طراحی سایت و افزایش اعتبار برند
  • 23 مرداد 1400
  • بدون دیدگاه
  • راضیه رشیدی

طراحی سایت و افزایش اعتبار برند

وبلاگ

چرا طراحی سایت و افزایش اعتبار برند اهمیت دارد؟ در هر نوع رابطه ای، اعتماد اهمیت بالایی دارد. همین امر در مورد برند و کاربران وب سایت شما نیز صدق می کند. مردم از برندها و وب سایت هایی که به آنها اعتماد دارند خرید می کنند. اگر کاربران در وب سایت شما کوچکترین نشانه ای از عدم کیفیت و قابلیت اعتماد احساس کنند، جلب اعتماد و در نهایت فروش را از دست داده اید. اما ایجاد یک برند و وب سایت قابل اعتماد، به صرف مدت زمان زیادی نیاز ندارد. با ایجاد یک سری تغییرات در وب سایت خود می‌توانید سرعت روند اعتماد سازی برند خود را افزایش دهید. در این مقاله از سری مطالب آموزشی آی وحید به چند روش طلایی و کاربردی اشاره کرده ایم که می توانید از طریق آن ها و به کمک طراحی حرفه ای وب سایت، اعتماد مشتریان خود را جلب کنید. با ما همراه باشید…

فهرست عناوین:

بررسی و تغییر چیدمان سایت

بررسی شاخص های اعتبار سنجی

دریافت نشانه های اعتماد

ایجاد صفحه درباره ما

ایجاد صفحه تماس

ایجاد هماهنگی در المان های سایت

تولید محتوای مفید و مرتبط

استفاده از تصاویر و عکس های معتبر

در ارتباطات با مشتری شفاف باشید

با طراحی سایت حرفه ای اعتماد مشتری را جلب کنیم

بررسی و تغییر چیدمان سایت

عجیب است که چطور اکثر کسب و کارها تاثیر طراحی وب سایت در برندسازی را نادیده می گیرند! در واقع سایت بهترین فرصت برای ایجاد تصور و تصویر حرفه ای در ذهن مخاطب از برند شما است. تصور کنید که یک کاربر با تبلیغ جذاب شما به یکی از محصولاتتان جذب شود، روی آن کلیک می‌کند و با یک وب سایت قدیمی و با طراحی نامناسب رو به رو می‌شود! به احتمال 99 درصد بلافاصله صفحه شما را می‌بندد و می‌رود!
خب اینجا چند نکته وجود دارد! اول اینکه طراحی وب سایت شما مطابق با استراتژی و برنامه بازاریابی شما نیست! که این موضوع شانس اعتمادسازی برند شما را به شدت کاهش می‌دهد. و حتی اگر بر فرض محال و به طرز معجزه آسایی کاربر تصمیم گرفت در سایت شما بماند، به احتمال زیاد تجربه کاربری بسیار ضعیفی خواهد داشت. اگر سایت شما قدیمی، از مد افتاده و رابط کاربری آن چالش برانگیز باشد، شروع خوبی در طراحی سایت و افزایش اعتبار برند خود نداشته اید.
نکته: اگر قصد دارید گوگل را هم راضی نگه دارید، سایت شما باید هم در دسکتاپ و هم موبایل در سریع ترین حالت ممکن لود شود و ریسپانسیو باشد. طراحی یک سایت باید به صورتی باشد که در عین زیبایی و جذابیت بالا رابط کاربری قابل فهم و ساده ای داشته باشد و کاربر را به مسیر درستی (مسیر هدف شما) هدایت کند. اهمیت این موضوع به قدری است که شاید بتوان گفت طراحی یک سایت حرفه ای، اولین قدم برای ایجاد یک برند قابل اعتماد است.

بررسی شاخص های اعتبار سنجی

در صورتی که هدف و برنامه شما جذب مشتریان جدید است، به احتمال خیلی زیاد این مشتریان جدید که چیزی در مورد برند شما نمی‌دانند، به محض ورود به سایت حتما یک سری موارد را بررسی میکنند که نشان دهد که شما به عنوان یک کسب و کار معتبر فعالیت می کنید. این موارد شامل نکاتی هستند که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم که باید برای آن ها جایگاه و اهمیت ویژه ای در نظر بگیرید:

ایجاد بخش نظرات سایت

آیا می دانید 91 درصد مردم به نظرات و توصیفات دیگران به اندازه توصیه و تجربه های شخصی خود اعتماد دارند؟ مشتریان بالقوه همیشه به دنبال اطلاعات بیشتر هستند. بنابراین اگر مشتریان شما در مورد کیفیت محصول، خدمات یا زمان تحویل سریع از کسب و کار شما تعریف می کنند، از فریاد زدن در مورد آن نترسید! اطمینان حاصل کنید که توصیفات و بخش نظرات، قسمتی از طراحی وب شما هستند و شامل بهترین نظرات در مورد شما و خدماتتان می شوند. با ارسال و اشتراک گذاری این نظرات در کانال و شبکه های اجتماعی خود نیز، البته در حد اعتدال، از شهرت خوب خود نهایت استفاده را ببرید! توجه داشته باشید که هیچ کس از فخر فروشی خوشش نمی آید!! پس حد اعتدال را رعایت کنید.

در صورت امکان، سعی کنید توصیفات و نظرات ویدئویی را نیز اضافه کنید تا شانس شما را برای ایجاد اعتماد هرچه بیشتر افزایش دهد.

ایجاد لینک در سایت های معتبر

بخش نظرات در سایت به افزایش اعتبار برند شما کمک زیادی می کند اما سایت های بازبینی و نظر دهی خارجی می توانند حتی بهتر باشند. اگرچه مردم هنوز به نظرات توصیفی اعتماد می کنند، اما می دانند که برندها فقط نظرات مثبت را در سایت خود به اشتراک می‌گذارند. بسیاری از کاربران در سایت های بازبینی مثل “نی نی سایت” یا “پی سی ورلد” اغلب این کار را به صورت خودکار انجام می دهند، که همین امر باعث می شود نظرات معتبرتر به نظر برسند. لینک دادن به سایت هایی از این دست نشان می‌دهد چیزی برای پنهان کردن ندارید! پس اطمینان حاصل کنید که این بخش را در طراحی وب خود در نظر گرفته باشید.

درج لوگوی مشتری در سایت

این بهترین فرصت برای نشان دادن بعضی از برندهای بزرگتر و شناخته شده ای است که با آنها کار می کنید (البته اگر آن ها به شما اجازه دهند!). بازدیدکنندگان شما می خواهند ببینند قبلاً با چه کسانی کار کرده اید. اگر برندهای دیگر به شما اعتماد دارند، پس چرا آنها نباید به شما اعتماد کنند؟ اگر محصول یا خدماتی را به مشتری ارائه داده اید، قبل از اضافه کردن لوگوی برند آن ها به سایت خود، با شرکت مورد نظر مشورت کنید و از آن ها اجازه بگیرید. در واقع درج لوگوی مشتری یکی از بهترین روش ها در طراحی سایت و افزایش اعتبار برند می باشد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

این فرصتی است برای اثبات این است که افراد برند شما را دنبال می‌کنند و با آن درگیر هستند. اگر مشارکت یا فالوور زیادی در شبکه های اجتماعی ندارید، همین حالا شروع کنید. پلتفرمی را انتخاب کنید که فکر می کنید روی صنعت و تجارت شما بهترین عملکرد را دارد و کارسازتر است.
اگر عکس ها و تصاویر نقش تاثیر گذاری در معرفی محصول یا خدمات شما دارند، اینستاگرام پلتفرمی است که به آن نیاز دارید. اگر برند شما معرفی بهتری از طریق محتوای ویدئویی طنز دارد ، TikTok را امتحان کنید. و در نهایت برای تشویق کاربران سایت و بازدید آن ها از برندتان در این شبکه های اجتماعی از جملاتی مثل: “اینستاگرام ما را چک کنید” یا “به 25000 خواننده دیگر بپیوندید و در خبرنامه های ما اشتراک بگیرید” استفاده کنید.

قرار دادن جوایز و افتخارات در سایت

شما برای به رسمیت شناخته شدن بسیار تلاش کرده اید، بنابراین منطقی است که بخواهید هر دستاوردی که در این سال ها جمع آوری کرده اید به نمایش بگذارید.
با این حال، مسلما دوست ندارید به نظر برسد که فقط خودنمایی می کنید. بنابراین، فهمیدن اینکه کجا و چگونه اعتبار و شهرت خود را به نمایش بگذارید کار ساده ای نیست.
وقتی جوایز شما با سلیقه روی سایت قرار بگیرند، به سایت شما اصالت می‌دهند و اعتماد کاربر را افزایش می‌دهند. با افزودن یک گرافیک متحرک یا قرار دادن جوایز در پاورقی سایت، به دستاوردهای خود به طور ظریف اشاره کرده‌اید و به بازدیدکنندگان نشان داده‌اید که چرا مردم به شما اعتماد می کنند. وقتی بدانند که شما یک برند معتبر هستید، احتمال اینکه به مشتریان بالقوه شما تبدیل شوند بیشتر است.

دریافت نشانه های اعتماد

این روزها با توجه به اینکه بسیاری از افراد قربانی کلاهبرداری های زیادی در فضای مجازی می شوند، افزایش اعتبار برند چالش برانگیز است. اما خوشبختانه راه های بسیار ساده ای وجود دارد که به بازدیدکنندگان ثابت می کند که استفاده از سایت شما امن و امان است.

فعال کردن گواهی SSL

گواهی SSL یک الزام اساسی برای هر وب سایت است، اما بسیاری از سایت ها از آن استفاده نمی کنند یا فراموش می کنند که پس از اتمام آن را تمدید کنند. اگر وب سایت شما فاقد گواهینامه SSL است، احتمالاً رتبه ی خود در نتایج Google از دست می‌دهید و اعتماد یک سری از بازدیدکنندگان که اطلاعات بیشتری در حوزه تکنولوژی دارند و تفاوت بین یک سایت امن و غیر امن را درک می کنند، از دست خواهید داد.

حفظ حریم خصوصی کاربر

هدف از سیاست حفظ حریم خصوصی شما باید این باشد که به کاربران خود اطلاع دهید که چگونه از داده های آنها استفاده می شود. بنابراین، سیاست حفظ حریم خصوصی شما باید برای کاربر قابل دسترس باشد تا بتوانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند. خط مشی حریم خصوصی شما باید واضح و قابل فهم باشد. به بازدیدکنندگان خود اطمینان دهید که اطلاعات آنها را ایمن نگه می دارید و کسب و کار شما قابل اعتماد است.

ایجاد محتوای بدون غلط و با کیفیت

محتوای متنی معمولاً اولین چیزی است که بازدیدکنندگان هنگام بررسی روش های همکاری و یا استفاده از خدمات و محصولات شما مشاهده می کنند. اگر محتوا غلط املایی یا دستور زبانی داشته باشد، یا شامل جملات و کلماتی باشد که منطقی نیستند، احتمالا مشتری در مورد اینکه آیا واقعاً می خواهند با شرکت شما همکاری کند یا نه تجدید نظر می‌کند. یک اشتباه می تواند باعث حواس پرتی خواننده شما شود و پیام محتوا را تضعیف کند و شانس فروش شما را در معرض خطر قرار داده و اعتبار کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار دهد.

ایجاد صفحه درباره ما

معمولاً کاربران می خواهند قبل از وارد کردن اطلاعات شخصی مانند آدرس ایمیل، شماره تلفن یا حتی جزئیات پرداخت در سایت شما، در مورد برندتان اطلاعات بیشتری کسب کنند. صفحه درباره ما همان جایی است که برای کسب این اطلاعات بیشتر دنبال آن می‌گردند. این صفحه جای مناسبی برای نشان دادن شخصیت برند شما و ارائه ارزش پیشنهادی به مشتریان بالقوه است. بسیاری از مشاغل از صفحه “درباره ما” خود برای بیان داستان هایی در مورد تجارت و مسیرشان تا رسیدن به جایگاه امروز استفاده می کنند تا با خواننده ارتباط  بهتری برقرار کنند.

البته باید سعی داشته باشید که از صفحه درباره ما برای فهرست کردن دستاوردهای خود اجتناب کنید. صفحه درباره ما یکی از پر بازدید ترین صفحات در یک وب سایت است، بنابراین اجازه ندهید این فرصت در طراحی سایت و افزایش اعتبار برند شما از بین برود.

ایجاد صفحه تماس

هیچ چیز مانند نبودن اطلاعات تماس، زنگ خطر سایت شما را به صدا در نمی‌آورد. این روزها بازدیدکنندگان می توانند به راحتی آدرس و شماره تلفن هر کدام از مشاغل محلی را با یک جستجوی ساده در گوگل پیدا کنند، و به وب سایت هایی که اطلاعات تماس خود را فاش نمی کنند اعتماد ندارد.
مشابه صفحه درباره ما، این صفحه نیز فرصتی برای تعامل بیشتر شما با مشتریان است. سیستم چت آنلاین، آدرس ایمیل و شماره تلفن را ساده ترین شکل ممکن در دسترس کاربران خود قرار دهید. صفحه تماس یکی از مهمترین صفحات وب سایت شما و از اصلی ترین روش ها در طراحی سایت و افزایش اعتبار برند است.
با قرار دادن اطلاعات تماس در جاهای درستی از سایت، مثل پاورقی، به بازدیدکنندگان خود کمک کنید تا سریع و ساده تر با شما ارتباط بگیرند و در نهایت بیشتر به شما اعتماد کنند. به همه گزینه های مختلفی که می‌توان در دسترس کاربر قرار داد توجه کنید. (دکمه تماس با ما در منوی پاورقی، آدرس ایمیل، شماره تلفن، آدرس پستی و فرم تماس.)

ایجاد هماهنگی در المان های سایت

هماهنگی در طراحی وب سایت نکته بسیار مهمی در اعتماد سازی برند با طراحی سایت است. این موضوع برای همه چیز از جمله طراحی، رنگ، فونت ها و … صدق می کند. سازگاری بین این عناصر، تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد، اطمینان می دهد که وب سایت شما منسجم به نظر می رسد و از حواس پرتی کاربر جلوگیری می کند. با دنبال کردن این مراحل ساده، سازگاری و هماهنگی عناصر طراحی وب خود را بالا ببرید:

• در هر صفحه منوهایی یکسان داشته باشید.

• از فونت ها و رنگ های یکسان در سراسر سایت استفاده کنید.

• سلسله مراتب مرتب و منطقی برای قسمت های موجود در سایت خود داشته باشید.

• اطمینان حاصل کنید که لوگوی شما به طور مداوم در هر صفحه نمایش داده می شود (و به صفحه اصلی لینک داده می شود)

تولید محتوای مفید و مرتبط

گوگل همیشه “محتوای با کیفیت بالا” را به عنوان یک عامل رتبه بندی اصلی در نظر میگیرد. اما چگونه می توان فهمید که محتوای شما با کیفیت است؟
اگر محتوای شما مفید و کاربردی است، شروع خوبی داشتید. اگر میخواهید اعتماد کاربران را جلب کنید هدف شما باید کمک کردن به آن ها باشد (حتی اگر آن ها هنوز با کسب و کار شما کار نمی کنند و مشتری شما نیستند). ارائه محتوای مفید و مرتبط یک شانس عالی برای کسب و کار شما است تا کمک کند در صنعت خود پیشرو باشید، در واقع نشان می‌دهد در صنعت مورد نظر به حدی از بلوغ رسیده اید که توانایی آموزش و انتقال مهارت های خود به دیگران را دارید.
هنگام ایجاد محتوا گوگل و الگوریتم های خاص آن را فراموش نکنید، اما سعی کنید برای خواننده و کاربر واقعی بنویسید. با ارائه محتوای مفید و ارزشمند، در مسیر درستی برای ایجاد اعتماد به برند خود قرار گرفته اید. در واقع باید سعی کنید محتوایی ایجاد کنید که هم Google دوست داشته باشد و هم برای کاربران شما مفید باشد تا بتوانند از آن استفاده کنند.

استفاده از تصاویر و عکس های معتبر

تصویرسازی درست و استفاده از تصاویر یونیک بدون شک یکی از مهمترین عناصر در مورد طراحی موفق یک وب سایت است و در واقع همان چیزی است که می تواند سایت شما را از رقبا متمایز کند. برای انتخاب عکس هایی که در وب سایت خود قرار می دهید، دو مسیر اصلی وجود دارد:
تصاویر استوک ( عکس هایی که از گوگل یا شبکه های اجتماعی گرفته اید) و عکس های معتبر( عکس های با کیفیتی که خود شما از محصولات و خدماتتان گرفته اید).
تصاویر استوک اگرچه می توانند مفید باشند، اما موثرترین وب سایت ها آنهایی هستند که پر از عکس های منحصر به فرد، یونیک و با کیفیت بالا هستند. اضافه کردن تصاویر تیم خود یا عکس های حرفه ای از محصول یا خدمات شما یکی از بهترین روش هایی است که می تواند نقش مهمی در اعتماد سازی برند با طراحی سایت بازی کند.

• اگر قرار است فضای اداری شما در جلب اعتماد کاربر تأثیرگذار باشد، مطمئن شوید که آن را به رخ می کشید! از این عکس ها هم در وب سایت و هم در رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید تا مشتریان با فرهنگ سازمانی شما آشنا شوند.

• تصاویر با کیفیت بالا همیشه ارزشمند هستند. از محصولات خود عکس بگیرید و در صفحات محصول، شبکه های اجتماعی و صفحات اصلی از آن ها استفاده کنید.

• حتما دوست دارید از رنگ های سازمانی خود در تصاویر موجود در وب سایت استفاده شود! عکاسی اورجینال و واقعی از فضای کسب و کارتان به شما این امکان را می دهد. با عکاسی از فضای کسب و کار خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که لوگو و رنگ سازمانی شما در عکس هایی که به آنها نیاز دارید، قرار دارند.

در ارتباطات با مشتری شفاف باشید

اگر به دنبال یک راه اساسی برای اعتماد سازی برند با طراحی سایت هستید ، باید با مشتری شفاف باشید. مشتریان اطلاعات عمیق و دور از پیچیدگی می خواهند. آنها از زبان گنگ یا کنایه هایی که نیاز به چندین بار مطالعه برای فهمیده شدن دارند، خوششان نمی آید. ارتباطات شفاف بخش مهمی از ایجاد موفقیت در اعتماد سازی برند است. حالا سوالی که وجود دارد این است که چگونه می توانید شفاف بنویسید؟ جواب این است که باید اطلاعات محصولات خود را به اشتراک بگذارید. این محصولات از چه چیزی ساخته شده اند؟ کجا ساخته می شوند؟ آیا قابلیت بازیافت دارند؟

با طراحی سایت حرفه ای اعتماد مشتری را جلب کنیم

امروز در سال 1400 مشتریان هنگام انتخاب یک برند در یک زمینه ی خاص گزینه های زیادی در دست دارند، در چنین محیط رقابتی، طراحی سایت و افزایش اعتبار برند بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. همچنین اهمیت ارائه تجربیات بهتر به مشتری و شناخت خواسته ها و نیازهای مشتریان بر هیچ کسب و کاری پوشیده نیست. اگر به دنبال آژانس دیجیتال مارکتینگی هستید که علاوه بر طراحی وب به برند شما برای بهتر دیده شدن کمک کند و اعتبار و اعتماد سازی مشتری به آن را بالا ببرد، تیم متخصص، جوان، خلاق و ایده پرداز آی وحید آماده ارائه مشاوره با شماست، همین امروز با ما تماس بگیرید، کارشناسان ما منتظر گپ و گفت تخصصی در حوزه کاری شما هستند.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
3 رای, 3,67 از 5
Loading...
راضیه رشیدی

راضیه رشیدی هستم دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت رسانه دانشگاه تهران، به تازگی وارد دنیای تولید محتوا شدم و دوست دارم در این مسیر اطلاعات و آموخته هام رو به بهترین نحو با بقیه به اشتراک بذارم.

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی