برتر وردپرس Elementor

با اینکه این افزونه ضروری وردپرس کاملا جدید است اما طرفداران زیادی دارد. افزونه Elementor مانند سایر افزونه های سازنده صفحه، به تولیدکنندگان محتوا کمک می کند بخش های مختلف را با ستونها، تصاویر، فیلم و متن در عرض چند دقیقه آماده کنند. شما می توانید این بخش ها را برای استفاده در سایر صفحات نیز ذخیره کنید.

این ویرایشگر براساس سرعت، قابلیت پاسخگویی و قابلیت ارتقا، درمقایسه با سایر افزونه های مشابه در وردپرس بی نظیر است و می توان آن را یک پلاگین ضروری برای ساخت هر وب سایت تجاری وردپرسی نام برد. 

افزونه برتر وردپرس Elementor

افزونه Redirection

تغییر آدرس ها در یک سایت، روشی خسته کننده است. فرض کنید باید 300 تغییر مسیر را از ساختار وب سایت قدیمی خود به نسخه جدید سایت تنظیم کنید. با این کار اطمینان حاصل می شود که هر پیوند موجود در گوگل، ایمیل یا نشانک، بعنوان صفحه خطای 404 نمایش داده نمی شود.

افزونه برتر وردپرس Redirection، با وارد کردن یک فایل اکسل CSV این کار را بسیارآسان می کند. بنابراین می توانید تمام تغییر مسیرها را بصورت یک فایل اکسل تنظیم کرده و به سرعت و براحتی به کمک این افزونه جایگزین کنید.

بدون چنین افزونه ای، بازدیدکنندگان با خطایی مواجه می شوند که به آنها می گوید صفحه موردنظر موجود نیست. یا باید به یک برنامه نویس بگویید بصورت دستی نمام تغییر مسیرها را به فایل HTML سایت شما اضافه کند.


افزونه WP Smush

یکی از مهمترین دلایل کاهش سرعت اکثر وب سایتها، به بارگذاری تصاویر در سایت برمی گردد. بهینه سازی خوب تصویر، اندازه فایل تصویر را تاحد امکان کاهش می دهد، بدون اینکه کیفیت تصویر را کم کند.

WP Smush یک افزونه برتر وردپرس است که در هنگام آپلود تصاویر شما روی سایت، آنها را بدون افت کیفیت بهینه می کند. نسخه رایگان این پلاگین برتر وردپرس، امکان بهینه سازی تصاویر شما را فراهم می کند اما تعداد محدودی را پشتیبانی می کند. و برای شروع فقط تصاویر کمتر از 5M را بهینه می کند. اما بد نیست از آن استفاده کنید و هنگام بارگذاری صفحات وب خود با این تصاویر، تفاوت آن را مقایسه کنید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
6 رای, 5,00 از 5
Loading...
نویسنده مهمان

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی