چگونه بهینه سازی تصاویر را انجام دهیم
 • 9 مهر 1399
 • بدون دیدگاه
 • شهرزاد پولادی

چگونه بهینه سازی تصاویر را انجام دهیم

وبلاگ

ابزار بهینه سازی تصویر راهکاری برای بهبود سئو و افزایش سرعت سایت است که قبلا در مقاله تاثیر تصاویر در سئو سایت به آن پرداختیم. در حقیقت با فشرده سازی تصویر قصد داریم تا سرعت بارگذاری تصاویر را افزایش دهیم و فضای قابل توجهی را برای موارد دیگر سایت خود اختصاص دهیم.

در این مقاله سعی کردیم با معرفی 9 ابزار برتر بهینه سازی تصویر به شما در حرفه ای شدن سایت و کاهش هزینه های سرور کمک کنیم.

افزونه JPEG Optimizer

زمانی که ابزار JPEG Optimizer را نصب و فعال می کنید، به صورت خودکار هر تصویری که در وب سایت خود آپلود می کنید را بهینه می کند. این ابزار می تواند همه تصاویر شما را با پسوند  JPEG، GIFو PDF را بهینه کند، با دسترسی به کتابخانه رسانه موجود شما امکان بهینه سازی تصاویر قبلی را فراهم کند و در نهایت اجازه تبدیل کردن تصویر به قالب را در گزینه های خود داشته باشد.

یکی از ویژگی های ابزار JPEG Optimizer بهینه سازی تصویر در سرور تخصصی است تا کاربران بتوانند از بار اضافی در سرور اصلی جلوگیری کنند. برنامه های پرداختی این برنامه با قیمت 0.005 دلار برای هر عکس در ماه یا 9 دلار در ماه برای 3000 تصویر در دسترس است.

افزونه Smush Image Compression and Optimization

افزونه Smush توسط WPMU Dev توسعه یافته و در دو نسخه رایگان و برتر در دسترس است. نسخه رایگان این افزونه با محدودیت در تغییر اندازه فقط تصاویر با کیفیت 1مگابایت خروجی می دهد و تصاویرPNG ،JPEG  و GIF را به صورت جداگانه بهینه سازی می کند.

نسخه پریمیوم این افزونه با قیمت 49 دلار در ماه در دسترس است و به شما امکان میدهد تا حجم 32 مگابایت تصاویر را فشرده کنید ، PNG ها را به JPEG تبدیل کنید و از نسخه اصلی کپی تهیه کنید.

ابزار Kraken

سایت Kraken به عنوان ابزاری برای بهینه سازی آنلاین تصاویر به شما کمک می کند تا بتوانید تصاویر PNG ، JPEG و همچنین فایل های با پسوند GIF را در وردپرس جدید بهینه کنید و با استفاده از یک API بهینه سازی را ساده کنید. در نسخه رایگان این سایت امکان دریافت تصاویر با حجم 32 تا 100 مگابایت را به کاربران می دهد.

برای اینکه بتوانید در این سایت تصاویری با حجم بالاتر دریافت کنید، نیاز به پرداخت ماهانه 5 دلار دارید که البته ویژگی های اضافی نیز مانند تغییر اندازه تصاویر تا 500 مگابایت، امکان استفاده از فایل های تصویری از چندین منبع URL یا بایگانی Zip را به شما می دهد. همچنین می توانید تصاویر خود را در پوشه های سازماندهی کنید یا اندازه تصاویر را تغییر دهید و همچنین آنها را در حافظه کلودی Kraken ذخیره کنید و آمار بهینه سازی خود را حفظ کنید.

گزینه هایی زیر در این ابزار برای فشرده سازی تصاویر ارائه می دهد :

 • Lossless : با این روش امکان افت کیفیت در حد صفر است.
 • Lossy : و در این روش کمی افت کیفیت داریم ولی در حدود 90% اندازه فایل را می توانیم کاهش دهیم.

برای استفاده از این ابزار می توانید با نصب رایگان این افزونه تنظیمات را برای بهینه سازی تصاویر دریافت کنید. در واقع یک افزونه رایگان مانند Kraken همه چیز را برای کاربران وردپرسی راحت می کند و انتخاب عالی برای بهینه سازی تصاویر است.

افزونه Optimus

افزونه Optimus توسط KeyCDN با قیمت های رقابتی ارائه شده تا بتوانید JPG و PNG های خود را فشرده کنید. این افزونه در سه نسخه مختلف HQ  برای پروژه های شخصی ، HQ PRO به عنوان راه حل حرفه ای موجود است و در نسخه رایگان خود اگر تصویر شما از 100KB بیشتر باشد آن را پردازش نمی کند.

برخی از ویژگی های Optimus :

 • امکان تبدیل به فرمت WebP موجود است.
 • در فرآیند بارگذاری می توانید بهینه سازی خودکار را غیرفعال کنید.
 • از سیستم ووکامرس پشتیبانی می کند.
 • امکان بهینه سازی انبوه ( تصاویر موجود ) فراهم می کند.
 • برای برنامه های موبایل وردپرس ، Windows Live Writer بهینه شده است.

برنامه های پرداختی آنها از 19 دلار در سال شروع می شود، تا بتوانید حداکثر تا 5 مگابایت تصاویر را بهینه کنید و در پروژه شخصی و مشتری از آن استفاده کنید.

هر دو برنامه پرداختی به شما امکان می دهد تا تصاویر را به قالب WebP تبدیل و از Developer API آنها استفاده کنید. در طول فرآیند بهینه سازی تصاویر به سرور ارسال می شود تا نسخه تصویر با کاهش حجم در کتابخانه رسانه ذخیره شود.

افزونه Tiny PNG

افزونه Tiny PNG امکان آپلود 20 تصویر را در یک بار به شما می دهد تا بتوانید فایل هایی زیر 5 مگابایت را فشرده کنید. بعد از فشرده سازی تصاویر می توانند در سیستم یا در Dropbox ذخیره شوند.

فشرده سازی تصاویر در این ابزار به دو صورت زیر انجام می شود :

 • 32% تصاویر JPEG
 • 75% تصاویر PNG

برخی از ویژگی های افزونه Tiny PNG :

 • هنگام بارگذاری بهینه سازی خودکار تصاویر انجام می شود.
 • بهینه سازی پیشرفته پس زمینه برای سرعت بخشیدن به گردش کار امکان پذیر می شود.
 • برای نمایش بهتر در مرورگر اندازه تصاویر با عرض و ارتفاع حداکثری تنظیم می شوند.
 • پشتیبانی چندرسانه ای خود را با کلید API فراهم می کند.
 • از فشرده سازی PNG متحرک پشتیبانی می کند.

به کمک این افزونه می توانید بعد از بارگذاری تصاویر با تجزیه و تحلیل یک استراتژی بهینه انتخاب کنید درنتیجه تصاویری که به وردپرس ارسال می کنید با 60 تا  40 درصد و تصاویر PNG را با 50 تا 80 درصد بدون افت کیفیت فشرده کنید و در نهایت با آپلود سریع تر فضای ذخیره سازی و پهنای باند صرفه جویی کنید. با این افزونه می توانید در هر ماه 100 تصویر را به صورت رایگان بهینه کنید.

افزونه Imagify

افزونه Imagify یک پلاگین جدید برای بهینه سازی تصویر توسط تیم WP Rocket معرفی شده ذخیره در وردپرس است و به شما امکان می دهد تا تمام فرمت های محبوب تصاویر را بهینه کنید. در این ابزار امکان استفاده از سه نسخه فراهم شده تا بتوانید کیفیت خوبی حتی در موارد جزئی داشته باشید.

در این ابزار می توانید به صفحه تنظیمات خود بروید و سطح فشرده سازی خود را انتخاب کنید با توانایی نگه داشتن تصاویر اصلی در یک پوشه جداگانه تغییر اندازه تصاویر برای تنظیم تمام عرض و حذف داده های EXIF داشته باشید.

برخی از ویژگی های نسخه رایگان Imagify در هر ماه 25 مگابایت تصاویر را پردازش کنید و در نسخه های پریمیوم 4.99 دلار در ماه برای بهینه سازی 1 گیگا بایتی و حجم نامحدود پرونده شروع می شود. Imagify همچنین برنامه های یک بار مصرف خود را با قیمت 5.99 دلار برای تصاویر با حداکثر کیفیت 500 مگابایت آغاز می کند.

ابزار JPEG.io

Jpeg.io یک رابط آنلاین رایگان است که برای تبدیل تصاویر از هر فرمتی به JPEG افزونه JPEG.i گزینه ی خوبی به حساب می آید. ابتدا این ابزار تصاویر را به JPEG تبدیل می کند و سپس قبل از ارائه تصاویر آن ها را فشرده می کند.

این ابزار می تواند فایل های تصویری شما را از گوگل درایو یا دراپ باکس دریافت کند و فایل های JPEG بهینه شده در بایگانی Zip بازگرداند.

فشرده سازی در ابزار JPEG.io  در دو حالت انجام می شوند:

 • صرفه جویی 65% فایل JPEG
 • ذخیره تصویر 17% PNG

تصاویر با فناوری پیشرفته بهینه سازی JPEG بهینه می شوند.

افزونه ImageRecycle

اگر تصاویر را در چندین قالب برای بهینه سازی نیاز دارید ImageRecycle به عنوان ابزاری مطمئن PNG یا JPEG حتی GIF و PDF را پشتیبانی می کند. با این ابزار به راحتی تصاویر خود را در وب سایت وارد کنید و با یک کلیک آن ها را بارگذاری کنید.

نکته مفید این ابزار بهینه سازی جزئیات تصاویر، ارائه گزارش رایگان در وب است. برای دریافت این گزارش کافیست URL وب سایت خود را تایپ کنید.

البته برای دسترسی به ویژگی های URL یا Page Optimizer باید یکی از برنامه های پرداختی آن را انتخاب کنید. مثلا پکیج اولیه آن با 10 دلار شروع می شود و تا 50 دلار امکان ویرایش 100 هزار تصویر را به شما دهد.بعد از پرداخت هزینه می توانید بیش از 1 سال به صورت نامحدود با هر تعداد تصویر ویرایش خود را انجام دهید.

این ابزار با ارائه استفاده رایگان 15 روزه تا حداکثر 100 مگابایت امکانات و ویژگی های مختلفی را در اختیار شما می گذارد. پشتیبان گیری و بازیابی یک ماه این ابزار نیز گنجانده شده و کاربران وردپرس ، مجنتو و جولا می توانند به جای اینکه هر بار به وب سایت مراجعه کنند به پسوند ها اعتماد کنند. ابزار Image Recycle برای کاربران Shopify یک برنامه انحصاری در نظر دارد و ویژگی های فوق العاده ارائه می کند.

افزونه ShortPixel

افزونه ShortPixel مانند افزونه های دیگری که در مقاله معرفی کریم همه فرمت های JPG ، PNG و GIF ها را فشرده می کند. پس از نصب این افزونه می توانید با ارائه آدرس ایمیل خود یک API خود را دریافت کنید. هر تصویر آپلود شده به طور خودکار بهینه می شود در کتابخانه ای به صورت انبوه ذخیره می شود.

این افزونه با دو روش فشرده سازی بدون کاهش کیفیت همه تصاویر را حتی تصاویر کوچک شده توسط وردپرس را بهینه می کند، داده های Exif را حذف می کند و حداکثر وضوح تصویر را تنظیم می کند تا هر تصویری که آپلود می کنید در یک پوشه جدید و یک نسخه پشتیبان را ذخیره شود.

نسخه رایگان این افزونه به شما امکان می دهد تا 100 تصویر را ماهانه بهینه کنید وبرای دریافت امکانات اضافی با پرداخت ماهانه 4.99 دلار قابلیت های بیشتری را دریافت کنید. پس از اتمام مراحل بهینه سازی در افزونه ShortPixel گزارش بارگیری از روند بهینه سازی را به شما ارائه می دهد.

پایان

 افزونه فشرده سازی تصویر استفاده آسانی دارند، به سادگی می توانند تنظیم، نصب و بکاربرده شود تا نتایج خوبی در PageSpeed Insights یا در Google PageRank و GTmetrix فراهم کند و در افزایش ترافیک سایت تاثیر بگذارد.

امیدواریم 9 ابزار معرفی شده برای بهینه سازی تصویر به شما کمک کند تا بتوانید تصاویر خود را فشرده کنید. خوشحال می شویم اگر نظر خود را برای آی وحید در نظرات درج کنید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
4 رای, 3,75 از 5
Loading...
شهرزاد پولادی

شهرزاد پولادی هستم رشته تحصیلیم مهندسی برق هست.فعالیتم را تازه در زمینه تولید محتوا در تیم بزرگ آی وحید شروع کردم و سعی می کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حرفه افزایش دهم . از یادگیری و به اشتراک گذاشتن لذت می برم.

دیدگاه شما عزیزان

 • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی